Orient fft00008b0

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Orient fft00008b0

Mesaj MuammerTürk » 15 May 2018, 11:35

Merhabalar, aranıza yeni katılmış olmaktan her ne kadar mutluluk duysam da bu zamana kadar böyle bir forumu keşfetmemiş olmaktan üzüntü duyuyorum. Merakla okuyor okudukça öğreniyorum teşekkür ederim emeği geçen herkese. Dolma kalem merakım vardı yetmez gibi birde saat merakım başladı, başlangıç modeli olarak orient fft00008b0 marka model saati çok beğendim engin tecrübelerinize göre bu saati almak istiyorum sizin düşünceleriniz benim için değerli, paylaşırsanız çok memnun kalırım. Bütçem bu saati almaya yetiyor 1500 TL ye kadar başka otomatik saat önerileriniz varsa açığım. Seiko 5 ve Tissot markasının beğendiğim saatleri bütçemin çok üzerine çıktığı için Orient markasını seçtim yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler, Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
MuammerTürk

Re: Orient fft00008b0

Mesaj MeraklıAdam » 15 May 2018, 17:25

Merhabalar, öncelikle foruma hoşgeldiniz, bu saat merakı öyle bişey ki insanın zamanla bütün saatleri alası geliyor :D. Sanırım bu almak istediğiniz ilk saatiniz, başlangıç saati olarak herkes Seiko 5 veya Orient otomatik önerisinde bulunuyor, ancak sizin bütçenize pek çok marka saat alınabilir, hatta ve hatta Tissot otomatik bile bulunabilir, ama başlangıç olarak Orient otomatik veya Seiko 5 saatleriyle başlangıç yapmanız daha doğru olacaktır, benim size önerim madem bu saat merakı sizde yeni başladı, başlangıç olarakta bu fiyattan çok daha düşük bir bütçeyle, Orient otomatik ve Seiko 5 Spor serisi modellerinden alabilirsiniz, benim size önerim, Mako xl en iyi Orient modeli ve bir çok ekstraları mevcut, hem 200m suya dayanıklı hem spor serisi, hem daha şık ve dönen bezeli var, ve en önemlisi daha ucuz. Ancak sadece bu bütçeyle Orient değil, pek çok Seiko 5 spor saatler de var 7s36 mekanizmalı, isterseniz bir araştırın ve ona göre siz kararınızı verin, gelelim sizin almak istediğiniz Orient modeline, saat iyi güzel ancak o fiyatı haketmiyor, çünkü power reserve dışında başka hiçbir özelliği yok ve kadranı çok karmaşık, saate bakmaya kaltığınız zaman gözünüzü yorabilir, ve zamanla saatten solabilirsiniz, ama yine de karar sizin, tabi ki sizi bu model asla üzmez ve yıllarca kullanırsınız ve evladiyelik saat olabilir. Ancak hem başlangıç saati olarak, hem de bu fiyata göre bu saati almanızı ben şahsen tavsiye etmiyorum, zaten yukarı da size önerilerde bulundum, bir araştırmanızı tavsiye ederim seçim sizin. :thumbup:
En son MeraklıAdam tarafından 15 May 2018, 17:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj ibrahim223 » 15 May 2018, 17:36

+1
MeraklıAdam yazdı:Merhabalar, öncelikle foruma hoşgeldiniz, bu saat merakı öyle bişey ki insanın zamanla bütün saatleri alası geliyor :D. Sanırım bu almak istediğiniz ilk saatiniz, başlangıç saati olarak herkes Seiko 5 veya Orient otomatik önerisinde bulunuyor, ancak sizin bütçenize pek çok marka saat alınabilir, hatta ve hatta Tissot otomatik bile bulunabilir, ama başlangıç olarak Orient otomatik veya Seiko 5 saatleriyle başlangıç yapmanız daha doğru olacaktır, benim size önerim madem bu saat merakı sizde yeni başladı, başlangıç olarakta bu fiyattan çok daha düşük bir bütçeyle, Orient otomatik ve Seiko 5 Spor serisi modellerinden alabilirsiniz, benim size önerim, Mako xl en iyi Orient modeli ve bir çok ekstraları mevcut, hem 200m suya dayanıklı hem spor serisi, hem daha şık ve dönen bezeli var, ve en önemlisi daha ucuz. Ancak sadece bu bütçeyle Orient değil, pek çok Seiko 5 spor saatler de var 7s36 mekanizmalı, isterseniz bir araştırın ve ona göre siz kararınızı verin, gelelim sizin almak istediğiniz Orent modeline, saat iyi güzel ancak o fiyatı haketmiyor, çünkü power reserve dışında başka hiçbir özelliği yok ve kadranı çok karmaşık, saate bakmaya kaltığınız zaman gözünüzü yorabilir, ve zamanla saatten solabilirsiniz, ama yine de karar sizin, tabi ki sizi bu model asla üzmez ve yıllarca kullanırsınız ve evladiyelik saat olabilir. Ancak hem başlangıç saati olarak, hem de bu fiyata göre bu saati almanızı ben şahsen tavsiye etmiyorum, zaten yukarı da size önerilerde bulundum, bir araştırmanızı tavsiye ederim seçim sizin. [emoji106]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj MeraklıAdam » 15 May 2018, 18:01

ibrahim223 :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj alihoca » 15 May 2018, 20:54

Saatin görüntüsü kişisel zevk meselesi biraz. Yani şunu demek istiyorum ki beğendiğiniz modelin pek gideri yok gibi. Forumda bu bütçeyle ikinci el temiz bir Seiko diver veya Tissot falan bulabilirsiniz.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Mandos » 15 May 2018, 21:16

Ben model önerisinde bulunmak istemiyorum çünkü konu dönüp dolaşıp aynı modellere geliyor biraz sıkıcı bir hal aldı. Eğer bütçeniz 1500₺ ise internetten liste fiyatlarına aldanmayın Seiko Presage serisi 1000₺ gibi bir fiyata alınıyordu 2 ay önce. Etiket fiyatı 2200₺ olması lazım. Etiket fiyatı 4000₺ olan bir saate daha yeni 2000₺ fiyat aldım. Gidebiliyorsanız Sirkeci’ye gidin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj hlkshnr » 15 May 2018, 21:18

Tasarım hoşunuza gitti ise alınır. Biraz daha araştırın hala istiyor iseniz alın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj MuammerTürk » 16 May 2018, 11:25

MeraklıAdam yazdı:Merhabalar, öncelikle foruma hoşgeldiniz, bu saat merakı öyle bişey ki insanın zamanla bütün saatleri alası geliyor :D. Sanırım bu almak istediğiniz ilk saatiniz, başlangıç saati olarak herkes Seiko 5 veya Orient otomatik önerisinde bulunuyor, ancak sizin bütçenize pek çok marka saat alınabilir, hatta ve hatta Tissot otomatik bile bulunabilir, ama başlangıç olarak Orient otomatik veya Seiko 5 saatleriyle başlangıç yapmanız daha doğru olacaktır, benim size önerim madem bu saat merakı sizde yeni başladı, başlangıç olarakta bu fiyattan çok daha düşük bir bütçeyle, Orient otomatik ve Seiko 5 Spor serisi modellerinden alabilirsiniz, benim size önerim, Mako xl en iyi Orient modeli ve bir çok ekstraları mevcut, hem 200m suya dayanıklı hem spor serisi, hem daha şık ve dönen bezeli var, ve en önemlisi daha ucuz. Ancak sadece bu bütçeyle Orient değil, pek çok Seiko 5 spor saatler de var 7s36 mekanizmalı, isterseniz bir araştırın ve ona göre siz kararınızı verin, gelelim sizin almak istediğiniz Orient modeline, saat iyi güzel ancak o fiyatı haketmiyor, çünkü power reserve dışında başka hiçbir özelliği yok ve kadranı çok karmaşık, saate bakmaya kaltığınız zaman gözünüzü yorabilir, ve zamanla saatten solabilirsiniz, ama yine de karar sizin, tabi ki sizi bu model asla üzmez ve yıllarca kullanırsınız ve evladiyelik saat olabilir. Ancak hem başlangıç saati olarak, hem de bu fiyata göre bu saati almanızı ben şahsen tavsiye etmiyorum, zaten yukarı da size önerilerde bulundum, bir araştırmanızı tavsiye ederim seçim sizin. :thumbup:

Öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden ötürü teşekkür ederim, Tissot visodate gibi le locle gibi saatler alınabiliyor fakat ilk saatim skeleton tarzı olsun istediğim için biraz bu modeli seçtim, bu saatten sonra visodate ve seiko hedefim var, ayrıca o hepsine sahip olma merakını çok iyi biliyorum. Saatlerin mekanizmalarını öğrenmek için kullandığınız bir site varmı acaba yoksa kendi sitelerinden kurcalayıp mı öğreniyorsunuz bu konuda da yardımcı olursanız çok memnun kalırım. Teşekkürler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
MuammerTürk

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 69 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners