CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR (Made in Japan)- Unboxing

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR (Made in Japan)- Unboxing

Mesaj kirpi » 29 Tem 2017, 13:50

Merhaba,

Gönül ister Japon unboxingi olarak Grand Seiko falan koymak :cry: ama baktım ki forumda pek Casio incelemesi yok, varsa da Edifice serisinden yok gibi, olanlar G-SHOCK modelleri genellikle elimi taşın altına koymaya kadar verdim. :P Saatimiz bu: https://www.ersasaat.com.tr/casio-efb-508jl-1adr/4632

Casio markası da Seiko, Citizen, Orient gibi rakiplerinden daha alt segmentte bir marka denebilir, gene de ürünleri fiyat/performans olarak gayet iyidir, herkesin yolu bir şekilde Casio ile kesişir. Casio'nun olayı aslında dijital saatler olsa da kadranlı saatleri de(pilli tabi) var.

Ben de pek takmadığım (maddi değeri pek yüksek olmasa da manevi değeri var diye sadece özel günlerde falan takıyorum) efsane kasa Tissot saatimin https://www.tissotwatches.com/en-sg/shop/tissot-couturier-quartz-chronograph.html yanına, her gün takacağım, ucuz, kırılsa bozulsa çok üzmeyecek, spor görünümlü İkinci bir saat arıyordum. Tabi konu saat ve ucuzluk olunca aklıma Casio geldi. Edifice serisini görünce aradığım saatin böyle bir şey olduğuna karar verdim çünkü tasarımları inanılmaz hoşuma gitti, 200 liralık modelinden 2000 liralık modeline kadar kadar hepsinin bir albenisi var(zevkler ve renkler tartışılmaz), Seiko'nun Orient'in vb. saatlerinin düşük fiyat segmenti modellerini beğenmez hatta bakamaz oldum, saatçilerde denerken sanki kaşıntı yapıyordu yani. Edifice serisinin en üst modellerinde bluetooth ile telefona falan bağlanma, internetten saati güncelleme, dünyadaki konumunuza göre zamanı ayarlama, solar powered vb. özellikler varmış, benim istediğim tek şey spor görünüm, ucuz ve sağlam olması, su geçirmemesi falan işte.

Temel, Edifice Standard serisinin modellerine baktım http://www.edifice-watches.com/asia-mea/en/collection/standard/ , çoğu ürün metal kayışlı. Ben deri kayış analog görünüm(diğer seçenek analog+digital) isteyince modeller epey azaldı. Bu seri de kendi içinde şöyle ikiye ayrılıyor, normal modeller yani Made in China casiolar ve "Made in Japan" modeller. Japon yapımı olanların artısı herhalde mekanizmaları daha sağlam ve dayanıklıdır ama beni cezbeden şey Japon üretimlerin camının Sapphire olması. Neticede kimse çizik cam görmek istemez. Neyse temel seride, deri kayışlı, safir camlı modellerde de iki seçenek var, kronograflı(bir şey ölçeceğim yok ama malesef hassaslık sadece 1 saniye, japon olmayanlarda ise 1/10 saniye falan nedense) veya world time+alarm(başka bir şehrin saatini de göstermesi), ikinci bir saat göstergesi beni hiç ilgilendirmediğinden ve kronograflı modellere baktım ve hoşuma en çok gideni, yani bu saati seçtim.

Sorun şu ki saatin fiyatı ayıracağım bütçenin oldukça üzerindeydi, Made in Japon Edificeler ile Made in China(japan mov't ama) Edificeler arasında fiyat uçurumu vardı, fiyatı 300-500 tl arası değişenler çok daha cazip gelse de sırf camı çizilecek korkusuyla vazgeçiyordum, saatçilerden aklımda efb-508 olduğu halde bileğim boş ayrılıyordum. efb-508in fiyatı 1000 lira üzeriydi, Türkiye Casio distribütörü Ersa saatin, Konyalı saatin, Kosovalı Saatin vb. sitelerinde fiyat 1150-1200 arasıydı, alışveriş sitelerindeki bazı satıcılarda fiyat 600e kadar iniyordu ama onlara da güvenemiyordum.

En sonunda geçen gün tam bir alışveriş sitesindeki satıcıdan 550 liraya bulup almaya karar vermişken Ceran Saat(biricik Tissot saatimi aldığım mağaza aynı zamanda) n11 mağazasının inanılmaz indirimini gördüm ve hemen 350 liraya sipariş ettim. Ürün geldi. Fotoları(görüntü biraz bulanık hatta objektife nokta kadar bir şey yapışmış yeni fark ettim, kusura bakmayın) koyuyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bir gün Grand Seiko unboxingi yapabilirsem :lol: onu da koyarım, şimdilik elimizde Japon olarak bu Casio Edifice var ;) Herkese selamlar ikimizden.
En son kirpi tarafından 29 Tem 2017, 19:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kirpi

Re: CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR

Mesaj cbmad » 29 Tem 2017, 14:19

Tebrikler, çok guzel bir model güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Re: CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR

Mesaj eyimen » 29 Tem 2017, 15:09

Güzel günlerde :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

Re: CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR - Unboxing

Mesaj azizkaya » 29 Tem 2017, 15:33

Hayirli olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj hozburun » 29 Tem 2017, 16:03

Hayırlı olsun :thumbup:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj kethuda57 » 29 Tem 2017, 16:16

Hayırlı olsun :champ:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Re: CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR (Made in Japan)- Unboxing

Mesaj raven » 29 Tem 2017, 22:05

Hayırlı olsun :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: CASIO Edifice EFB-508JL-1ADR (Made in Japan)- Unboxing

Mesaj Caner1983 » 29 Tem 2017, 23:12

Tebrikler :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners