SEIKO SKX011 ORANGE MOD TECRÜBELERİM

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

SEIKO SKX011 ORANGE MOD TECRÜBELERİM

Mesaj kethuda57 » 14 Oca 2018, 10:07

Merhaba arkadaşlar,

Yazın modlamak amacıyla aldığım seiko skx011’imi ancak dün itibariyle modlamayı başarabildim. Fikirlerinizi duymak amacıyla bu başlığı açıyorum :)

Uzun zamandan beri turuncu kadranlı saat hevesim vardı. Skx kasasıyla bileğime en uygun saat olduğu için kararımı skx011 olarak vermiştim. Ancak bu saatin beni rahatsız eden tek yönü o altın rengi sarı kollarıydı. Bu yüzden daha ilk verirken modlama olayını kafama koymuştum.

Yıl sonunda Black Friday indirimleri başlayınca artık sipariş vermeliyim dedim ve bastım tetiğe... Bombeli safir camı ve siyah kolları DLW ( https://www.dlwwatches.com ) üzerinden, o tarihte lumeli bezel dlwnin stoklarında olmadığı için lumeli bezeli LCB ( https://lcbistore.com ) üzerinden vermiştim. Dlwden siparişlerim 1-1,5 haftada gelmesine rağmen Lcb den seramik bezelim gelmedi. Verdikleri takip numarası ile Pttden takip edilmiyor. Firmayla bi kaç defa yazışmamıza rağmen sorunu çözemedim. Anlayacağınız kargom kayboldu. :(

O siteden gelecek bezelden ümidimi kesince Dlwnin sitesinde lumeli bezelin stoklara girdiğini farkettim siparişimi verdim bir haftada geldi kargom. Eğer modlama olayını düşüneniz varsa bu siteyi kesinlikle tavsiye ederim. Hem hızlı hem de Türkiyeden takip edebileceğiniz takip numarasını da size veriyorlar.

Şimdi gelenleri değerlendirmeye alalım:)

Cam: saatin kadranı açık renk olduğu için blue ar etkisini pek fazla göstermedi. Aynı camı skx007 ye taktıran Fatih28 in camı çok güzel ışık görüntüleri veriyor.

Kollar: Fotolarda çok iyi olmadığı belliydi ama belki yanıltıcıdır düşünüyordum ama yanılmamışım. 25 doları kesinlikle haketmiyor. Ama yine de sarıya göre daha iyi oldu :) mm300 esintisi yaşatıyor hiç değilse...

Bezel: Bende soru işareti bırakan lumeli kısımlarının sadece boyadan ibaret olması kirlenmeye ve dökülmeye müsait. Dün usta kirlenirse getirir tekrar lume ile boyarız dedi içimi rahatlattı. İlerleyen zamanlarda bir olumsuzluk yaşarsam deneyimlerimi sizlerle paylaşırım... Lume süresi de çok dayanıklı değil. Şimdiki aklım olsa lumesiz olanını alırdım ve bu sorunları hiç yaşamamış olurdum :)

Şimdi saatin eski ve yeni fotolarını paylaşarak yazıma son veriyorum...

Öncesi...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sonrası...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Re: SEIKO SKX011 ORANGE MOD TECRÜBELERİM

Mesaj Cotton » 14 Oca 2018, 10:31

Kalite hissinin dahada artmış olduğu söyleyebilirim. Zevkle iyi zamanlar göstersin.

Açıklama ve bilgilendirici yorumun iyi olmuş. Teşekkürler. :thumbup:
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj Caner1983 » 14 Oca 2018, 10:44

Yeni kollar harbiden iyi olmuş :champ: ama sanki proporsiyonu uymamış mı yada benim acemi gözler yanıltıyor mu ????
Eline sağlık :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj uhpu » 14 Oca 2018, 11:20

Güzel bir çalışma olmuş, ellinize sağlık.
Yeni kollar renk olarak daha iyi dursa da sanki tam olmamışlık hissi vermiş.
Tabi benim görüşüm.
Sizin içinize sinmesi en öenmlisi.
Kullanıcı avatarı
uhpu

Mesaj azizkaya » 14 Oca 2018, 11:57

Bu hali kat kat güzel bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj TSayiR » 14 Oca 2018, 12:48

Çok hoş olmuş İbrahim, tebrikler. Güle güle kullan inşallah. Kollarin siyahı ile bezel siyahı çok uyumlu bence.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj evsen81 » 14 Oca 2018, 12:50

Çok güzel olmuş bu şekilde İbrahim güle güle kullan :champ:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Ankthas » 14 Oca 2018, 12:56

SKX'in kendi lume'u ziyadesiyle güçlü olduğu için bezel'inki yanında çok hafif kalmış orada da bir uyumsuzluk olmuş. Gene kubbeli yapı da garip durmuş tıpkı kollar gibi. Belki de biz SKX'in klasik tasarımına çok alıştığımız için bize garip geliyor bilemedim. Gene de ciddi bir emek var ortada elinize sağlık. Bu saatler modlamaya çok açık oldukları için ilerde daha farklı şeyler de deneyebilirsiniz zaten. Güle güle kullanın.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners