Seiko 6138-8020 "Panda"

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko 6138-8020 "Panda"

Mesaj seikofan » 16 Eyl 2018, 17:26

Merhaba horoloji tutkunu dostlarım.Öncelikle severek keyifle takip ettiğim TSF ailesindeki ilk incelememi sizlere paylaşmaktan mutluluk duyduğumu belirmek isterim. Saat dünyasında karizmasını ve popülerliğini hala koruyan bir modeli sizlere paylaşmak istedim ve dilimin döndüğünce bildiklerimi siz değerli dostlarla paylaşmaya çalıştım.Yanlışım olmuşsa şimdiden özür dilerim. :super:

Seiko 6138
Seiko 6138-8020 Nam-ı değer "Panda".Hala hazırda en çok sevilen vintage Seikolardan biri olan modelin hikayesi Japon firması Seikonun 1969 yılında ürettiği 21 taşlı 6138A mekanizması ile başladı.O dönemde çokça revaçta olan motor sporları kronograf modellere rağbeti arttırmıştı ve Heuer,Hamilton gibi firmaların ürettiği saatlere bir cevap niteliğindeydi aslında 6138A.Daha sonrasında 23 taşlı 6138B modelinide farklı saatlerle piyasaya sürdü.6138 gerek teknolojisi gerekse zaman tutmadaki performansı ile o zaman üretilen yüksek sınıf İsviçre saatlere kafa tutacak kalitedeydi.6138'in can verdiği 8 ayrı Seiko model üretildi,bu modeller saat severler arasında model numaraları ile değilde daha çok "lakapları" ile anıldı.Sırasıyla bu modeller Ufo,Jumbo,Bull head,Kakume,Tokai-zara,Calculator,Panda ve Baby Panda.

Seiko 6138-8020 "Panda"
Gelelim esas oğlana.Benim siyah beyaz kadrana hayranlığım yakın zamanda 17,8 milyon amerikan dolarına satılan ve "en pahalı kol saati" olarak tarihe geçen Paul Newman Daytona ile başladı.Bu güzide saatin çokça benzeri piyasada mevcut olsa da daha vintage bir saat arayışına girdim.Daha önceleri çok ilgimi çekmeyen ama dikkat edince kendine hayran bırakan "panda" ile tanışmam bu vesile ile oldu.Yurt dışı sitelerde gerçekten de yüksek meblağlara satılan pandanın bu parayı hakketiği düşüncesi tartışmaya açık.Ebay da 2200 amerikan dolarına kadar satılan saat alıcı buluyor mu merak konusu :?: .
Nacizane görüşüm 6138 modelleri arasında en yakışıklısı Panda.Dİğer kaslı kardeşleri gibi kaba görünmeyen 40 mm lik kasası ile gerçekten göze hitap eden bir görüntüye sahip.Kim bilir belkide bu güzelliği kendisini diğer 6138 lerden öne çıkarıyor.40mm x 13mm x 19mm ölçülerine sahip olan saat gerek dress gerek spor olabilen taktığınız kordona göre karizmasına karizma katabilen bir saat.19 mm kordonum olmaması dolayısıyla elimdeki 2 adet 20 mm kordon ile kullanıyorum ama farklı renklerde ve tarzlarda kordonlar alıp şahane kombinasyonlar çıkacağına inanıyorum.Sözlerime burada son verirken sizi Panda'nın pozları ile baş başa bırakıyorum.Yazımı sıkılmadan okuduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Zaman;en güçlü ilaç,en güçlü zehir. Dünyadaki tüm SEIKOLAR benim olsun.
Kullanıcı avatarı
seikofan

Re: Seiko 6138-8020 "Panda"

Mesaj Ground » 16 Eyl 2018, 20:07

Eski bir panda kullanıcısı olarak kayışları da yazınızı da çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Sattığıma çok pişmanım :(

Ellerinize sağlık

:champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Maradona » 16 Eyl 2018, 21:25

Güle güle kullanın... Harika durumda, bayıldım... :champ:

Her geçen gün bulma umudumu daha da yitirdiğim saattir kendisi... Denk gelmiyor; gelen de ya haşatı çıkmış oluyor ya da temiz olup aşırı pahalı oluyor... Nefsimi Hamilton panda ile köreltiyorum artık... ;-)
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj burakyigit » 16 Eyl 2018, 21:47

renkli kayış süper olmuş :thumbup: hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj kiwi21 » 16 Eyl 2018, 21:55

Saatlerimin arasina katmayi rn cok istedigim saatlerin basinda gelir. Saatinize ve yaziniza :champ: :champ:

Piyasada "panda" kadranlara bu kadar talep varken saat ureticileri neden bu talebe yonelik is yapmazlar cok merak ediyorum...
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Mandos » 16 Eyl 2018, 21:56

Güzel bir yazı harika bir saat :champ: Bu saat o parayı hak ediyor mu bilmiyorum şahsen ben alırdım garip bir aurası var renk uyumu müthiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj cbmad » 16 Eyl 2018, 22:26

Güzel günlerde kullanın, çok güzel saat :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj Timsah » 16 Eyl 2018, 22:39

Güle güle kullanın gözüm kalmadı :D
Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında.
Kullanıcı avatarı
Timsah

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners