Orient Oyster serisi üzerine bir inceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Orient Oyster serisi üzerine bir inceleme

Mesaj Oguzhanm » 24 Şub 2020, 16:16

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süre peşinden koştugum saate sonunda kavuştum. Bazı arkadaşlar belki hatırlar bu saatin kadın versiyonunu hediye olarak satın almıştım kendime ararken. Ve saati araştırıken çok farklı versiyonların bulunduğunu keşfettim. bu versiyonların tamamı üretimden çekildiği için internette hakkında bilgi almak çok zor bir durum. Bende bu durumda edindiğim bilgileri nacizane foruma aktarmayı düşündüm

Orient Oyster saatler 4 ayrı seriden oluşmaktadır.

Orient Oyster 2EV03001
1.jenerasyon (1st gen)

İlk versiyondur. Selefleri gibi safir cama sahip değildir. Kilitli tepe yoktur. 21 taşlı in-house mekanizmaya sahiptir. Bildiğim kadarı ile 2009 yılında üretimden kalkmıştır. President bileziğe sahiptir. bileziğin baklaları dolu değil , bükme metaldir. fabrika çıkışı jübile bileziklileri çok nadirdir. -Sadece 3 tane gördüm-
Resim

Orient Oyster EV0J002 veya EV0J003
2.jenerasyon (2nd gen)

Üretimi bitmesine rağmen hala amazon vb. sitelerde satışı devam eden taşlı indisli versiyondur. Safir cam , kilitli tepe , 100m su geçirmezlik sunar. Mekanizması 21 taşlı 46E40 calibredir. Mekanizme saniye durdurma ve elle kurma özellikleri içermez. 40 saat güç rezervi vardır. Bileziği jübiledir. Bilezik içi boş end link e sahiptir, iç baklalar ise doludur.
Resim

Orient Oyster SEV0J005WH

En ayırt edici özelliği gün bandının kadranın alt kısmında bulunmasıdır. 2. jenerasyondan ayrıldıgı noktalar kadran ve kristaldir. Safir cama sahip değildir.Kilitli tepe özelliğini korumuştur.Ortadoğu ve Japon marketi için üretilmiştir.
Resim

Orient Oyster EV0J008WH
2. jenerasyondan ayrıldıgı noktalar kadran ve kristaldir. Safir cama sahip değildir.Kadranı arabik nümerallere sahiptir. Kilitli tepe özelliğini korumuştur. Kardeşleri gibi hollow end link ve dolu bakla jübile bilezik ile gelir
Resim
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Re: Orient Oyster serisi üzerine bir inceleme

Mesaj Ankthas » 24 Şub 2020, 17:09

Elinize sağlık, güzel bir yazı olmuş. İlk versiyon çok güzel, özellikle mavi kadran - gold indekslileri çok şık.

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Junshi » 24 Şub 2020, 17:17

Güzel bilgiler elinize sağlık. EV0J003 modeli gerçekten çok hoş. Gündelik olarak kullanılabilecek en güzel saatlerden biri. Yakın zamanda bende bir tanesine kavuşmak istiyorum :D
Kullanıcı avatarı
Junshi

Mesaj SelAc » 24 Şub 2020, 18:30

Bu güzel bilgiler için teşekkür ederiz.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj azizkaya » 24 Şub 2020, 18:34

Güzel bir bilgilendirme yazısı. Çok teşekkürler.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj juven » 12 Mar 2020, 22:07

kristal taşlı olanı çok beğeniyorum.fakir rolexi olarak görüyorum bu saati.çapı ufak olduğundan çok sevmeme rağmen almadım.
Kullanıcı avatarı
juven

Mesaj Oguzhanm » 13 Mar 2020, 17:02

juven yazdı:kristal taşlı olanı çok beğeniyorum.fakir rolexi olarak görüyorum bu saati.çapı ufak olduğundan çok sevmeme rağmen almadım.

36mm aslında çok küçük değil. Ki bende sizin gibi küçük saatler sevmezdim. Kocaman g-shocklar takardım. Ama bilekte kendisini çok sevidren bir saat. İlk jenerasyon erkek ile 2. jenerasyon kadın versiyonuna sahibiz. Kalite hissi çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
Oguzhanm

Mesaj demir77 » 14 Mar 2020, 21:55

Bu seri tekrar üretilse çok satar. Hele şu açık mavi renkli olanı gerçekten çok güzel :thumbup:

Resim
Kullanıcı avatarı
demir77

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 116 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners