Seiko 5 SNKL23 Küçük Bir İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko 5 SNKL23 Küçük Bir İnceleme

Mesaj SelAc » 21 Haz 2022, 16:53

Öncelikle tahminde bulunan herkese teşekkürler. Uzun zamandır dress bir saat aramaktaydım. Koleksiyondaki büyük kasa saatlerin gömlek manşeti ile boğuşması bunda etken oldu. Bir kaç vintage Seiko 5 deneyimim olmuştu, aşka dönüşmedi. Bu saate de önce ön yargı ile bakmıştım. Daha sonra kasa tasarımı, kadran, indexler ve kollar, takvim diskinin siyah oluşu hoşuma gitmeye başladı. Çekelim tetiği dedim. Saat Amazon USA dan alındı. Malum 150 euro altı olmalıydı. Paketleme çok özenli değil. Sadece dış havalı paket yapmışlar. Dış kutu bristol kağıdı. İç kutu da yine karton. Üzeri deri, kadife arası dokuda bir kaplama yapılmış. İçinden çıkan yastık güzel.Sunni deri.
Resim
Resim
Kasanın kavisli yapısı ve inceliği tercih sebeplerimden biri. Fırçalı yüzeylerden parlak bölgeye geçen hat daha keskin ve düzgün olabilirdi. Rahatsız edici seviyede bir hata değil tabi. Kadran rengi ve dikey çizgiler oldukça başarılı. İndeks ve kolların parlaklığını beğendim. Takvim çerçevesi de uyumlu olmuş kanaatimce. Siyah takvim diski yine bir tercih sebebi oldu. Takvimde hizalama sorunu olursa çok üzülürdüm. Allahtan doğru bir hizalaması var. Mekanizma zaten bilindik 7s26. 24 saatlik ölçümde 0 saniye sapma ile beni şaşırttı. Tepe çok küçük. Ayarlarken biraz zorluyor. Yalnızca tepenin alt kısımdan çevirince sorun çözülüyor.
Resim
Üzerine çok şey yazıldı, söylendi. Onlarca video incelemesi var. Ben kısaca izlenimlerimden bahsettim. Gözlemlediğim en büyük eksik tabi ki bilezik. 18mm olması mantıklı olmuş. Bilezik iç güveyinden hallice. İlginç bir şekilde üstten bakınca mat ve parlak yüzeyler solid çelik hissi veriyor. İç kısımlar biraz keskin. Rahatsız ediyordu ufak bir tesviye ile düzelttim. Uygun bir jübile bilezik ile de harika olur bence. Toka idare eder. İki butonlu klips. Sağlam kilitleniyor.
Resim

Küçük kasa ölçüsü saatler gömlek ile daha konforlu bilindiği gibi. Kalıcı kıyafet saatim olacak muhtemelen. Hasır bir bilezik elimde mevcut. Bir kaç da deri kayış yaparsak farklı deneyimler yaşarız sanırım. Zahmet edip okuyan herkese teşekkürler.
En son SelAc tarafından 21 Haz 2022, 20:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Re: Kutu açılışına buyurun

Mesaj mturann » 21 Haz 2022, 17:07

Grand Seiko
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Umutunal » 21 Haz 2022, 18:11

Citizen
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj SelAc » 21 Haz 2022, 18:27

mturann yazdı:Grand Seiko

İlerde bir gün inşallah.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Etyg » 21 Haz 2022, 18:27

Orientstar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Etyg

Mesaj SelAc » 21 Haz 2022, 18:28

Umutunal yazdı:Citizen

Maalesef Uğur hocam.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj SelAc » 21 Haz 2022, 18:29

Etyg yazdı:Orientstar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Orient Star da değil.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj runo34 » 21 Haz 2022, 18:32

Seiko Presage

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer gerçek bir Patek Philippe sahibiyseniz,artık ölebilirsiniz demektir...
Kullanıcı avatarı
runo34

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners