Seiko Srp775 inceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Srp775 inceleme

Mesaj evsen81 » 06 Mar 2019, 16:20

Jubilee kordonların pek çok saate yakıştığını düşündüğüm için İçin jubilee kordonlu bir saat alma niyetim vardı.Özellikle Rolex'in Milagus ve Datejust modellerinde ve Seiko modellerinde çok güzel duruyor.Steinhart 39 gmt de jübilee kordonla alınabilecek Harika bir saat.
Bu niyetle önce beğendiğim bir model olan Skx007 ile şansımı denedim.Saat gerçekten çok şık güzel hem klasik hem spor giyimle kullanabilecek tam bir fiyat / performans canavarı.Ancak Seiko'nun kendi orjinal jubilee kordonu gerçekten vasat düzeyde.Eh işte diyebiliyorsunuz kordona ancak.Endlinkler boş hadi neyse diyelim ortadaki ince baklaların içide boş kıvırıp birleştirilmiş çelik şeritlerden yapılmış.Saat ne kadar güzel dursa da kordonu gerçekten vasat.Kordon vasat olsa da görsel olarak güzel duruyor.Kullanırken çok keyif aldığım kullananların övgülerini hak eden bir saat.Gelelim Skx007 mizin fotoğraflarına.
Resim
Resim
Resim
Daha önce kullandığım Turtle'ı satmıştım.En çok beğendiğim Turtle modeli olan Srp775'i alma niyetim vardı.Uygun bir fiyat denk gelince saati aldım.%65-70 gibi bir indirim vardı ki yurtdışı sitelerden bile daha uygundu.Artık saat almak için bu indirimleri bekler olduk .Seiko'nun artık indirimsiz fiyatlarında hiçbir artısı kalmadı çoğu modeli İsviçre saatleriyle hemen hemen aynı düzeye geldi.Saat için jubilee kordon aradığımı gören eşim de jubilee kordon aldı bana hediye olarak.Saat bu kordonla gerçekten şahane oldu.İnternette arananların reklam olarak çıkmasının ilk kez bir faydasını görmüş oldum :D
Resim
Kordon bu saat için özel yapılmış miltat 3d super jubilee olarak geçiyor.Ortadaki sarının tonu bezel ,akrep ve yelkovan ile çok güzel bir uyum yakalıyor.
Resim
Resim
Resim
Resim
Bu kordonda baklaların içi dolu gerçekten kaliteli bir kordon oluğunu hissettiriyor.Yine kordon kısaltma işlemi çok rahat bir tornavida ile rahatça halledebiliyorsunuz.
Resim
Resim
Resim
Kordonun klipsi kesme çelikten ve gayet güzel kapanıyor.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners