Crafter Blue - Dark Blue Silikon Kayış İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Crafter Blue - Dark Blue Silikon Kayış İncelemesi

Mesaj fasakasa » 13 May 2019, 17:37

Saate farklı bir hava katmış

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj Mengish » 14 May 2019, 22:10

Crafterblue bir süredir fiyatı ile birlikte benim de radarımda. Özellikle de yeni dawn grey turtle ve samuray ile süper görünen turuncu versiyonuyla. Güle güle kullan. Güzel inceleme.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj görkemk » 22 May 2019, 09:18

bende eski marine master 300 ümü crafter blue kayış ile kullandım. Ancak benim hatırladığım kadarı ile vulcanized rubber diyorlar buna heralde tam anlamıyla bir silikon kayış değil. Suya dayanıklılık bu şekilde artsada yumuşaklıştan bir miktar kayıp oluyor. Ancak saat kasasına luglara yerleşen kısmı kıvrımlı olduğu ve tam oturduğu için kordon biraz kavis alarak rahat ama yarı sert bir şekilde bileğe oturuyor.

Ancak rahatlık konusunda gelmiş geçmiş en iyi silikon içerikli diver kordonu seiko quartz tunalarda kullanılan kordonlar bence, kordonun kodu B22 mutlaka denemenizi öneririm.

Ben grand seikoyu ve quartz tunayı bu kordonla kullanıyorum.Kordonun saat luguna oturduğu yerdeki genişliği 21.5mm uygun saatleriniz için aynı crafter blue gibi düşünebilirsiniz. Kordonun akerdeon gibi kıvrılmış kısımları tam bilek kemikleri üzerine oturuyor ve temas yüzeyinide azalttığı için sıcak havalarda çok rahat ve terlemeden kullanma imkanı oluyor

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ankthas » 22 May 2019, 10:06

Herkese teşekkürler :champ:

görkemk yazdı:bende eski marine master 300 ümü crafter blue kayış ile kullandım. Ancak benim hatırladığım kadarı ile vulcanized rubber diyorlar buna heralde tam anlamıyla bir silikon kayış değil. Suya dayanıklılık bu şekilde artsada yumuşaklıştan bir miktar kayıp oluyor. Ancak saat kasasına luglara yerleşen kısmı kıvrımlı olduğu ve tam oturduğu için kordon biraz kavis alarak rahat ama yarı sert bir şekilde bileğe oturuyor.

Ancak rahatlık konusunda gelmiş geçmiş en iyi silikon içerikli diver kordonu seiko quartz tunalarda kullanılan kordonlar bence, kordonun kodu B22 mutlaka denemenizi öneririm.

Ben grand seikoyu ve quartz tunayı bu kordonla kullanıyorum.Kordonun saat luguna oturduğu yerdeki genişliği 21.5mm uygun saatleriniz için aynı crafter blue gibi düşünebilirsiniz. Kordonun akerdeon gibi kıvrılmış kısımları tam bilek kemikleri üzerine oturuyor ve temas yüzeyinide azalttığı için sıcak havalarda çok rahat ve terlemeden kullanma imkanı oluyor

Resim
Resim
Resim

Doğru aslında "vulcanized rubber" diye geçiyor, sertleştirilmiş kauçuk diye çevirebiliriz. Ben şahsen bu akordeon kordonları pek beğenmiyorum ama özellikle Grand Seiko'da baya güzel durmuş :thumbup:

Bu arada sizden de bir MM 300 vs GS Diver kapışması bekleriz :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Alkım » 22 May 2019, 11:50

Çok güzel bir inceleme olmuş. Saatinizi de çok yakışmış, güzel günlerde kullanın. :champ:
Kullanıcı avatarı
Alkım

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 132 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners