Seiko 5 Açılmış Kutu

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko 5 Açılmış Kutu

Mesaj muratcan87 » 21 Şub 2018, 18:07

Merhabalar,

2001 yılında Almanya’dan aldığım ve hala zaman zaman taktığımda oldukça keyif veren Seiko 5’imin açılmış kutusu ile sizi biraz yakın geçmişe götürmek istedim.

Öncelikle siyah Finlandiya Turku’da yapılmış plastik bir kutusu var. Kutu için neden Fin bir üretici tercih edilmiş bilmiyorum ancak şaşırtıcı :)

Resim

Resim

İçinden bir de fotoğrafta göreceğiniz üzere uluslararası garanti kartı çıkıyor.

Kadran beyaz ve içindeki göstergeler tamamen fosforlu. Karanlık ortamlarda oldukça rahat okunuyor bu nedenle. Arka kasası cam tercih edilmiş, bu da Seiko işçiliğini yakından görmemize olanak sağlıyor :) içinde 7S26A makine bulunuyor. Bu makine 41 saat güç rezervi olan, 21600 vuruşlu, 21 değerli taşlı, Seiko Duashock sistemli bir makine. -10 ile +60 derece arasında çalışıyor.

Resim

Resim

Resim

Ben bilezik tipi kordonlardansa deri kordonları sevdiğim için lacivert renk bir kordonla kullanıyorum. Ancak orijinal kordonunu saklıyorum. Açıkçası bilezik kordonu fazla yaşlı işi geliyor bana.

Resim

Son olarak bonus olarak da kendisinden 20 yaş büyük diğer Seiko 5’imi koyayım buraya. 1983 üretimi 7009-8741 bir makineye sahip kendisi. Arkası cam değil paslanmaz çelik. Yine Duashock var, 17 aş var ancak bu kez güç rezervi 43 saat ve yine 21600 vuruşlu. Bu saati de siyah kordonla kullanıyorum ancak orijinal bilezik tipi paslanmaz çelik kordonu elimde duruyor.

Resim

Resim

Resim

İkisinden de oldukça memnunum açıkçası. Hem yaşlarına göre kondisyonları iyi hem de şık duruyorlar diye düşünüyorum. Zaman tutuşları da gerçekten aslında fazlasıyla tatmin edici. Bulunduğu fiyat aralığında en iyisi belki de. Bana kalırsa -belki de vintage daha çok sevdiğimden- 83 model olan daha iyi zaman tutuyor diyebilirim ;)

Sent from my iPad using Tapatalk
En son muratcan87 tarafından 21 Şub 2018, 18:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Re: Seiko 5 Açılmış Kutu

Mesaj ibrahim223 » 21 Şub 2018, 18:11

muratcan87 yazdı:Merhabalar,

2001 yılında Almanya’dan aldığım ve hala zaman zaman taktığımda oldukça keyif veren Seiko 5’imin açılmış kutusu ile sizi biraz yakın geçmişe götürmek istedim.

Öncelikle siyah Finlandiya Turku’da yapılmış plastik bir kutusu var. Kutu için neden Fin bir üretici tercih edilmiş bilmiyorum ancak şaşırtıcı :)

Resim

Resim

İçinden bir de fotoğrafta göreceğiniz üzere uluslararası garanti kartı çıkıyor.

Kadran beyaz ve içindeki göstergeler tamamen fosforlu. Karanlık ortaçlarda oldukça rahat okunuyor bu nedenle. Arka kasası cam tercih edilmiş, bu da Seiko işçiliğini yakından görmemize olanak sağlıyor :) içinde 7S26A makine bulunuyor. Bu makine 41 saat güç rezervi olan, 21600 vuruşlu, 21 değerli taşlı, Seiko Duashock sistemli bir makine. -10 ile +60 derece arasında çalışıyor.

Resim

Resim

Resim

Ben bilezik tipi kordonlardansa deri kordonları sevdiğim için lacivert renk bir kordonla kullanıyorum. Ancak orijinal kordonunu saklıyorum. Açıkçası bilezik kordonu fazla yaşlı işi geliyor bana.

Resim

Son olarak bonus olarak da kendisinden 20 yaş büyük diğer Seiko 5’imi koyayım buraya. 1983 üretimi 7009-8741 bir makineye sahip kendisi. Arkası cam değil paslanmaz çelik. Yine Diashock var, 17 aş var ancak bu kez güç rezervi 43 saat. Bu saati de siyah kordonla kullanıyorum ancak orijinal bilezik tipi paslanmaz çelik kordonu elimde duruyor.

Resim

Resim

Resim

İkisinden de oldukça memnunum açıkçası. Hem yaşlarına göre kondisyonları iyi hem de şık duruyorlar diye düşünüyorum. Zaman tutuşları da gerçekten aslında fazlasıyla tatmin edici. Bulunduğu fiyat aralığında en iyisi belki de.

Sent from my iPad using Tapatalk
[emoji7]Resim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj Erdem35 » 21 Şub 2018, 18:36

Güle güle kullanın

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj ibrahim223 » 21 Şub 2018, 18:39

Erdem35 yazdı:Güle güle kullanın

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim..
Kullandığım en güzel otomatik saat diyebilirim..
Sade, problemsiz, ulaşılabilir..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj Mengish » 22 Şub 2018, 11:09

En son cümlede Seiko 5 serisini özetlemişsiniz: Sade, problemsiz, ulaşılabilir. Ben de bir tane daha ekleyeyim: Güzel. Güzel günlerde kullanın güzel Seiko 5'lerinizi.
Instagram: seiwatchko
Kullanıcı avatarı
Mengish

Mesaj muratcan87 » 22 Şub 2018, 23:44

Çok teşekkür ediyorum. Gerçekten dendiği gibi sade, problemsiz ve ulaşılabilir bir saat Seiko 5
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Mesaj SeiKinetic » 23 Şub 2018, 00:18

Tebrikler :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj muratcan87 » 23 Şub 2018, 16:54

SeiKinetic yazdı:Tebrikler :champ:

Teşekkürler :D
Kullanıcı avatarı
muratcan87

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners