Bulova 98A177 Kullan覺c覺 襤ncelemesi Fifty Shades Of Skeleton

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Bulova 98A177 Kullan覺c覺 襤ncelemesi Fifty Shades Of Skeleton

Mesaj Mlozturk » 17 Kas 2018, 22:32

Ev ta覺ma ilerim y羹z羹nden uzun zamand覺r forumu takip edemiyorum haz覺r vakit bulmuken bir saat incelemesi yapmak istedim.

Saatimiz yine Bulova marka yine rose gold ve evet yine silikon kay覺l覺 .

Yakla覺k 7 ayd覺r beraber olduum Bulova Mans Watch 98A177 den bahsediyorum.

Bende insan覺m benim de bir skeleton saatim olsun koleksiyonumda hevesi ile edindiim 98A177. Karma覺k duygular beslediim ve ilgin癟 karakter 繹zellikleriyle beni kendine balamay覺 baarm覺 bir saat.

* Saat forumlar覺na bakt覺覺n覺zda best skeleton watches under 500 $ s覺ralamalar覺nda genelde ilk 5 ye yer alan bu kalender saati tasar覺m itibariyle 2 k覺s覺mda ele al覺nmal覺 diye d羹羹n羹yorum.

1 KADRAN; ite karma覺k duygular burada bal覺yor. Mekanizma kadrandan ge癟en 2 kemer 羹st羹ne sabitlenmi ve spiral bir yuvarlak hat i癟ine al覺narak daha belirgin hale getirilmi. Buraya kadar herey tamam fakat mekanizma bir Miyota, sak覺n k羹癟羹msediimi sanmay覺n , mekanizma gayet iyi fakat 300 par癟adan m羹tevellit mekanizma estetik anlamda pek etkileyici deil. Gene de bende yaratt覺覺 etki 癟ok g羹zel olmasa da 繹z羹 s繹z羹 bir , mert ve al覺kan bir kad覺n efekti . Estetik anlamda eksiini saklam覺yor ve neysem oyum diyor.

2 KASA ; Bence kasa budur, 46 mm 癟ap覺nda olduk癟a iri bir kasa olmas覺na ramen sa 羹st k繹eye konulanm覺 kurma kolu ve kadifemsi dokunma hissiyle beraber farkl覺 bir segmente ait hissettiriyor ama esas beni tavlayan k覺s覺m kasan覺n lug lar覺. Asimetrik kesim eklinde aa覺 doru k覺vr覺lan luglar覺n silikon kay覺la birlemesi saatin en sevdiim k覺sm覺n覺 oluturuyor.

** Saat Miyota 8N24 mekanizma kullan覺yor, 300 par癟adan oluan bu mekanizma estetik anlamda 癟ok iyi olmasa da 42 saatlik g羹癟 rezerviyle tatminkar bir performans sergiliyor. 21600 l羹k vuru say覺s覺 nedeniyle 癟ok ak覺c覺 deil, hatta bazen saniye kolu patinaj ediyor efekti yaratsa da hafta da 40 sn den fazla sapmad覺. al覺ma sesi 癟ok g羹zel fakat rotor 癟ok hafif ve d繹nmeye 癟ok hevesli olduu i癟in self winding esnas覺nda kula覺n覺z覺 saate dayamak istemezsiniz.

Resim

*** Saatle birlikte yaamak olduk癟a kolay 癟羹nk羹 b羹y羹k kasaya ramen olduk癟a hafif ve safir cam覺yla beraber olduk癟a tok ve salam bir his veriyor. Eer mekanizma estetii skeleton da T羹rkan oray kural覺md覺r diyorsan覺z sizi a癟mayabilir ama mesele deilse ne ala , o k覺s覺mda ki a癟覺覺n覺 olduk癟a kaliteli hissettiren kasas覺 ve silikon kay覺覺yla affettiriyor.

BONUS ; Bu saatin kendine has 繹zellii ise rotorunda Balans olmas覺, san覺r覺m bir 羹retim hatas覺 var 繹yle ki; Ben saati en s覺k覺 kay覺 ayar覺n覺n bir alt覺nda takar覺m, bu saat salam bir kol hareketinden sonra , d繹nmeyi 癟ok seven rotoru sayesinde saati kadran yukar覺 pozisyona getirirseniz rotor duruncaya kadar yakla覺k 3-5 sn aras覺 titriyor.
Veya Bulova bu saatlerde bilek masaj覺n覺 standart sunuyor benim haberim yok .
Her iki durumda da sorun etmiyorum ve al覺t覺m . Hatta oyun haline getirdim bazen bilerek yap覺yorum , titremesini izliyorum.

Son olarak fotoraflar覺 paylaarak sizlere veda ediyorum.
Sayg覺lar...

Resim

Resim

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Mlozturk

Kay覺t: 13 Oca 2018, 19:02

Re: F襤FTY SHADES OF SKELETON

Mesaj cbmad » 17 Kas 2018, 22:41

G羹zel inceleme olmu, tebrikler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Mlozturk » 17 Kas 2018, 22:46

cbmad yazd覺:G羹zel inceleme olmu, tebrikler :champ:

Teekk羹r ederim cbmad

Kullan覺c覺 avatar覺
Mlozturk

Mesaj Maradona » 17 Kas 2018, 22:59

Bu g羹zel inceleme i癟in 癟ok teekk羹rler... G羹le g羹le kullan覺n... [emoji257][emoji106]

Benim Hamilton Pan Europ Chrono'da da var o rotorun fazla d繹nmesi olay覺... F覺r覺ldak koymular sanki saatin i癟ine... Bazen sinir etse de evlat ite, vazge癟ilmiyor... :-P
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 46
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj Mlozturk » 17 Kas 2018, 23:22

Maradona yazd覺:Bu g羹zel inceleme i癟in 癟ok teekk羹rler... G羹le g羹le kullan覺n... [emoji257][emoji106]

Benim Hamilton Pan Europ Chrono'da da var o rotorun fazla d繹nmesi olay覺... F覺r覺ldak koymular sanki saatin i癟ine... Bazen sinir etse de evlat ite, vazge癟ilmiyor... :-P

Teekk羹rler Tanr覺 n覺n eli saat konusunda sonuna kadar kat覺l覺yorum. Sevdin mi vazge癟ilmiyor.

Kullan覺c覺 avatar覺
Mlozturk

Mesaj Mlozturk » 17 Kas 2018, 23:37

Resim

Saatin d羹zg羹n Fotoraflar覺n覺 癟ekemediim i癟in bunu da paylaay覺m

Kullan覺c覺 avatar覺
Mlozturk

Mesaj mturann » 18 Kas 2018, 09:12

inceleme i癟in teekk羹rler
Rotoru hissetme olay覺 orient saatlerde de var
ben de al覺t覺m art覺k
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj Maradona » 18 Kas 2018, 09:53

mturann yazd覺:inceleme i癟in teekk羹rler
Rotoru hissetme olay覺 orient saatlerde de var
ben de al覺t覺m art覺k
Orient saatlerindeki gibi bir ey deil bu emin olun... En k羹癟羹k bir harekette on tur at覺yor rotor, durmak bilmiyor... ;-)
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 46
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners