Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Fatih28 » 01 May 2017, 00:29

G羹zel g羹nlerde kullan覺n...[emoji1303]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj Wwtr » 01 May 2017, 09:07

Tebrikler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj ekdellal » 01 May 2017, 19:16

@Fatih28
@Wwtr
癟ok teekk羹rler. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj ekdellal » 01 May 2017, 19:20

Pwd rose gold kaplama, krem ile ekru aras覺 kadran rengi, hafif bombeli safir kristal cam ve siyah indisler&siyah kollar olduk癟a uyumlu. Her a癟覺dan 癟ok net bir g繹r羹nt羹s羹 var. Sanki y覺llarca SD kanal seyreden birinin Full HD kanal izleyince hissettii netlik gibi :)
Kollar覺n arkas覺n覺n, balant覺 noktas覺ndan sonra devam etmesini hele hele uzun olmas覺n覺 sevmiyorum saatlerde, kadran覺 gereksiz bir ekilde kapat覺yor bence. Ama bu saatte akrep ve yelkovan arka uzant覺lar覺 hi癟 yok. Saniye kolu uzant覺s覺 癟ok az var dolay覺s覺 ile beni rahats覺z etmiyor, tam bir topluine formunda saniye kolu.
Tarih penceresi geni ve estetik, dolay覺s覺 ile, d羹n-bug羹n-yar覺n覺 ayn覺 anda g繹rmek m羹mk羹n ki zaten bu ipucu idi.
Sun & Moon penceresi bi nevi 癟akma moonphase gibi biey. G羹nd羹z saatlerinde g羹ne, gece saatlerinde ay ve y覺ld覺zlar g繹r羹n羹yor bu pencerede, ha ho mu ho. Sadece bu pencerenin kenar覺ndaki 2 metal vida, keke birbirine 180 derece ile durabilseydi s覺k覺l覺rken. Simetri tak覺nt覺s覺 olanlar覺 rahats覺z eder ki g繹z羹me batm覺yor deil.
Saniye durdurma mekanizmas覺 yok. Tepe 2 kademeli. 襤lk kademede tarih ayar覺 kolayl覺kla yap覺l覺yor ama geri gitme yok, hep ileri. 襤kinci kademe bittabi saat ayar覺. G羹n羹 ayarlamak i癟in bir k覺sayol yok. Sonraki g羹ne manuel ilerletmek i癟in, ya 24 saat tur att覺rmak veya, gece 24羹 ge癟irip g羹n羹 deitirdikten hemen sonra, saati 23:30a geri al覺p, tekrar 24i ge癟irerek g羹n羹 nisbeten daha k覺sa yolla ayarlamak m羹mk羹n. Tepede Orient logoso bas覺l覺.
Dikkatimi 癟eken saatin 4 rakam覺n覺n IIII eklinde yaz覺lmas覺, normalde IV olmas覺 gerekiyor. Romen rakaml覺 saatlerde de bu bir horolojik gelenek de olabilir bilemiyorum. Ama eski sistem d繹k羹m kalorifer peteine benziyor 4 rakam覺 :) . Ha bir tarafdan da ho zira I, II, III ve IIII aras覺nda uyumlu bir trend var :)
Kay覺 kaliteli bence. Kelebek toka sistemi 癟ok kullan覺l覺 ve ilevsel. Ama kay覺 deiecei zaman, nas覺l olacak, mevcut tokay覺 yeni kay覺a entegre mi edeceiz, tam bilemiyorum. Kay覺daki ilk k繹pr羹 sabit ve bence gereksiz. Zira kay覺覺n ucunu ordan ge癟irmek i癟in olduk癟a b羹kmek gerekir ki bu da kay覺覺n k覺r覺lmas覺na yol a癟arak 繹mr羹n羹 hayli k覺salt覺r. Ama 2. k繹pr羹 hareketli ve ben sadece bunu kullan覺yorum, ilk sabit k繹pr羹y羹 belki kesebilirim, kesmesem de onu by-pass edip hi癟 kullanmayaca覺m kesin ki o hali ile de g繹z羹me batan bir durum yok.
襤lk g羹n -6 sn tespit ettim, sonraki bi ka癟 g羹nde +1 snler civar覺 g繹rd羹羹m kadar覺ile ki otomatik bir saat i癟in olaan羹st羹 rakamlar bu forumdan okuyabildiim kadar覺 ile.
Sonu癟 olarak 癟ekik g繹zl羹, 癟al覺kan insanlar覺n yapt覺覺 tam bir f/p canavar覺 bir saat diyebilirim, acemi ve hen羹z yolun ba覺ndaki bir saatsever olarak. Herkese iyi haftalar dilerim.
En son ekdellal taraf覺ndan 01 May 2017, 19:36 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj SeiKinetic » 01 May 2017, 19:25

IIII olay覺na fazlaca denk gelmek m羹mk羹n. Yaln覺z, saat 3.45 civarlar覺nda iken kar覺t覺rmay覺n saati. 2.45 gibi alg覺lanabiliyor. Ya da bende oldu bu durum sadece.
Tekrar tebrikler :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeiKinetic

Kay覺t: 08 Tem 2016, 10:14

Mesaj kiwi21 » 01 May 2017, 20:08

襤yi g羹nlerde kullan覺n :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj eneftci » 03 May 2017, 08:57

iyi g羹nlerde kullan覺n. Japonlar bu ii biliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
eneftci

Kay覺t: 16 Eki 2016, 23:10

Mesaj hozburun » 03 May 2017, 09:27

Hay覺rl覺 olsun, g羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 199 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners