Orient Bambino 2nd Gen. V2 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤nceleme

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Orient Bambino 2nd Gen. V2 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤nceleme

Mesaj LostInSpace » 06 Eyl 2018, 15:32

Selam herkese.
Forumu uzun s羹redir gizliden gizliye takip ediyordum, yine uzun s羹redir beklediim saatime kavuunca, kutu a癟覺l覺覺n覺, incelemesini ve deneyimimi sizinle paylamak istedim.

ncelikle saat ge癟miimden bahsedeyim:
Saat d羹nyas覺na ad覺m覺m覺 ilk kez yakla覺k 3 sene 繹nce Amerika topraklar覺ndayken, yayg覺n bir s羹permarketten Timex Weekender Chronograph alarak balad覺m. O zamanlar ne saat mekanizmalar覺 hakk覺nda bir bilgim vard覺, ne de 繹renmeye dair isteim.
Aradan 1 sene ge癟ti, ben tekrar Amerika'ya bir gezi d羹zenledim ve bu s覺rada Citizen'覺n inan覺lmaz Eco-Drive teknolojisini ve buna bal覺 saat modellerini 繹rendim, kendime ATS-020005E Chronograph modelini ald覺m. Saatlerin 羹zerindeki detaylar覺n artmas覺nda Chronograph tercih etmem hep etkili oldu. :)
T羹rkiye'ye d繹nd羹kten sonra, keke daha 繹nce kefetseydim dediim mekanik, otomatik saatlere ad覺m att覺m ve 癟ou kiinin giri seviyesi diye tabir ettii Seiko SNK809 sat覺n ald覺m ve benim i癟in geri d繹n羹lemez bir ad覺m oldu. Son durak olarak Orient Bambino'ya rastlad覺m ve 2. jenerasyonunun "hackable" olmas覺 y羹z羹nden bu modeli ve beyaz olan覺n覺 tercih ettim.
140$'a al覺nd覺.

Gelelim kutusuna, benim inceleme ve deneyimlerime.

Kutusu daha 繹nce sahip olduum saatlere g繹re inan覺lmaz dayan覺kl覺, sert bir yap覺da. Saati kullanmad覺覺m zamanlarda, "gel tekrar beni buraya koy!" diye ba覺r覺yor adeta. :)
Resim

襤癟erik olarak saatin kendisi ve 羹zerinde bulunduu yast覺k, uluslararas覺 garanti kitap癟覺覺 ve kullanma k覺lavuzu 癟覺k覺yor. Kutunun i癟i de olduk癟a yumuak, dayan覺kl覺.
Resim

Saatine kendisine gelecek olursak, benim sat覺n ald覺覺m 2. jenerasyon, 2. versiyon, mavi kollu, beyaz arka plan覺 olan. (FAC00009W0)
Sat覺n almadan 繹nce internette g繹rd羹羹mden 癟ok daha g羹zel g繹z羹k羹yor g繹ze. Boyut olarak da benim ince bileklerime b羹y羹k gelir korkusu canl覺s覺n覺 g繹rmemle beraber an覺nda gitti.
Resim
Benim bileimdeyken (ilk iki fotorafta g羹ne 覺覺覺ndan dolay覺 daha sar覺mt覺rak 癟覺km覺.
Resim
Teknik detaylar覺ndan bahsedeyim.
40.5mm genilik 11.8mm kal覺nl覺k
F6722 kalibre otomatik saat mekanizma
21mm kordon genilii
Elle kurma 繹zellii
Hacking 繹zellii
Domed mineral diye tabir edilen kubbeli mineral cam tasar覺m
Yakla覺k 40 saat g羹癟 rezervi
Bir de sadece g羹n olarak takvim g繹stergesi var.

Gelelim benim deneyimlerime...
ncelikle saati 繹zel g羹nlerde kullanma amac覺yla "dress watch" olarak sat覺n ald覺m dolay覺s覺yla s羹rekli kullanm覺yorum ama 繹zel g羹nler i癟in alm覺 olsam bile g羹nl羹k k覺yafetlerle giyilebilmeyi zorlayacak bir g繹r羹n羹e sahip.
Kurulumu dier otomatik&mekanik saatler gibi, olduk癟a kolay. Ses olarak, bir kez uyurken takma durumum oldu, saati kula覺n覺za yap覺t覺rmad覺覺n覺z s羹rece bir ey duymuyorsunuz lakin tamamen sessiz ortamda hareket ederken mekanizman覺n tatl覺 bir sesi gelmiyor deil.
Saati hen羹z 40 saat potansiyeline 癟覺karacak kadar s覺k kullanmad覺覺m i癟in g羹癟 rezervi ne kadar dorudur bilemiyorum.
Benim k覺sa s羹reli deneyimimle g羹nl羹k bir +15 saniyeye sahip, bu da bildiim kadar覺yla fena say覺lmayacak bir rakam.

Kay覺tan bahsedeyim. 21mm olmas覺 b羹y羹k dezavantaj. Hele de benim gibi fazla gelimemi bir ehirde oturan biri olarak, bu aral覺kta bir kay覺 bulmak imkans覺z, internete de g羹venemiyorum kay覺 konusunda. Daha 繹nce SNK809 ile sipari ettiim kay覺 beklentilerimi kar覺lamam覺t覺.
Kendi orijinal kay覺覺 hem biraz fazla sert hem de parlayan cinste, biraz s覺r覺t覺yor. ok k繹t羹 diyemem ama bu fiyat band覺 i癟in bir s羹rpriz de deildi. 襤lerleyen zamanlarda bir 21&22mm bir ekleme yapabilirim.

S繹z羹n 繹z羹, fiyat覺na g繹re inan覺lmaz g羹zellikte bir saat. Takt覺覺m s羹re boyunca kendimi gereinden fazla saate bakarken buldum. Arkadalar覺mdan da olumlu geri d繹n羹ler ald覺m.

Fotorafla da urat覺覺m i癟in iki adet makro fotoraf覺m var saatle, bunlar覺 paylaarak bitiriyorum. Foruma ilk konum, ilk mesaj覺m. Hatam olduysa affola. :super:

Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
LostInSpace

Ya: 29
Kay覺t: 01 Tem 2018, 13:09

Re: Orient Bambino 2nd Gen. V2 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤nceleme

Mesaj azizkaya » 06 Eyl 2018, 21:46

G羹zel zamanlar g繹stersin. Tebrikler.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj tt59 » 06 Eyl 2018, 21:50

G羹zel tercih tebrikler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj CptOz » 06 Eyl 2018, 21:53

Harika bir saat iyi bir tercih yapm覺s覺n覺z benim de almayi planlad覺覺m bambino modellerden... Tam koleksiyonluk... g羹le g羹le kullan覺n...
Ve foruma hosgeldiniz...

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
CptOz

Kay覺t: 01 Au 2018, 11:27

Mesaj burakyigit » 06 Eyl 2018, 22:02

en g羹zel rengini alm覺s覺n覺z. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
burakyigit

Ya: 38
Kay覺t: 01 Eyl 2017, 20:13

Mesaj ilkayacil » 06 Eyl 2018, 22:29

Hay覺rl覺 olsun, g羹zel g羹nlerde kullan覺n inallah :)
Kullan覺c覺 avatar覺
ilkayacil

Ya: 31
Kay覺t: 15 Au 2018, 13:26

Mesaj Pardayan » 06 Eyl 2018, 23:01

G羹le g羹le mutlu ve huzurlu g羹nlerde kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Pardayan

Kay覺t: 12 Haz 2018, 00:44

Mesaj Maradona » 06 Eyl 2018, 23:17

Mutlu anlar覺n覺za elik etsin... :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 46
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 84 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners