Seiko Solar Chronograph Diver SSC017

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Solar Chronograph Diver SSC017

Mesaj copycat » 15 May 2018, 12:40

Arkadaşlar Selam,

forumda özellikle otomatik olmayan saatlerin bilgisi ve incelemesi pek fazla olmadığı için, farklı saatler hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye gayret ediyorum. eminim ki internetin engin deryasında otomatik olmayan saatler hakkında da bilgi almak isteyen, araştıran kişiler olacaktır. en azından onlara bir nebze fayda sağlayabilirsek ne ala.

saati alma motivasyonum, elimdeki fazla sayıda otm. saati azaltmak istememle paralel. artık her sabah saatlerimi ayarlayıp, kurarak takmak ve de belli periyotlarla bakıma sokmak zor geldiği için birkaç tane quartz saat almak istedim. bu noktada da benim oyum kinetik saatlerden ziyade solar - güneş enerjili saatlerden yana. zira kinetik saatlerin de şarj alması kullanıma bağlı olduğundan, rotasyonda az kullanılan saatlerle ilgili problem yaşanma ihtimali var. solar saatler ise kolay şarj aldıkları için çok pratik.

girişi fazla uzattık. saatimiz seiko solar diver chronograph. kodu ssc017. saatin üzerindeki standart bileziği ile görüntüsü aşağıdaki gibi. standart seiko mavi kutu ile gelen bir saat. şu an seiko meraklıları nezdinde tüm dünyada popüler bir serinin üyesi.

Resim
Resim

saatin makinesi v175 solar. güneş enerjisi ile çalışıyor. kronometreli bir model. tam şarj ile ışığı görmeden 6 ay kadar çalışabiliyor. 43 mm çapa sahip bir saat. saatin camı hardlex mineral. ayar kolunun yanı sıra kronometre düğmeleri de vidalı. böylelikle saat 200m su geçirmezlik sağlayabiliyor.

kadranın sağında 3 pozisyonunda 24 saat ayarı var. ben özellikle bu 24 saat kadranını seviyorum ve quartz saatlerde arıyorum. 4 ile 5 pozisyonu arasında tarih penceresi var. 6 pozisyonunda krononun dakika kadranı var. 9 pozisyonunda ise saniye kadranı mevcut (small seconds). mavi saniye kolu ise kronometrede kayarak ilerliyor. saatin döner bezeli ise yumuşak ve sessiz olduğu halde, istemsizce dönmüyor ya da gevşek değil. bezelin verdiği his gayet iyi.

saatin arka kapağı diğer seiko diverlarla aynı.

Resim
Resim

ben saatin kasasını, kadranını, kollarını beklediğimden çok iyi buldum. ancak saatin bileziği gerçekten saate yakışmıyor. seiko'nun imzası olan 20mm'lik ince boynuz aralığı bu saatte de var. ilk olarak bileziği elimde bulunan bir nato kayış ile değiştirdim.

Resim

kolda şöyle bir şey oldu

Resim
Resim

ama asıl beklediğim strapcode - miltat endmill bilezik gelince saati kafamdaki şekle sokabildim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

bir de saatin fosforunu paylaşalım. seiko lumibright sağolsun saat diğer seikolar gibi ışıl ışıl. aşağıdaki resmi saate ışık tutmadan normal haliyle çektim.

Resim

son söz olarak saatin fiyatı göz önüne alındığında kesinlikle iyi kalitede bir saat olduğunu ve bilek hissinin benim beklentimin üzerinde olduğunu özellikle beyan etmek isterim. suya, çamura rahat rahat sokacağınız, otm. olmayan bir saat arıyorsanız memnun kalırsınız. ayrıca bu seride krono istemeyen kişiler için tek kadran modeller de olduğunu söyleyelim.
Kullanıcı avatarı
copycat

Re: Seiko Solar Chronograph Diver SSC017

Mesaj mturann » 15 May 2018, 13:02

İnceleme için teşekkürler
Saatinizi güzel günlerde güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj azizkaya » 15 May 2018, 13:04

Güzel inceleme. Hayırlı olsun tekrar.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj coolfire » 15 May 2018, 13:08

Güzel inceleme. Güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj slhgzl » 15 May 2018, 13:18

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj mlm » 15 May 2018, 13:37

Güle güle kullan Copycat :champ: İnceleme için teşekkürler :thumbup:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Mengish » 15 May 2018, 14:04

Güzel bir krono. Güle güle kullanın.
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj harun » 15 May 2018, 19:37

Güzel saat, çok beğendim, solar olması avantaj. Güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
harun

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners