Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

maranez bangla 44 moss agate

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

maranez bangla 44 moss agate

Mesaj anarkh » 15 Kas 2017, 16:28

Merhabalar,

Uzun zamand─▒r pe┼činde oldu─čum saati alm─▒┼č bulunuyorum. asl─▒nda japon de─čil bir butik ├╝r├╝n├╝, fakat kulland─▒─č─▒ mekanizma Seiko NH35 oldu─ču i├žin buraya a├žmay─▒ uygun g├Ârd├╝m.

yak─▒n zamanda kutu a├ž─▒l─▒┼č─▒ sizlerle : ) bu ak┼čam kendisine sar─▒l─▒p yataca─č─▒m :champ:

---

├ľncelikle bu saati se├žmemin sebebini k─▒saca anlatay─▒m, se├žmek de─čil de hayran olu┼čumun diyebiliriz :) kendime saat bakarken bir g├╝n @Hsnmrycl'nin buradaki ilan─▒n─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m.

saati g├Âr├╝r g├Ârmez hemen yazd─▒m fakat maalesef sat─▒ld─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. saati ara┼čt─▒rd─▒─č─▒mda bir homage tasar─▒ma sahip oldu─čunu ├Â─črendim. Panerai'nin Mille Metri modelinden esinlenilmi┼č. kendisi ┼č├Âyle bir ┼čey;

Resim

tabii b├Âyle olunca saati almak istedim, fakat 47mmli─činden kalmam─▒┼č. ben de bir s├╝re bekledikten sonra dayanamay─▒p 47mm bangla ne zaman sat─▒┼ča sunulacak diye Sara'yla ileti┼čime ge├žtim baya bit git gel maillerinden sonra ├╝midi kestim. o d├Ânemlerde 44mm ├ž─▒kt─▒ ama g├Âz├╝m ba┼čka bir ┼čey g├Ârmedi─či i├žin es ge├žtim. sonra ge├ženlerde elime s─▒radan bir 44mm saat ge├žince neden 47mm'de zorlad─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝p hemen bir 44mm edinmeliyim diye maranez'in sayfas─▒na girdim. fakat maalesef almak istedi─čim green cali dial maranez bitmi┼čti.

bir s├╝re ├╝z├╝ld├╝kten sonra g├Âz├╝me moss agate kadrana sahip bir model ├žarpt─▒. ve vakit kaybetmeden Sara'yla ileti┼čim kurup elindeki modelleri istedim, bir ka├ž maille┼čmeden sonra sanc─▒l─▒ bir paypal d├Ânemini atlat─▒p saate kavu┼čtum.

├╝r├╝n a┼ča─č─▒daki ├Âzelliklere sahip, ayr─▒ca moss agate denilen ta┼č wow'da level kasarken kar┼č─▒m─▒za ├ž─▒kt─▒─č─▒ gibi bizim ya┼čant─▒m─▒zda da bir yere sahip. yosunlu akik diye ge├žen ta┼č de─či┼čik ├Âzelliklere sahip, i├žinde yosun ge├žen bir diver'a sahip oldu─čum i├žin de mutluyum.

Movement: Seiko NH35 automatic
Case diameter: 44mm excluding the crown - lug to lug 54mm - height 15.5mm - weight on rubber strap 173g
Case material: Blasted brass with titanium caseback
Bezel: Blasted brass
Crown: Screw down brass crown 11mm
Crystal: Sapphire , inner AR coating
Dial: Black, blue, green, or stone dials . Super Luminova C3
Water-resistance: 300m/1000ft
Strap: 24mm brown leather and 24mm rubber strap.
Buckle: Blasted brass

buyrun kendisi;

├╝r├╝n├╝n kutusu ┼ču ┼čekilde;

Resim

kutu i├žeri─či;

Resim

bir adet deri kay─▒┼č, bir adet silikon kay─▒┼č, kay─▒┼č tak─▒p ├ž─▒karmak i├žin minik tornavida, 2 adet kay─▒┼č tokas─▒ ve yedek kay─▒┼č vidas─▒ bulunuyor.

Resim

son olarak 2 adet wrist!

Resim
Resim

bu arada @kiwi21 ve @Ankthas do─čru cevab─▒ verdi─činiz ve saat al─▒m s─▒ras─▒nda fikirlerinizi sundu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler, di─čer arkada┼člar─▒n da saat tahminlerine tek tek bakt─▒m, hepsi sahip olmak isteyece─čim saatler. umar─▒m herkes hayalindeki saate kavu┼čur!

te┼čekk├╝rler TSF
En son anarkh taraf─▒ndan 16 Kas 2017, 20:27 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
anarkh

Kay─▒t: 17 ┼×ub 2016, 16:15

Re: Sonunda ald─▒m, kutuyu a├ž─▒yorum

Mesaj jstein » 15 Kas 2017, 17:32

Alsta Nautoscaph II ile ilk tahmin benden olsun.
One Timex digital watch, broken.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
jstein

Kay─▒t: 11 May 2015, 13:39

Mesaj kiwi21 » 15 Kas 2017, 17:46

Maranez?
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj akincio » 15 Kas 2017, 18:44

Halios seaforth =)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
akincio

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 06 ┼×ub 2014, 16:38

Mesaj gkarinca » 15 Kas 2017, 19:23

Helson

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
gkarinca

Kay─▒t: 06 A─ču 2011, 16:43

Mesaj SeiKinetic » 15 Kas 2017, 20:40

Invicta olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nerek, Borealis diyeyim ben de.
Tutto ha una maniera.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeiKinetic

Kay─▒t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj asymptote » 15 Kas 2017, 20:53

anarkh yazd─▒:
yak─▒n zamanda kutu a├ž─▒l─▒┼č─▒ sizlerle : ) bu ak┼čam kendisine sar─▒l─▒p yataca─č─▒m :champ:

Heyecan─▒n─▒z─▒ anl─▒yorum. :thumbup: Tahmin yok ama hay─▒rl─▒ olsun ┼čimdiden.. :champ:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj bumega » 15 Kas 2017, 21:58

mwc kampfschwimmer diyim bende.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumega

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 04 Eyl 2017, 00:11

Mesaj carillon » 15 Kas 2017, 22:13

Zelos hammerhead
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
carillon

Kay─▒t: 31 Oca 2016, 15:13

Mesaj Ankthas » 15 Kas 2017, 22:28

O saatin ├╝st├╝nde bizim de eme─čimiz var el birli─čiyle getirttik :P ┼čaka bir yana umar─▒m g├╝mr├╝kte ekstra bir masrafla kar┼č─▒la┼čmam─▒┼čs─▒n─▒zd─▒r, hangi saat olursa olsun g├╝le g├╝le kullan─▒n g├╝zel zamanlar g├Âstersin size, "Maranez - Bangla" diyorum :champ:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Re: maranez bangla 44 moss agate

Mesaj anarkh » 16 Kas 2017, 20:29

@kiwi21 ve @Ankthas do─čru cevab─▒ verdi─činiz ve saat al─▒m s─▒ras─▒nda fikirlerinizi sundu─čunuz i├žin te┼čekk├╝rler, di─čer arkada┼člar─▒n da saat tahminlerine tek tek bakt─▒m, hepsi sahip olmak isteyece─čim saatler. umar─▒m herkes hayalindeki saate kavu┼čur!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
anarkh

Kay─▒t: 17 ┼×ub 2016, 16:15

Re: maranez bangla 44 moss agate

Mesaj Ankthas » 16 Kas 2017, 21:25

├çok g├╝zel, 44mm de bence do─čru bir se├žim olmu┼č. Hay─▒rl─▒ olsun.
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G├Âr├╝nt├╝leme
    Yazar

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners