Tempo D'oro Meccanico saat ( Tchibo )

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Tempo D'oro Meccanico saat ( Tchibo )

Mesaj Eterna » 01 Tem 2017, 12:22

Tempo D'oro Meccanico saatimiz Tchibo da satılmaktadır. Fiyatı 499 TL dir. Tchibo indirimim vardı. 420 TL ye satın aldım.

Saatimiz karton bir kutu içerisinde geliyor. Üzerinde saat ile ilgili bayağı bir açıklama var. Türkçe dahil pek çok dilde bilgi verilmiş. Sadece mekanizma bilgisi yok. Güvenlik şeritini keserek kutuyu açıyorsunuz.

Resim

Resim

Resim

Kapağı kaldırdığımızda saatimize kavuşuyoruz. Sade ama göze hoşgelen bir kutu. İlk gördüğümüz camında koruyucu etiketi olan, zarar görmemesi için sert sünger içine yerleştirilmiş saatimiz. Yanında da kitapçıklar ve kordon ayarlama aparatı.

Resim

İlk olarak saatim canımdaki koruyucuyu çıkardım. Bezeli, kadranı, kolları, işçiliği görmek istedim. Ben sonuçta bir amatörüm. Ve bana gerçekten çok başarılı gözüktü.

Resim

Saati elinize aldığınızda solid bilezikli, otomatik bir saati tuttuğunuzu anlıyorsunuz. Çıngır mıngır titreyen ses çıkartan saatlere kesinlikle benzemiyor. Bu saati sevdim diyorsunuz.

Resim

Bezel tek yöne dönüyor. Bezelin 12 hizasında fosforlu noktası var. Bu arada resim çekmeyi unuttum ama gerekli lume kontrollerini yaptım.
Adaletsiz bir test yaptım. Seiko 5 ile kıyasladım. :) Çok zayıf kaldı. Evet lume var ve görevini yapıyor. Ama iddialı değil...

Resim

Bilezik kilidi emniyetli, yani çift kilitli. Gayet sağlam, işçilik çok tatminkar. Buna göre sallanan, titreyen çok Orient bileziği gördüm. Bu onlara göre çok çok başarılı.

Resim

Gördüğünüz gibi kullanılan çelikler sağlam ve kaliteli. Ucuz otomatik modellerin bazılarında ( Seiko 5, Orient ) incecik parçalar kullanılır bileziğin bu katlanır kısmında. Bu Swiss satler gibi...

Resim

Saatimizin arka kapağında da koruyucu yapıştırmalardan var. Arka kapak vidalı. Kapak üzerinde ki tüm yazılar çok okunaklı ve güzel.

Saatimizin 100 metre wr. özelliği olduğu, komple çelik olduğu, markası, mekanik olduğu, ve üretici firmanın bilgilerine yer verilmiş.

Resim

Kolda bir fotoğraf... 40,5 çapı ile benim için ideal. Tarih penceresinin üzerindeki büyüteç gayet başarılı.

Resim

Yine çok hoşuma giden bir özellik daha. Saatimizin 100m. wr. özelliğine sahip olduğunu söylemiştik. Arka kapak vidalı idi zaten.

Tepe de vidalı yapılmış. Yani yeni üye arkadaşlarımız için söyleyeyim. Saati ayarlamak için önce vida gibi çevirerek kurma kolunu serbest bırakıyoruz. Bu hem suya karşı direncini hem darbelere daha mukavemetli olmasını sağlıyor.

Resim

Yine Diver saatlerde rastladığım bir özellik. Ben bunu bilezik uzatma diye biliyorum. Umarım yanılmıyorumdur. Kıyafet üzerindekullanılacağı zaman bu bölümüde açarak takılabilirliği kolaylaştırıyorsunuz.

Resim

Saat kutumuzun içinden kordon ayarlama aparatı çıkıyor. Nedir yazmış olalım.

Kordondaki her bir parçaya bakla diyoruz. Bu baklaları birbirine tutturan parçalarada pim diyoruz. Kordunu kolunuza göre ayarlamak için pimleri çıkarmak zorundasınız. İşte onu bu alet ile yapıyorsunuz.

Resim

Aparatın arka kapağı açılıyor ve içinden iki adet yedek uç çıkıyor. Evet bir Bergeon değil tabii :) Ama kaç saat kutusundan bunlar çıkıyor. İnsan mutlu oluyor. Çok güzel düşünülmüş şeyler.

Resim

Saatin pek çok dilde hazırlanmış olan kullanma kitapçıkları var. Türkçe kullanma kitapçığı tabii ki var. Resimli ve gayet açıklamalı duruyor.

Yalan olmasın pek oturup okumam bu kadar zamandan sonra. Ama sizlere resimlemek için açtım baktım.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İndirim vs. olmadan 499 TL fiyatı. Muhtemelen yakında kampanyalar başlar daha ucuzlar. Bu fiyata alınır mı herkesin kendi kararıdır. Ben
belki bir forumdaşımızın işine yarar diye bir kaç resim çekeyim bİr kaç satır yazı yazayım dedim.

Parfüm yorumu yapanlar genelde en son inceleme puanı verir ve aldığıma pişman mıyım diye yazar. Ben kesinlikle pişman değilim.

Saati alırken de hala da mekanizmasını bilmiyorum :) Tchibo kalitesinden genel oarak senelerdir memnunum.Forumumuzda Tchibo dan saat alan dostlarımız senelerdir memnun olduklarını söylüyorlar.

Beklediğimden çok daha başarılı çıktı. Bence çok şık, işçiliğİ, özellikleri çok iyi bir saat.

Selamlar,
En son Eterna tarafından 01 Tem 2017, 21:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Tempo D'oro Meccanico saat

Mesaj cbmad » 01 Tem 2017, 12:40

Hayır olsun görünümü çok hoş bence de, güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Re: Tempo D'oro Meccanico saat ( Tchibo )

Mesaj Cotton » 01 Tem 2017, 13:06

Hayırlı olsun... Zaman tutması nasıl acaba, arka kapakta alman geçiyor ?
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj Eterna » 01 Tem 2017, 13:41

Teşekkür ederim. Evet, arka kapakta Germany yazıyor. China yazmaması mutluluk verici. :)

Yarım gün kontrol ettim sapmasını. Seiko 5 7S26 muadili gibi düşünüyorum. 7S26 ile benzer değerlerde idi. Bu da herhalde +40 / -20 gibi falandı. Benim için tatminkar değerlerde. Aslında kitapçıkta da buna benzer değerler yazıyordu ama iş yerinde kaldığından bakamadım.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Umutt » 01 Tem 2017, 14:42

hayırlı olsun güzel görünüyor gerçekten
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj rtalhaustun » 01 Tem 2017, 15:18

Gerçekten güzel duruyor, iyi günlerde kullanın.. Özellikle klips çok sağlam gözüküyor..
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj kiwi21 » 01 Tem 2017, 15:39

Oldukça tatminkar bir görüntüsü var. İyi günlerde kullanın :champ: :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj taskin » 01 Tem 2017, 16:58

çok tatlı bir açılış olmuş. ben fiyatına göre gayet beğendim valla, güle güle kullanın :)
Kullanıcı avatarı
taskin

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners