Orient CEM75001B İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Orient CEM75001B

Mesaj Frax » 03 Eki 2010, 00:27

Sapmayı "saniye" olarak belirlemek için tübitak :)

http://www.ume.tubitak.gov.tr/dig/menu_diger.php?f=907

Cep telefonunun dakikası yardımcı olmaz çünkü saatiniz o kadar büyük sapma yapmaz eğer "sorunlu" değilse. Bir de buradan deneyin ya da hiç denemeyin saatin keyfini çıkarın :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj mlm » 03 Eki 2010, 00:31

Yusuf, Safir'in veya Frax'ın verdiği linki kullanarak net sapmanı belirleyebilirsin ama söylediğine göre saatinin çok makul bir sapması var, inşallah daha da düşer diyorum. Saat senin özüne indiğinde, sen saatin özüne inersin.. :)

Düzeltme : Düzeltme..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj yusufragip » 03 Eki 2010, 04:19

Koy verdim gitti :) Ben saatin keyfini cikariyorum gozume cok hos geldi :) Invictayi bekliyorum 4 gozle :) Ondan sonraki hedefim Seiko premier moon phase:) Kendimi dusunuyorsam ne oliyim sadece forumda paylasim icin aliyorum hahahahah :)
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj CuneytMalaş » 03 Eki 2010, 12:57

Saat iniz çok güzel,hayırlı olsun fiyat da gayet iyi geldi,tepe vidalı mı acaba?
Kullanıcı avatarı
CuneytMalaş

Mesaj Clk » 03 Eki 2010, 13:02

Iyi günlerde kullan Yusuf. Güzel saat. Hata yapmamissin. Parani cebinde tutabilmis olmanda ikinci bir kazanc senin icin ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj yusufragip » 03 Eki 2010, 13:33

@ CuneytMalas

Tepe vidali degil crown vidali . Tesekkur ederim :)

@clk
Tesekkur ederim :) Evet tavsiyene uydum para biriktirmeye basladim Iwc nin moon phaselilerin alicam :) Herakde seneyi bulur almam :)
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj yusufragip » 04 Eki 2010, 00:02

Evet bugun 3 gun bitti baktigimda ilk gunden bu yana 45 sn ye sapmis :)
Kullanıcı avatarı
yusufragip

Mesaj Bond » 04 Eki 2010, 00:34

yusufragip yazdı:Aslinda bu gunluk sapma isini galiba ben dogru hesaplamiyorum :) Bi saate bakiyorum birde cep telefonun saatine dk hep ayni ikisinde . Paylastiginiz linkten degisik saat diimlerini gordum fakat pek bi anlam veremedim ; Bir uni ogrencisi olarak kendimden utandim :)

Utanacak bir şey yok, forumdan eklediğim linklere bak ne demek istediğimi anlayacaksın ;) Elbette GMT, EST, CET vb ana bölge dilimlerinin isimlerini bilsen fena olmaz. Bu arada tepe ile crown aynı şey, türkçede saatçilikteki crown için kullanılan kelimelerden birisi, ne derece uygun bir çeviri orası şüpheli ama idare et. :)

TSF Dünya Saat Farkları Haritası ve Dilim Kısaltmaları - World Time Zones Map and Abbreviations :arrow: viewtopic.php?f=49&t=2325&p

TSF Askeri Zaman Dilimi Listesi - Military Time Zone List :arrow: viewtopic.php?f=49&t=3213&p
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 179 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners