TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Seiko'nun Bomba Gibi D├Ân├╝┼č├╝ - Yeni SPB Serisi

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Seiko'nun Bomba Gibi D├Ân├╝┼č├╝ - Yeni SPB Serisi

Mesaj AlWinchester » 11 Eyl 2020, 01:27

Herkese selamlar.

Seiko k─▒sa bir s├╝re ├Ânce orijinal diver saatini modern ┼čekilde yorumlayarak yeni bir Prospex seri ├ž─▒kard─▒. ┼×u an t├╝m d├╝nyada bu saatler konu┼čuluyor, ├╝zerine videolar ├žekiliyor. Benim de ├Âzellikle Youtube ve ├že┼čitli blog'larda kar┼č─▒ma ├ž─▒kt─▒ fakat forumda pek konu┼čuldu─čunu g├Âremedim, o y├╝zden bu ba┼čl─▒─č─▒ a├žmak istedim.

Resim
Resim
Resim

├ľncelikle saatleri ├žok be─čendi─čimi s├Âylemeliyim. Bu modeller kalite olarak SKX, Turtle, Sumo gibi serilerden birka├ž ad─▒m ├Ânde.

Saatle ilgili ├╝nl├╝ blog'lar taraf─▒ndan yap─▒lan bol foto─črafl─▒ incelemeleri a┼ča─č─▒ya b─▒rak─▒yorum.

https://www.hodinkee.com/articles/seiko ... ntroducing

https://www.ablogtowatch.com/hands-on-w ... retations/

https://monochrome-watches.com/seiko-pr ... iew-price/

Saat ┼ču anda Abtsaat sitesinde sat─▒┼čta. Yan─▒lm─▒yorsam standart SPB143 modelinin 11.000TL civar─▒ bir fiyat─▒ var. Limited edition modeli ise Rolex Submariner civar─▒nda bir fiyatla gelmi┼č.

A├ž─▒k├žas─▒ bu skaladaki bir saatten seramik bezel ve bir tepe korumas─▒ beklerdim. 2020 y─▒l─▒nda, $1000 ├╝zerinde fiyat─▒ olan bir saatte ├želik bezel biraz ├╝z├╝c├╝. Ama tasar─▒m, mekanizma ve ├Âzellikle ve bilezik kalitesi gayet iyi duruyor.

Birka├ž video incelemede bu saattten "Tudor BB58 Killer" olarak bahsedilmi┼č. Neredeyse 1/4 fiyat─▒na hemen hemen ona yakla┼čan bir kalite ortaya ├ž─▒karm─▒┼č Seiko. Bu d├Ânemde en iyi F/P diver olarak yerini kesinlikle ald─▒.

E─čer bu saati alan veya almay─▒ d├╝┼č├╝nen varsa ve ayr─▒nt─▒l─▒ bilgi verebilirse ├žok iyi olur. Geri kalan─▒m─▒z da bilgilenmi┼č olur. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
AlWinchester

Kay─▒t: 26 Eki 2015, 17:29

Re: Seiko'nun Bomba Gibi D├Ân├╝┼č├╝ - Yeni SPB Serisi

Mesaj dkmbismarck » 11 Eyl 2020, 11:41

Ba┼čl─▒kta spb'yi g├Âr├╝nce akl─▒ma benim emektar geldi,bir an heyecan yapt─▒m ancak diver modellermi┼č s├Âz konusu olanResim

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
dkmbismarck

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 23 Nis 2011, 18:37

Mesaj danGerfuLL » 11 Eyl 2020, 20:47

62Mas kasa + 6R35 mekanizma = 11000 TL

├çok cazipmi┼č fiyat─▒ o paraya 2 Sumo filan al─▒nabiliyor san─▒r─▒m. [emoji846]

Seiko ├žok severim de g├╝n ge├žtik├že co┼čuyor fiyatlarda.

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj syndrome23 » 11 Eyl 2020, 22:41

G├Ârsel olarak ├žok be─čendim ben ├Âzellikle sunburn gibi olan siyah model ├žok ├Âzg├╝n olmu┼č. Ama fiyat─▒ ├╝stte de yaz─▒ld─▒─č─▒ gibi gereksiz pahal─▒ geldi biraz :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
syndrome23

Kay─▒t: 07 Eki 2019, 22:47

Mesaj HknDrsn » 12 Eyl 2020, 00:33

G├╝zel bir model fakat fiyat ger├žekten ├╝z├╝c├╝... :(
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
HknDrsn

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 13 Oca 2014, 15:27

Mesaj woo2y » 15 Eyl 2020, 11:46

├ľzellikle gri kadran 143j1 beni ├žok ├žekiyor.
Fiyat─▒ da itiyor.
├ľyle ortada kald─▒k :?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
woo2y

Kay─▒t: 26 Haz 2019, 16:44

Mesaj g├Ârkemk » 15 Eyl 2020, 14:35

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Kay─▒t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj g├Ârkemk » 15 Eyl 2020, 14:36

var mavi olan─▒ forumda bi arkada┼č─▒m─▒zda ├ž─▒kars─▒n kendini ortaya :D :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
g├Ârkemk

Kay─▒t: 02 Eyl 2016, 14:57

Mesaj Ahmetrefik » 15 Eyl 2020, 15:09

AlWinchester yazd─▒:Herkese selamlar.

Seiko k─▒sa bir s├╝re ├Ânce orijinal diver saatini modern ┼čekilde yorumlayarak yeni bir Prospex seri ├ž─▒kard─▒. ┼×u an t├╝m d├╝nyada bu saatler konu┼čuluyor, ├╝zerine videolar ├žekiliyor. Benim de ├Âzellikle Youtube ve ├že┼čitli blog'larda kar┼č─▒ma ├ž─▒kt─▒ fakat forumda pek konu┼čuldu─čunu g├Âremedim, o y├╝zden bu ba┼čl─▒─č─▒ a├žmak istedim.

Resim
Resim
Resim

├ľncelikle saatleri ├žok be─čendi─čimi s├Âylemeliyim. Bu modeller kalite olarak SKX, Turtle, Sumo gibi serilerden birka├ž ad─▒m ├Ânde.

Saatle ilgili ├╝nl├╝ blog'lar taraf─▒ndan yap─▒lan bol foto─črafl─▒ incelemeleri a┼ča─č─▒ya b─▒rak─▒yorum.

https://www.hodinkee.com/articles/seiko ... ntroducing

https://www.ablogtowatch.com/hands-on-w ... retations/

https://monochrome-watches.com/seiko-pr ... iew-price/

Saat ┼ču anda Abtsaat sitesinde sat─▒┼čta. Yan─▒lm─▒yorsam standart SPB143 modelinin 11.000TL civar─▒ bir fiyat─▒ var. Limited edition modeli ise Rolex Submariner civar─▒nda bir fiyatla gelmi┼č.

A├ž─▒k├žas─▒ bu skaladaki bir saatten seramik bezel ve bir tepe korumas─▒ beklerdim. 2020 y─▒l─▒nda, $1000 ├╝zerinde fiyat─▒ olan bir saatte ├želik bezel biraz ├╝z├╝c├╝. Ama tasar─▒m, mekanizma ve ├Âzellikle ve bilezik kalitesi gayet iyi duruyor.

Birka├ž video incelemede bu saattten "Tudor BB58 Killer" olarak bahsedilmi┼č. Neredeyse 1/4 fiyat─▒na hemen hemen ona yakla┼čan bir kalite ortaya ├ž─▒karm─▒┼č Seiko. Bu d├Ânemde en iyi F/P diver olarak yerini kesinlikle ald─▒.

E─čer bu saati alan veya almay─▒ d├╝┼č├╝nen varsa ve ayr─▒nt─▒l─▒ bilgi verebilirse ├žok iyi olur. Geri kalan─▒m─▒z da bilgilenmi┼č olur. :champ:

11.000 -12.000 TL seviyelerine ├ž─▒k─▒l─▒nca TSF Oris veya Longines Legend tercihi mant─▒kl─▒ olmaz m─▒?
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj Tolgi06 » 15 Eyl 2020, 17:18

danGerfuLL yazd─▒:62Mas kasa + 6R35 mekanizma = 11000 TL

├çok cazipmi┼č fiyat─▒ o paraya 2 Sumo filan al─▒nabiliyor san─▒r─▒m. [emoji846]

Seiko ├žok severim de g├╝n ge├žtik├že co┼čuyor fiyatlarda.

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
%45 ek vergi cok etkiledi TR Seiko fiyatlarini. Iyice uzaklastim markadan.

SM-A705FN cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 03 Nis 2010, 23:20

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners