Tempo D'oro Meccanico Mekanizma Bilgisi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Tempo D'oro Meccanico Mekanizma Bilgisi

Mesaj littlebuda » 19 Eyl 2017, 21:11

Sevgili forumdaşlar merhaba. Bu ara forumda oldukça tutulan bu marka hakkında detaylı bir araştırma yaptım. Özellikle bazı saatlerinde eskinin başarılı mekanizmalarını kullanan bu marka yeni ve mekanizma bilgisi vermediği saatlerinde ne kullandığını merak ettim. Yaptığım araştırmaya göre hepimizin tahmin ettiği gibi mekanizma Çin üretimi. Ancak atlanmaması gereken bir nokta var:

Çin'de oldukça fazla çeşit var. Seagull hepimizin bildiği üzere bir mekanizma üreticisi. Yaptığım araştırmada şunu ele aldım:

Öncelikle söz konusu saatimiz şuan aktif olarak satışta bulunan Tempo D'oro Pilot saat. Fotoğraf:

Resim

Saatimizin kadranının alt kısmında 20 jewels olduğu yazıyor. Bu bilgiyi bir kenara not alıyoruz...

Akabinde çeşitli tedarikçilerden Seagull veya diğer Çin mekanizma üreticilerinin kataloglarını inceliyoruz.

Mekanizmamız otomatik olmalı, saat 6:00 yönünde bir saniye koluna sahip olmalı, 20 jewels olmalı diyerekten tüm katoloğu tarıyoruz.

En sonunda Tianjin-Seagull üretimi (Tianjin Seagull Watch Group) TY2706 mekanizmayı buluyoruz. Bitti mi ? Hayır.

Emin olabilmek açısından TY2706 mekanizmasının fotoğraflarını arıyoruz.

Resim

Şimdi de satışta olan saatimizin mekanizmasına göz atalım: (Büyüterek bakmanızda fayda var)

Resim

TY2706 Teknik Özellikleri:

21,600 Bhp
20 Jewels
Size: 26.00mm
Height: 4.65mm

Görüldüğü üzere mekanizmalarımız birbirine uyuyor. Peki bu mekanizma hakkında şahsi fikrim nedir ? Bu fiyata bu saat nasıl ?

Öncelikle 499 TL olan etiket fiyatının yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak şuan olduğu gibi indirim durumlarında düşünülebilir bir saat olacaktır. İçerisindeki mekanizma düşük işçilikli parnis mekanizmalarından daha iyi durumda olacaktır. En nihayetinde Tchibo belli kalite standartları olan bir firma. Muhtemel kuvvetle bakımlı ve temiz durumdaki bir mekanizmayı taşıyor. Seagull firmasının kendi üretimini yaptığı mekanizmalardan birisi olan bu TY2706 kullanıcısını pek ortada bırakacak gibi değil. Keza forumda senelerdir bu markanın farklı saatlerini kullanan dostlarımız var. Sözün özü ben fiyatlar indirimdeyken Parnis veya muadil Çin pilotları yerine bu saatin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Aksi veya mekanizma modeli belirtilmediği sürece bu markanın saatlerinde Seagull mekanizmalarının kullanıldığını söylemek mümkün. (Daha önce eski swiss mekanizmaları kullandığı da oldu) Forum dostlarımıza ufak bir yardımım dokunduysa ne mutlu. :champ: Hatalarım varsa affola :champ:
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Re: Tempo D'oro Meccanico Mekanizma Bilgisi

Mesaj raven » 20 Eyl 2017, 18:45

Faydali bilgilendirme için teşekkürler :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj oserin » 20 Eyl 2017, 19:32

ben de bilgilendirme için teşekkür ederim, indirimli fiyatı ne kadara geliyor acaba? sitesine baktım da bir indirim göremedim :?
Kullanıcı avatarı
oserin

Mesaj thekinger » 21 Eyl 2017, 21:18

Bugün birtane web sayfalarından sipariş henüz gelmedi. Şimdi bu yazıyı okudum. 499 tl için çok demeniz kafamı karıştırdı. İndirim yoktu. Mekanizma umarım sorun çıkarmaz. Eğer farklı bir indirim şekli varaa diver modelinide alabilirim.
Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bir pilot saat hep aklımda vardı uygun fiyata kaliteli ve yakışıklı bir saat aldığımı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
thekinger

Mesaj littlebuda » 21 Eyl 2017, 22:07

Ben bu yazıyı yazdığımda saat 370TL ye düşmüştü. Şuan o indirim bitmiş sanırım. Saatle alakalı düşüncelerimi belirttim içinize sindikten sonra bize sadece hayırlı olsun demek düşer :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj harun » 21 Eyl 2017, 22:49

Bilgilendirme için teşekkürler sayın Holmes.
Şu saat için de yorumlarınızı merak ediyorum

Resim
Kullanıcı avatarı
harun

Mesaj littlebuda » 21 Eyl 2017, 23:20

harun yazdı:Bilgilendirme için teşekkürler sayın Holmes.
Şu saat için de yorumlarınızı merak ediyorum

Resim

Bu saat için de TY2806 kullanılmış olabileceğini düşünüyorum. Bu mekanizma ise 21 jewels. Fiyatına göre güzel bir tercih olabilir. Ancak düşük mikron altın kaplaması kolay atma yapabilir. Bunu göz önüne almanızı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj littlebuda » 21 Eyl 2017, 23:24

thekinger yazdı:Bugün birtane web sayfalarından sipariş henüz gelmedi. Şimdi bu yazıyı okudum. 499 tl için çok demeniz kafamı karıştırdı. İndirim yoktu. Mekanizma umarım sorun çıkarmaz. Eğer farklı bir indirim şekli varaa diver modelinide alabilirim.
Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Bir pilot saat hep aklımda vardı uygun fiyata kaliteli ve yakışıklı bir saat aldığımı düşünüyorum.

Saat 10dk önce tekrar indirime girdi ve anlık fiyatı 299 TL iptal edip tekrar alabilirseniz diye haber vereyim dedim. :champ:
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners