Parnis Yachtmaster Homage 40mm

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Parnis Yachtmaster Homage 40mm

Mesaj copycat » 15 Mar 2019, 13:07

Değerli arkadaşlar merhabalar,

birçoğunuz için bahsedilmeye değer bir saat olmasa da, bu sefer otomatik saat yelpazesinin diplerinde yer alan bir parnis saati tanıtmak istedim. özellikle mesaj atarak, saati merak ettiğini söyleyen arkadaşlar için de bir nebze fikir verebilirse, ne ala.

öncelikle saatin görüntüsü birebir rolex yachtmaster kopyası olduğu için herhangi bir tasarım özelliğinden bahsedemeyiz. bu bazı arkadaşlar için çok rahatsız edici olsa da, kanunda bile bir tasarım hakkının maksimum ömrü 25 yıl olduğundan, ben kamuya mal olmuş tasarımların kullanılmasından rahatsızlık duymuyorum.

Resim

saatin çapı 40 mm.
boynuz aralığı 20 mm
bezel seramik
cam safir
makine miyota 8215
bilezik dolu paslanmaz çelik, ortası parlatılmış, kenarları fırçalanmış.
kadran gri.

Resim

öncelikle saatin genel işçiliği bayağı iyi. şaşırdığımı söyleyebilirim. özellikle bilezik 2-3 katı fiyattaki seikoların bileziklerinden kat kat iyi. bileziğin bağlantı noktaları vidalı ve vidalar da gayet iyi çalışıyor, gevşek ya da sıkıntılı tek vida çıkmadı.

Resim

bileziğin kasaya bağlantısı hatasız. birçok seiko saatimde bu noktada gevşeklik oynama yaşamıştım.

Resim
Resim
Resim

saatin mekanizması miyota 8215, şu ana kadar zaman tutması mükemmel. çok detaylı ölçen biri değilim ama sanırım eta 7750 ve eta 2824 kullanan saatlerimden daha dakik. vuruş sayısı az ve sallanınca kekemelik yapıyor ama daha önceki 8215 lerim gibi aşırı yüksek bir rotor sesi de almadım.

saatin kadranı gri bir tonda. ama ışığa göre daha koyu ya da açık görülebiliyor. açık ve koyu görüldüğü iki fotoyu paylaşıyorum.

kadranda gereksiz yazı yok. üstte parnis, altta automatic - water resistant - 21 jewels yazıyor.

Resim
Resim

saatin tarih penceresinde berbat olmayan ama fazla başarılı da olmayan ortalama bir mercek var.

Resim

saatin bezeli görüntü olarak süper. malzemesi, rengi ve temizliği hatasız. ancak iki yöne de dönebilen bezelin hareketi çok yumuşak. 60 kademeli dönüş fazla kolay ve yumuşak.

saatin ayar kolu vidalı ve gayet düzgün çalışıyor. üzerinde p logosu da var.

Resim

saatin arka kapağı rolex gibi temiz ve düz kapak.
cam safir olarak aldım. safir olduğuna inanıyorum ama ışığı çok yansıtan bir cam. üst düzey saatlerin camındaki kaliteyi kesinlikle beklemeyin.

saatin klipsi basit, şık ve çok sağlıklı çalışıyor. şahsen kullandığım davosa ternos pro' nun klipsine tercih ederim. çoğunluğun aksine yandan düğmeli klipsler hoşuma gidiyor. ayrıca klipsin altında kalan mini bir diver extension var ve gereksiz yere açılma gibi hatalar yapmıyor.

Resim
Resim

saatin bana güven vermeyen tarafı su geçirmezlik. şahsen ben saatin su geçirmezliğine güvenmediğim için suyun altına koymadım. açıkçası iyi bir ustanın bir açıp yalıtım yapıp kapatmasını tercih ederim, suya sokmadan önce.

nereden, ne kadara aldığımı merak edenler için peşinen yazayım, aliexpress üzerinden parnis official store satısından aldım. bu satıcıdan almak bana ekstra olarak 10 - 20 usd fazla maliyet getirdi biliyorum ama tercihim bu yönde oldu. ayrıca zarf içinde gelen saatin gümrüğe takılmaması da avantaj oldu.

son olarak davosa ile beraber poz ile veda edeyim. her türlü sorunuzu iletebilirsiniz.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
copycat

Re: Parnis Yachtmaster Homage 40mm

Mesaj mturann » 15 Mar 2019, 13:34

İnceleme için teşekkürler.
Parnis forumda merak edilen markalardan biri.
Bu inceleme de tarihte yerini alacak :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj kuntik17 » 15 Mar 2019, 13:43

Çok güzel gözüküyor, inceleme de çok güzel. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj morningstar » 15 Mar 2019, 13:52

Güzel bir inceleme olmuş bu yükselen saat fiyatlarinda tercih edilebilir bir marka parnis.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
morningstar

Mesaj cagatay1903 » 15 Mar 2019, 13:57

Elinize sağlık güzel yazı olmuş. Güle güle de kullanın
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj azizkaya » 15 Mar 2019, 14:25

Güzel inceleme.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj vysaknc » 15 Mar 2019, 14:40

Hayırlı olsun,cok güzel inceleme..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj coolfire » 15 Mar 2019, 14:41

Güzel olmuş. Sub homageları sıkmaya başlamıştı :lol:
Kullanıcı avatarı
coolfire

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners