Helson Shark Diver 42MM Blue Jade Brass

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Helson Shark Diver 42MM Blue Jade Brass

Mesaj Beydaba » 08 Mar 2018, 16:42

Bronz rengin asaleti :super:
Kullanıcı avatarı
Beydaba

Re: HELSON SHARK DIVER 42MM BLUE JADE BRASS

Mesaj concordet1972 » 13 Mar 2018, 21:50

Umutt yazdı:Ankthas selamlar, hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Çok güzel bir seçim olmuş, iyi zamanlar göstersin size.

Helson bence microbrand ler içinde f/p oranı en yüksek markalardan biri. Ben de şu an Shark Diver modelini kullanıyorum ve bu fiyat aralığında verdiği kalite hissini şaşırtıcı derecede iyi buluyorum.

Ben de bir bilek fotosu paylaşayım. Tekrar iyi günlerde kullanın.

Resim

Üstadım bu modeli takip ediyorum, paypalda olmadığından nerden nasıl alırım diye de düşünüyorum,sizin kolunuzdaki saat kasa çapı kaç mm acaba sanırım 40mm kasada helyum valf yok, sizdeki ölçüyü merak ettim
Kullanıcı avatarı
concordet1972

Mesaj Umutt » 14 Mar 2018, 22:04

concordet1972 yazdı:
Umutt yazdı:Ankthas selamlar, hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Çok güzel bir seçim olmuş, iyi zamanlar göstersin size.

Helson bence microbrand ler içinde f/p oranı en yüksek markalardan biri. Ben de şu an Shark Diver modelini kullanıyorum ve bu fiyat aralığında verdiği kalite hissini şaşırtıcı derecede iyi buluyorum.

Ben de bir bilek fotosu paylaşayım. Tekrar iyi günlerde kullanın.

Resim

Üstadım bu modeli takip ediyorum, paypalda olmadığından nerden nasıl alırım diye de düşünüyorum,sizin kolunuzdaki saat kasa çapı kaç mm acaba sanırım 40mm kasada helyum valf yok, sizdeki ölçüyü merak ettim

Selamlar üstad, bendeki 40 mm çap ve safir bezelli güncel model. Bence 40 mm çok dengeli, eğer bileğiniz çok büyük değilse, Helson da bu kasa çapını tercih etmenizi öneririm.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj concordet1972 » 16 Mar 2018, 18:21

çok teşekkürler tam tersine bileğim çok ince bu durumda 40 mm den şaşmamalıyım ancak nasıl alabilirim bi türlü çıkış yolu bulamadım
Kullanıcı avatarı
concordet1972

Mesaj tt59 » 16 Mar 2018, 19:11

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj Star » 20 Mar 2018, 17:48

Tebrikler. Güzel günlerde kullanılsın :champ:
Do something instead of killing Time. Because Time is killing you !!!
*Paulo Coelho*
Kullanıcı avatarı
Star

Mesaj Ankthas » 23 Mar 2018, 20:04

Herkese güzel dilekleri için çok teşekkürler. Birinci ayın sonunda ciddi bir patina oluştu:

Resim

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 30 May 2018, 17:51

Yumurta banyosu yaptık :lol: yalnız saatin yumurtaya bakan kısmı patina aldı diğer taraf pek almadı bu da garip bir görüntü oluşturdu, eskiden ipana reklamları vardı yumurtanın bi tarafını ipanayla fırçalarlardı diğer tarafını sıradan dişmacunuyla öbür taraf böyle çürürdü onun gibi oldu ama değişik, hoşuma gitti :D

Yakın zamanda bir kez daha yapıp iki tarafı da eşitleyeceğim. Merak edenler için kısaca anlatayım, bir adet yumurtayı alıp uzun süre haşlıyoruz. Çok pişen yumurtamızı kordonunu çıkardığımız saatimizle birlikte kilitli buzdolabı poşetine koyup kilitliyoruz. Birbirlerinden uzaklaştırdıktan sonra yumurtayı üstüne vurarak kırıyoruz. Sanırım belli bir süre sonra yumurta kükürt yaymayı bırakıyor çünkü aradan 3-4 saat geçmişti ve saatin patina almayan tarafını yumurtaya doğru çevirdikten sonra patina oluşmadı. Saatin son hali:

Resim

Resim

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners