Orient CEM75001B İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Orient CEM75001B

Mesaj Magneto » 12 Oca 2011, 06:53

DenizKSK yazdı:Şubat ayında bir İstanbul ziyareti yapmak farz oldu artık. İzmir'de ne yazık ki böyle çeşit ve uygun fiyat avantajımız yok. (yer bilen varsa lütfen PM atsın, nolur :super: ) Bu aralar bende 2. saati düşünüyorum bu fiyatlar civarında (200-300 TL arası). Seçenekleri 3'e indirdim hatta 2 bile olabilir duruma göre. :?:
1)Citizen NY0054
2)Orient CEM75001B (tam da bu yukarıdaki)
3)Seiko SNZD73

Hangisine ilk önceliği vermem gerek? Citizen'in odukça eski (diğer ikisine nazaran) ama çok dayanıklı bir mekanizması var onu biliyorum.
Nedir önerileriniz? Bu arada çap çok önemli benim için ee tabii 110 kg ve 1.88 boya sahip olunca 42 mm'lik olanlar bile düğme gibi kalıyor. Gönül ister bir gün 50'lik Hublot takalım :lol:

EK: Archezia saatin hayırlı olsun, inşallah bende bir tane buabilirim bundan (aslında gönlüm bundan yana üçlü arasında :roll: )

Orient'in çapı 44,5mm
Eğer istanbul'a gideceksiniz .Eminönüyü baştan aşağıya dolaşmanızı tavsiye ederim.Hatta ben bu pazar-pazartesi istanbula gideceğim.Ne de olsa memleketim :D hem hasret gideririm,Hem saatlere bakarım.Pazartesi günü Orient'imi almış olacağım,nasip olursa.
Sonra Beşiktaş'ı,Beyazıt'ı gezin,kapalıçarşı'yı dolaşın..
Saat = BlancPain
Kullanıcı avatarı
Magneto

Mesaj yusufragip » 12 Oca 2011, 11:47

Bende saatimi arslan saatten almistim galiba eminonunde nimet abla sirasinda iceri dogru fakat tam emin degilim reklamda yapmak istemedim :) Cok memnunum hafif cizilme olayi az yada ben dikkat ettim diyecemde okadar dikkatli biri degilim . Saat hastaligi olup kisitli butce varsa buyuk cap araniyorsa kesinlikle ilk tercih olmali :) BUndan sonraki saatim 47 mm bit steinhart olacak :)
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj Bond » 12 Oca 2011, 13:26

Güle güle kullan Archezia, tebrikler. :champ: Forum içi böyle uygun alışverişler gayet iyi oluyor her iki taraf içinde. :thumbup: Eternaya teşekkür etmişsin orda ama TSF'ye etmemişsin :) TSF Satış Köşesi bence çok gelişti ve birçok kişi için güzel alternatifler oluşmaya başladı.

İnceleme, yorumların ve güzel fotolar için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Archezia » 13 Oca 2011, 03:18

Bond yazdı:Güle güle kullan Archezia, tebrikler. :champ: Forum içi böyle uygun alışverişler gayet iyi oluyor her iki taraf içinde. :thumbup: Eternaya teşekkür etmişsin orda ama TSF'ye etmemişsin :) TSF Satış Köşesi bence çok gelişti ve birçok kişi için güzel alternatifler oluşmaya başladı.

İnceleme, yorumların ve güzel fotolar için teşekkürler.

Sağol Bond. Hakikaten ayıp etmişim daha yeni farkediyorum :D TSF'ye de teşekkürlerimi iletiyorum tabiki. Bence de ilk takip etmeye başladığım zamanlara göre çok daha hareketli artık satış köşesi. Teşekkür edilmesi gereken çok konu var aslında, burada birini aradan çıkartmış olduk (:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Archezia » 15 Nis 2011, 20:23

Forumun mako arşivine iki fotoğraf ekleyelim. Gün geçtikçe daha çok beğenmeye başladım bu saati...
Resim
Resim
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj punk » 15 Nis 2011, 22:22

Uyumlu Nato+ Çok güzel bir Mako = Mükemmelliyet.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj mlm » 15 Nis 2011, 22:42

Farukcum mukemmel uymus hakikaten, gule gule kullan. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Frax » 15 Nis 2011, 22:49

punk yazdı:Uyumlu Nato+ Çok güzel bir Mako = Mükemmelliyet.

Bu yorum her şeyi açıklıyor zaten :)
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 202 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners