Casio G-Shock MTG-B1000B-1ADR İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Casio G-Shock MTG-B1000B-1ADR İnceleme

Mesaj sinandinc » 05 Şub 2019, 20:10

Saati alali yaklasik 2 hafta oldu, ancak paylasma firsati bulabildim. Aslinda mtg 1000-1a modelini istiyordum fakat trde bulamadim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Saatin tek tam icime sinmeyen kismi kordonu. Calisirken her masa basina oturdugumda saati cikarip, kalkarken takan biri oldugum icin kordon pek kullanisli degil. Kordon surekli kullandigim citizen navihawk a-t gibi klipsli olsaydi cok daha kullanisli olurdu heralde. Bu konu disinda gorunus olarak saatin kalitesini cok da etkilemiyor.

Resim

Resim

Resim

Saatin benim icin en kullanisli yani bluetooh baglantisi. Neyin ne yaptigini ezberlemeden ayarlar uygulamadan kolayca yapiliyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
sinandinc

Re: Casio G-Shock MTG-B1000B-1ADR Inceleme

Mesaj Tolgi06 » 05 Şub 2019, 20:30

Güzel günlerde kullanın, gayet başarılı bir model kanımca.
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj Maradona » 05 Şub 2019, 20:50

Çok şık, güle güle kullanın... [emoji106][emoji257]

Keşke birkaç sensör koysalarmış... Atraksiyon olurdu ne güzel... :-P
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj azizkaya » 05 Şub 2019, 20:50

Hayırlı olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj sinandinc » 05 Şub 2019, 21:00

Tolgi06
Maradona
azizkaya

teşekkür ederim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
sinandinc

Mesaj sinandinc » 05 Şub 2019, 21:15

Maradona yazdı:Keşke birkaç sensör koysalarmış... Atraksiyon olurdu ne güzel... :-P

Aynen :geek: GWG-1000 serisi o açıdan çok aklımı çeldi ama kullanımının çok karışık olması ve bluetooth bağlantısı olmaması içime sinmedi. Bir de spor kıyafet dışında kullanmak zor.
Kullanıcı avatarı
sinandinc

Mesaj cbmad » 05 Şub 2019, 21:27

Çok işlevsel görünüyor, detaylari merak ettim güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj sinandinc » 05 Şub 2019, 22:29

cbmad yazdı:Çok işlevsel görünüyor, detaylari merak ettim güzel günlerde kullanın :champ:

Teşekkürler.

Aslında solar, dünya saatleri, kronometre, alarm vs gibi özellikleri çok standart. Bunun dışında günde 4 kere telefon bağlantısıyla tüm zaman ayarlarını online bir serverden otomatik güncelliyor. Eğer bir şekilde telefon bağlantısı yoksa multiband 6 ile radyo sinyalleriyle de zaman güncellemesi alıyor. Yani saatin şaşması biraz zor. Ekran görüntülerini paylaştığım mobil uygulaması baya detaylı, saatten telefonu çaldırma gibi abuk subuk özellikleri de var.

Bu model de triple g resist dedikleri sınıfa giriyor. Darbelere, g kuvetine, titreşime karşı ekstra koruması var. Saati darbelere karşı güçlendirip dış ortamdan ayıran iç metal kasası mevcut. Manyetik alana maruz kaldığında uyarı sistemi felanda var. Neobrite ve safir camın yansıtma engelleyici kaplaması var. https://world.g-shock.com/asia-mea/en/technology/triple/

Ama görsellik yerine daha fazla işlevsellik derseniz, gravitymaster ya da rangeman öneririm. Lokasyon kaydıyla mobil uygulamada harita bile çıkartıyorlar.

Casionun bu premium serileri fabrikanın özel bir bölümünde el işciliği ile üretiliyor. İlginizi çekerse bu özel üretim bandını da anlatan bir video var: https://www.youtube.com/watch?v=C1wrXF1Tc_I
En son sinandinc tarafından 05 Şub 2019, 22:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
sinandinc

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners