Büyük Kapışma | Mako vs Amphibia vs Pro Diver (İnceleme)

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Büyük Kapışma | Mako vs Amphibia vs Pro Diver (İnceleme)

Mesaj oktayatli » 01 Ara 2017, 16:58

Güzel çalışma emeğinize sağlık. Şahsen Mako yu tercih ederim :)
Kullanıcı avatarı
oktayatli

Mesaj mabzygt » 12 Nis 2018, 14:27

Söz Konusu saatlerden ikisine incelemenizden kaynak alarak sahip oldum. Emeğinize sahip
Kullanıcı avatarı
mabzygt

Mesaj littlebuda » 22 Nis 2018, 23:03

oktayatli yazdı:Güzel çalışma emeğinize sağlık. Şahsen Mako yu tercih ederim :)

Bileziği fiyat seviyesinin altında kalıyor bence. Bilezik değişmeden bir daha mako kullanmam sanırım :) Rica ederim bu arada beğenmenize sevindim.

mabzygt yazdı:Söz Konusu saatlerden ikisine incelemenizden kaynak alarak sahip oldum. Emeğinize sahip

Yardımcı olabilmesine çok sevindim. Keyiflerini çıkarın :champ:
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj vtechno » 18 May 2018, 18:53

MAkonun XL ı ve Invictanında Grand modellerini severek kullanıyorum.

Makaledeki hissiyat ve yorumlara gönülden katılıyorum.

Elinize emeğinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
vtechno

Mesaj bekirkaya » 28 May 2018, 14:10

Yaklaşık 5 senedir Mako kullanıyorum. Açıkcası fayda maliyet açısından çok başarılı bir saat.
Yorumlar çok başarılı, elinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
bekirkaya

Mesaj emreatasoy01 » 09 Haz 2018, 14:05

mako her türlü alır bence hem seiko mekanizma kullanıyor hem daha kaliteli. invictada seiko mekanizma kullanıyor diye duydum ama daha düsük modellerini kullaniyor sanirim
Kullanıcı avatarı
emreatasoy01

Mesaj CptOz » 02 Ağu 2018, 20:31

Vostok amphibian evet cam kalitesinden elestirilse de, kullanilan malzemenin akrilik plastik olmasının bir nedeni var; bu malzeme basınçta esneme özelliğine sahip, yani basınç arttıkça, bastığından camdan su gecirmezlik daha da artıyor. Kolay cizilebilir ama bu camı su zımparasi ve sonrada maden cilası kullanarak tekrar parlak ve sıfıra yakin haline getirebiliyorsunuz. Bazı forumlarda diş macunu da kullanıldığı gördüm. Zaten yenisi de isterseniz 5$ şu an :) Ayrıca arka kapak farkli ve ozel bir dizayn olup 2 parçadır. Yine basınç arttıkça vidalı çember kelepceyle sıkıştırılmış olan arka kapak mekanizma üstündeki kalın geniş contaya basarak, sizdirmazligi daha da arttırır. Tamamen farklı, basit ve etkili bir dizayn. Fiyat performans olarak bence en uygun ve iyi diver saattir. Tabii mako, ray veya seiko diver saatlerin finish (kadran, kasa işçiliği ve kalitesi) daha iyi kanımca... Resim

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj Pardayan » 02 Ağu 2018, 21:09

En iyi fiyat/ performans 200 m diver Casio Duno(Marlin ), ( Casio mdv106-1a) . Amerika fiyatı 45 usd, Almanya da daha pahalı 66 euro. Bu saati kafaya takmıştım . Türkiye de tükenmiş bulmak imkansız. Yurtdışı siteleri araştırdım Amerika dan Almanya dan vs Türkiye ye gönderimi yok. En son Almanya dan bacanağa rica ettim bir tane aldırdım 66 euroya. Ağustosta bacanakla birlikte gelecek. Tabi aldırdığımda TL karşılığı 375 liraydı 24 saat geçmeden 400 tl oldu kurdan dolayı.Zırva bir memlekette yaşamanın dayanılmaz hafifliği... Milletin yurt dışında bisiklet niyetine bile kullanmadığı uyduruk arabalar nasıl 100.000 tl den başlar olduysa, en dandik saatler de yakında 1000 tl olacak bu gidişle. Ama kendi düşen ağlamaz.

Resim
Kullanıcı avatarı
Pardayan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners