Seiko Recraft SNKM97 otomatik

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Recraft SNKM97 otomatik

Mesaj copycat » 19 Mar 2018, 14:26

değerli arkadaşlar selam,

geçen hafta joma'dan aldığım eco-drive citizen saati basitçe tanıtmıştım. bu sefer de o saat ile aynı pakette gelen, hazır kargo meşakkati ile uğraşmışken, ilavesi olsun diye aldığım mütevazi seiko saati göstermeye gayret edeceğim.

Bir süredir eski görünümlü, nostaljik bir saat almak istiyordum. Gerçekten eski olan saatlerin hem kondisyonu, hem de tarzı bugünkü zevkime uymuyor maalesef. Bu saati tercih etmemde 4 kriter bir araya geldi. 1.si saat nostaljik bir tasarıma sahip. 2.si yeşil kadranlı saat aramaktaydım. 3.sü dörtgen kasalı ve yuvarlak kadranlı modelleri seviyorum. Son olarak da saat bayağı ucuz.

Saat en uygun fiyatlı seikolardan olduğundan standart dandik kutu ile geliyor.

Resim

Saatin standart üzerinde bulunan bilezik elbette çok iyi değil ama fiyat göz önüne alınınca o kadar da kötü değil. Kenarları fırçalanmış (mat), orta kısmı parlatılmış paslanmaz çelik bilezikle geliyor. ama tokayı bağlayan geniş kemerler genel olarak hiç hoşuma gitmiyor.

Resim

Resim

Saatin camı hardlex, makinesi 7S26 ve su geçirmezliği 50m. Yani seiko’nun tüm alt kriterleri bu saatte birleşmiş durumda:).

Kasanın arkasında mütevazi makineyi gösteren penceremiz var:

Resim

Bu makinede ne elle kurma, ne de saniye durdurma özellikleri var. 41 saat rezervi olan makine elinize aldığınız anda çalışmaya başlıyor ki, bu güzel bir özellik. kurulma hassasiyeti bayağı iyi.

Saatin kadranı 44mm, kalınlığı 12mm. Ancak kullanırken boyutları rahatsız etmiyor. Gayet uyumlu oldu benim bileğime. Yalnız Joma’dan alacak olan varsa şunu not etsin sitede boynuz genişliği 20mm yazıyor oysa 24mm. 20mm genişliğinde kayışınıza güvenerek almayın sakın.

Ben ilk iş bileziği değiştirdim. Elimdeki kayış mezarlığına yöneldim. İlk denemem siyah kalın bir deri kayış oldu ama hoşuma gitmedi. 24mm zaten geniş bir ölçü. Bir hayli kaba duruyor.

Resim

Daha sonra eskilerden kalma bir pilot kayışı buldum. IWC big pilot’da olan kayışların bir benzeri olduğundan kasadan uzaklaştıkça incelmesi önemli bir detay.

Sonuçta şöyle bir şey oldu:

Resim

Kolda duruşu da şöyle:

Resim
Resim

Fikir vermesi açısından, bir diğer benzer formdaki seiko samurai ile fotosunu paylaşalım.

Resim

Sonsöz olarak, basit bir model olmasına rağmen, kadranın rengi, şekli, nostaljik tasarımı ve Fransızca gün penceresi bana keyif verdi. 2 haftada 1 de olsa rotasyona dahil etme niyetindeyim.
Kullanıcı avatarı
copycat

Re: Seiko Recraft SNKM97 otomatik

Mesaj Mengish » 19 Mar 2018, 15:01

Seiko'nun yeşil modellerinde kullandığı renk oyunları çok güzel oluyor. Yanarlı dönerli. Ucuz ve alt seri bir model olabilir ama görüntüsü fiyatından daha üst gösteriyor. Bu seri Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim. Biraz daha rafine bir tasarımı olan bu modelin rakamsız ve daha dikdörtgen versiyonunda gözüm var ama o da gelmedi.

Güzel seçim. Hayırlı olsun...
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj eyimen » 19 Mar 2018, 15:16

Çok şık, kahverengi kayışla harika olmuş :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Mandos » 19 Mar 2018, 15:26

Çok güzel bir seçim bence kargo geliyor hazır bunu da alalım saati gibi olmamış güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj copycat » 19 Mar 2018, 15:43

Daha net bir foto.Resim

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj slhgzl » 19 Mar 2018, 15:47

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj Mengish » 19 Mar 2018, 16:14

Bahsettiğim diğer versiyon da budur:

Resim
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj copycat » 19 Mar 2018, 16:24

Mengish yazdı:Bahsettiğim diğer versiyon da budur:

Resim
Bu da ilginçmis evet. Bunu hiç görmemiştim.

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners