Orient Sun and Moon V1 Kutu A癟覺l覺m覺 ve 襤nceleme

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Orient Sun and Moon V1 Kutu A癟覺l覺m覺 ve 襤nceleme

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 18:39

Merhabalar,

ncelikle beni Orient markas覺 ile tan覺t覺ran Erk Ko癟ak Bey'e ve videolar覺na teekk羹r ederim. Konu bal覺覺ndaki modelimiz 10.12.2022 g羹n羹 Ankara Bilkent Center ren Saat'ten sat覺n ald覺m. Hi癟 akl覺mda saat almak yoktu a癟覺kcas覺, en az覺ndan o g羹n. Bu modelin en yeni versiyonlar覺 olan V3 ve V4'羹 daha 繹nce g繹rm羹t羹m ancak fiyat覺na g繹re pek ilgimi 癟ekmemiti. 12-13 bin lira band覺nda u an bu modeller. Bu serinin ilk modeli ise u an incelediimiz model. Teknik ad覺 ET0P002W. Deri kay覺, kay覺 rengi, 癟elik kay覺, kadran rengi, kasa rengi olmak 羹zere 癟eitli se癟enekleri mevcut. Kasa 癟ap覺 41.5 mm. Ne 癟ok k羹癟羹k ne 癟ok b羹y羹k; bana g繹re ideal bir 繹l癟羹. Kasa arkas覺 cam olduu i癟in otomatik 46B46 mekanizmay覺 g繹rmeniz m羹mk羹n. Ayarlama tepesi bas 癟ek tipte. Bunlar覺n neticesinde 30 metre su bas覺nc覺na dayan覺kl覺 mevcut olup g羹nl羹k kullan覺mda 羹zmeyecektir. Biraz daha dress watch k覺vam覺nda olduu i癟in t繹lare edilebilir. Komplikasyon a癟覺s覺ndan bakt覺覺m覺zda ise 癟ember g羹n g繹stergesi, dikd繹rtgen saat alt覺 konumunda tarih penceresi ve saat on civar覺nda ise serinin ismini veren gece ve g羹nd羹z羹 ay覺ran pencere. Benim modelim ampanya renginde ve kraliyet mavisi kollara sahip. Kollar 覺覺a g繹re biraz morumsu bir havaya da b羹r羹nebiliyor. Saatin cam覺 safir. Yeni Sun and Moon'larda cam mineral. Bu a癟覺dan V1 癟ok b羹y羹k avantaja sahip. Bunun yan覺s覺ra kadran i癟i i癟ilik de yeni versiyonlar覺 k覺yasla daha 羹st d羹zey. Daha retro bir tasar覺m s繹z konusu olup Orient logosundan indislere kadar bask覺 tercih edilmemi. Kordon i癟ilii ise fiyat覺na g繹re iyi seviyede. Kilit k覺sm覺 ise basit kalm覺. Bu saat 2007'de 癟覺km覺 bir saat olduundan art覺k s覺f覺r olarak bulmak 癟ok zor. Mekanizma da biraz bu ya覺n izlerini ta覺yor. Yakla覺k 40 saat g羹癟 rezervi var. Dakiklii ise tam 繹l癟memekle beraber tatminkar. Mekanizman覺n g繹r羹n羹羹 ise pek g繹ze hitap eder cinsden deil. Ayn覺 zamanda hacking 繹zellii ve elle kurma 繹zellii bulunmamakta. Bunlar覺 eksileri olarak d羹羹nebiliriz. Ancak kalan her ey segmentinin en 羹st noktas覺nda. 6750 TL gibi g羹n羹m羹z artlar覺nda 癟ok iyi bir fiyata ald覺覺m覺 d羹羹n羹yorum; 繹zellikle son serilerinin iki kat覺 fiyata ve bana kal覺rsa daha az performans salad覺覺n覺 d羹羹n羹rsek. Saat kolda 癟ok 覺k duruyor ve ciddi ekilde parl覺yor. Sonu癟 olarak b羹t癟e k覺s覺tl覺 i癟erisinde 覺k, fiyat覺na g繹re 癟okca kaliteli ve biraz da komplikasyonu olan bir saat isteyenler i癟in birebir. Bu serinin ilk jenerasyonu olmas覺 sebebiyle de gelecekte prim yapabilir diye d羹羹n羹yorum. Bu vesileyle ilk saat incelememi de beenilerinize sunuyorum. Yorumlar覺n覺z覺 bekliyorum :)

Ho癟akal覺n, ResimResimResimResimResimResim

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
kayrakolak

Kay覺t: 12 Ara 2022, 12:07

Re: Orient Sun and Moon V1 Kutu A癟覺l覺m覺 ve 襤nceleme

Mesaj raven » 13 Ara 2022, 19:15

G羹zel saat. G羹zel zamanlara... :thumbup:
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj azizkaya » 13 Ara 2022, 19:20

Hay覺rl覺 olsun. Iyi g羹nlerde kullan覺ls覺n.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj kayrakolak » 13 Ara 2022, 19:23

raven yazd覺:G羹zel saat. G羹zel zamanlara... [emoji106]
Teekk羹rler :)

Kullan覺c覺 avatar覺
kayrakolak

Mesaj MrPand羹l » 14 Ara 2022, 19:36

Bu saatte Orient'in g繹zden ka癟an modelleri aras覺nda san覺r覺m :) G羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj kayrakolak » 14 Ara 2022, 19:39

MrPand羹l yazd覺:Bu saatte Orient'in g繹zden ka癟an modelleri aras覺nda san覺r覺m :) G羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ: :champ:
ok teekk羹r ederim. San覺r覺m 2007'den kalmas覺 bu saatin bilinirliini g羹ncel saat seviciler aras覺nda az k覺lm覺.

Kullan覺c覺 avatar覺
kayrakolak

Mesaj tarabya28 » 15 Ara 2022, 00:49

o paray覺 verdikten sonra biraz daha 羹st羹ne ilave yapar en az覺ndan 10 bar yani 100 metre su ge癟irmez saat al覺nabilirdi diye d羹羹n羹yorum. 30 metre ger癟ekten 癟ok az neyse bize g羹le kullanmak demek d羹er. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
tarabya28

Kay覺t: 11 Mar 2022, 18:36

Mesaj kayrakolak » 15 Ara 2022, 10:46

tarabya28 yazd覺:o paray覺 verdikten sonra biraz daha 羹st羹ne ilave yapar en az覺ndan 10 bar yani 100 metre su ge癟irmez saat al覺nabilirdi diye d羹羹n羹yorum. 30 metre ger癟ekten 癟ok az neyse bize g羹le kullanmak demek d羹er. :champ:
Teekk羹r ederim. Su ge癟irmezliini dress watch gibi d羹羹n羹lebilecek bir saate pek aram覺yorum dorusu. Tissot Heritage Visodate Powermatic 80 saatim de 30 bar. Bunlar覺 genelde tak覺m elbise giyerken kullan覺yorum. Tercih meselesidir tabi.

Kullan覺c覺 avatar覺
kayrakolak

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners