SRPK05 Seiko Limited Edition 55th Year Görüşleriniz

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

SRPK05 Seiko Limited Edition 55th Year Görüşleriniz

Mesaj erenoguzhan » 06 Haz 2023, 23:45

Merhaba, forumda yeniyim ve uzun zamandır ilk otomatik saat arayışındaydım. En sonunda Seiko 5 SRPD55K modelini deneyip karar kılmıştım fakat sipariş aşamasında Seiko 55. seneye özel limitli olarak SRPK05 modelini çıkardığını görünce bunu sipariş verdim.

Saat haziran sonunda bana ulaşacak fakat sizlerin bir görüşünü almak istedim. Sanırım 300 tanesi JDM modeli ve hem japonca hem ingilizce gün seçeneğiyle geliyor, nasıl olduğunu tam anlamasam da. Benim siparişim de JDM modellerinden bir tanesi sanırım görseli o şekildeydi. Sizce ilk otomatik saat olarak nasıl bir seçenek? Hala iptal edebilirim :D

Resim
Kullanıcı avatarı
erenoguzhan

Re: SRPK05 Seiko Limited Edition 55th Year Görüşleriniz

Mesaj Fatih28 » 07 Haz 2023, 08:57

İlk otomatik saat olarak, bence harika bir seçim, şimdiden güzel günlerde kullanın…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Fatih28

Mesaj mturann » 07 Haz 2023, 09:27

Güzel saat bence
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Kakashi » 07 Haz 2023, 10:07

İlk otomatik olarak yeni Seiko 5 sports bilinen artılarıyla ve eksileriyle gayet iyi seçim tebrikler.

Model özelinde ise, sizin de belirttiğiniz gibi, birkaç artı daha var.

Öncelikle hikayesi var, adı var, 55. yıldönümü için halk oylamasıyla seçilmiş bir tasarım.

Limitli üretim. Kim ne derse desin 2000 altı sayıda limit Seiko için iyi bir sayı (o limit saatin değerini çok artırmıyor ama kullanıcının aldığı tatmini ciddi artırabiliyor). Saatin arkasında bu limitin belirtilmesi ve özel olarak saatin numarasının olması istenen, hoşa giden birşey, yoksa sadece '1 of 1968' şeklinde de yazılabilirdi. JDM versiyonu 300 adet, yani gerçekte daha da limitli bir saatiniz olacak.

JDM. Japon saatlerde istenen bir özellik, her ne kadar fazla pahalı olmayan ürünlerde kalitede gerçek bir fark olmadığı bilinse de. Bu modelde JDM'de kadranda 'made in Japan' yazıyor, yine Japon saatlerinde, Seiko'larda istenen bir özellik. Keza Kanji date wheel çok istenen bir özellik, tabi bunu isteyen kişilerin bir Japon kültürü vs. beğenisi oluyor.

Serideki 4 saat içerisinde tasarımı en tutucu olanı. Sonradan pişman olmak için(!) ileride satmak isterseniz bizde satışı daha kolay olur.

Seiko'da aynı saatin Japon ve uluslararası referans numaraları (pazarlama amaçlı) farklı oluyor. Aynı saate (toplam limitasyon değişmeden), Japonya'da SBSA213, diğer yerlerde SPRK05 deniyor.

Kurlar zıplamışken eğer TL ile aldıysanız (JDM olmayan versiyon bile olsa) hiç iptal düşünmeyin, gelince keyfini çıkartın derim.
Kullanıcı avatarı
Kakashi

Mesaj erenoguzhan » 07 Haz 2023, 10:50

Kakashi yazdı:İlk otomatik olarak yeni Seiko 5 sports bilinen artılarıyla ve eksileriyle gayet iyi seçim tebrikler.

Öncelikle hikayesi var, adı var, 55. yıldönümü için halk oylamasıyla seçilmiş bir tasarım.

Limitli üretim. Kim ne derse desin 2000 altı sayıda limit Seiko için iyi bir sayı (o limit saatin değerini çok artırmıyor ama kullanıcının aldığı tatmini ciddi artırabiliyor). Saatin arkasında bu limitin belirtilmesi ve özel olarak saatin numarasının olması istenen, hoşa giden birşey, yoksa sadece '1 of 1968' şeklinde de yazılabilirdi. JDM versiyonu 300 adet, yani gerçekte daha da limitli bir saatiniz olacak.

JDM. Japon saatlerde istenen bir özellik, her ne kadar fazla pahalı olmayan ürünlerde kalitede gerçek bir fark olmadığı bilinse de. Bu modelde JDM'de kadranda 'made in Japan' yazıyor, yine Japon saatlerinde, Seiko'larda istenen bir özellik. Keza Kanji date wheel çok istenen bir özellik, tabi bunu isteyen kişilerin bir Japon kültürü vs. beğenisi oluyor.

Serideki 4 saat içerisinde tasarımı en tutucu olanı. Sonradan pişman olmak için(!) ileride satmak isterseniz bizde satışı daha kolay olur.

Seiko'da aynı saatin Japon ve uluslararası referans numaraları (pazarlama amaçlı) farklı oluyor. Aynı saate (toplam limitasyon değişmeden), Japonya'da SBSA213, diğer yerlerde SPRK05 deniyor.

Kurlar zıplamışken eğer TL ile aldıysanız (JDM olmayan versiyon bile olsa) hiç iptal düşünmeyin, gelince keyfini çıkartın derim.

Yorumunuz ve bilgiler için çok teşekkürler. Gerçekten beğenerek almıştım, bu bilgilerden sonra sizin de bahsettiğiniz gibi daha tatmin olarak kullanacağım. Türkiye'de bulamadım, herhangi bir satıcı da göremedim bu modeli satan. Ebay üzerinden Amerika'da bir tanıdığıma sipariş vermiştim, umarım bir aksilik olmadan ay sonu elime ulaşacak.

Satıcıda diğer renklerin de JDM modelleri var, yorumunuzdan sonra turuncuya da bir ayrı tutulmadım değil :D
Kullanıcı avatarı
erenoguzhan

Mesaj Heesh » 07 Haz 2023, 14:08

Saat çok güzel güle güle kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj erenoguzhan » 30 Tem 2023, 20:13

Kakashi yazdı:İlk otomatik olarak yeni Seiko 5 sports bilinen artılarıyla ve eksileriyle gayet iyi seçim tebrikler.

Merhaba, saat bugün itibariyle elime ulaştı. Fakat maalesef JDM versiyonu gelmedi, yani Kanji Date wheel mevcut değil. Fakat kadranda "Made in Japan" ibaresi mevcut. Bu SRPK05 modellerinin bazılarında kadradan bu da belirtilmiyor. "Made in Japan " yazan ve yazmayan arasındaki fark üretim yerlerinin farklı olması mı? 1968 adet limitli üretim için farklı yerlerde üretim olabileceğini düşünmemiştim.
Kullanıcı avatarı
erenoguzhan

Mesaj danGerfuLL » 30 Tem 2023, 21:44

Kanji gün gelmesi için saatin Japonya için üretilmesi lazım. Sadece Made in Japan yazması yeterli değil. Seiko'nun Japonya fabrikası farklı ülkeler için de saat üretiyor ve bu saatlerine Kanji gün koymuyor.

Örnek olması açısından 1. nesil Save The Ocean'i Japonya'dan almıştım. Japonya iç pazarına yönelik üretilmişti. Haliyle Kanji gün de mevcuttu.

M2007J20CG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 340 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners