Seiko Ananta Automatic Chronograph Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Ananta Automatic Chronograph Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Baran » 26 Oca 2017, 14:07

Herkese deil sadece sevenlerime kucak dolusu sevgiler ve sayg覺lar dilerim.K羹c羹klerin yanaklar覺ndan,sevdiim b羹y羹klerimin ellerinden ve bayanlar覺ndan dudaklar覺ndan 繹perim :)

Bu sefer yok cam覺yd覺 makinesiydi zart覺yd覺 zurtuydu tepesiydi detayl覺 bir inceleme yapmayaca覺m ki hi癟birzaman yapmad覺m oda ayr覺 hahaha Kar覺l覺kl覺 oturup sohbet ediyormu癟as覺na saat ile ilgili g繹r羹melerimi paylaacag覺m.Makinesi ile ilgili bilgi verip g繹r羹 bildirecek seviyede bilgi sahibi degilim fakat seneler i癟inde her segmentten 10 larca markan覺n 10 larca modelini kullanm覺 biri olarak nacizane kendi zevkimce yorumyalayaca覺m bu yeni saatimi.

Baran ve Seiko ak覺 :) __________

Baran ve Seiko ak覺 diye birey yok bal覺a tak覺lmay覺n.K羹c羹k yalarda sahip oldugum swatch casio gshock lardan sonra babam hediye celik bilezikli bir Quantum alm覺t覺 bana orta okulda ve cok severekte kulland覺m.Ard覺ndan Lise 1 de 襤stanbul ak覺nbakkaldaki Seiko bayisine gidip bir pazar g羹n羹 se癟 bakal覺m birini demesi sonucu gidip Seiko Sportura Kinetic'i begenmi ve alm覺t覺m.Tabi o zaman otomatik nedir kinetic nedir tough solar nedir cep saati nedir kurmal覺 nedir bilmiyorum.Pilsiz dediler ald覺m tipini begenip.襤lk pahal覺 ve ciddi saatimdi o.Foruma 羹ye oldugumdada halen sahiptim ona.Sonra maymun itahl覺l覺k forumla tan覺覺nca satt覺m Orient Makomu Victorinox mu hat覺rlam覺yorum birey alm覺t覺m malesef...Sonralar覺 celiini ald覺m siyah覺n覺 ald覺m ki en son yine ald覺m coo temiz bir 繹rneini Ground nickli Sinan abimden can覺m abim benim iyiki o saati ondan alm覺覺mki cok iyi bir bira pardon rak覺 :) dostu edindim. Hala daha bay覺larak kullan覺yorum.Seneler i癟inde dediim gibi cok saat kulland覺m ama benim kiisel g繹r羹羹m hep Seiko'ya b羹y羹k paralar verilmemesi gerektiidir ki deimedi bu d羹羹ncem heveslenmeyin :) Grand Seiko ile az makara yapmad覺m etmedim taaa ki yine forumdan An覺l abi ile tan覺覺p GS sini g繹rene kadar..Ceket tak覺mlar覺n i癟inde beyaz kadran覺yla nefis g繹r羹n羹yordu.Begenmemin ve al覺c覺 g繹zle bakmam覺n sebebi 2. Elde oldukca uyguna denk geliyor oluu oldu.Ben hep Rolex fiyatlar覺na sat覺l覺yor diye biliyordum ahahahahhah Skodaya Mercedes paras覺 verilmez diye d羹羹nen M羹thaitim ben :) Bu d羹羹ncem gebersem deimeyecek.Aran覺zda geber diyenleri duyuyorum normal sevenimizde var sevmeyenimizde.Delikanl覺l覺k gelip surata s繹leyebilmekte malesef o yuzden kaale alm覺yorum :) Konu nerden buraya geldi demeyi bata s繹ledim sohbet havas覺nda inceleme diye.

Al覺m S羹reci__________

Anantay覺 daha 繹nce hi癟 denememitim,Seiko 5 ,Atlas,Sportura,Arctura,Diver,Velatura ka癟 defa ald覺m satt覺m kulland覺m.Sportura u andada sahip oldugum hep derdim en kalitelisi bu heralde diye..Ne zaman caddeye c覺ksam Seiko bayisinin vitrinine bakar Grand Seikolar Anantalar yanyana dururdu Anantalar覺 cok begenirdim sportif olular覺ndan dolay覺.Ama birt羹rl羹 denemedim o paralar覺 ona vermeyeceim i癟in.Cevremdede kullanan olmad覺.Neyse efendime s繹yliyeyim Anantalar覺n g羹癟 rezervli olanlar覺ndan ziyade bu piyasadan kalkmadan 繹nce c覺kan Chronograph lar覺 ilk g繹rd羹羹mden beri bay覺l覺yodum vitrinde.Gecenlerde bakt覺m ilana konmu shock shock bakt覺m sahibini tan覺m覺yorum mesaj att覺m.襤lk mesaj覺mda anlat覺k :) D羹nde bast覺m gittim sakaryaya saati almaya.Ender abi gercekten cok beyfendi biri c覺kt覺 cok sevdim kendisini oturduk yedik i癟tik saolsun bana g羹zel 覺slama k繹fte ve m羹kemmel tahinli kabak tatl覺s覺 覺smarlad覺 kesesine bereket tekrardan.Benimde sapancada evim oldugu i癟in cok iyi bilirim o taraflara s覺kca gidiyorum bundan sonra g繹r羹羹r羹z s覺k s覺k...Saati yalan yok ilk defa takt覺m orda bileime ve cok a覺rd覺m dile getirmesemde o an..Neyse saati ald覺m vedalat覺k c覺kt覺m teme,hava le yagmurlu tipi karanl覺k trafik youn ak覺yor saate bakamadan eve gittim :)

襤nceleme____________

Eve girdim 羹st羹m羹 deitirdim direk bilezii s繹kt羹m g羹zelce y覺kad覺m saati temizledim kutusunu evraklar覺n覺 inceledim zaten gunlerdir youtube ve internetten review lar覺 izleyip kendimi oldukca heveslendirmitim :) Daha 繹nce cok saat kulland覺m o yuzden kalite olarak kafamda rahatca derecelendirebiliyorum.Saat beklediimden cok daha kaliteli c覺kt覺 diyebilirim.Gercekten ince detay i癟ilii olsun tokluk hissi olsun 羹st d羹zey.imdi s繹leyeceklerim ise tamamen kiiden kiiye g繹receli olacak.Saat oldukca iri,Deepsea takan bana bile a覺r geldi ama d羹羹nd羹羹n羹z gibi bu bende memnuniyetsizlik degil memnuniyet yaratt覺 cunku a覺r saat seviyorum baklalar覺n i癟i dolu dolu nefisss...Saatin kasas覺 cok ikonik bence s覺radan degil ki koleksiyonda Chrono saat laz覺md覺 bu super oldu.Butonlar kasa a覺rl覺k yukseklik herkesin houna gitmeyebilir ama ben bay覺ld覺m.Bu saate az daha iri g繹sterili bir toka konabilirdi tek olumsuz eletirim o olabilir.Saatte inhause meyhane bulunuyor 8R28A ift turbolu bir kalibre g繹rev yap覺yor.0-100 h覺zlanmas覺 ve gaz dozlamas覺 tepkisi inan覺lmaz :) Saniye kolunun ak覺覺na bay覺ld覺m :champ: Chrononun s覺f覺rlama h覺z覺na tarihin atma h覺z覺na bay覺ld覺m :champ: Saatin bileziindeki mattan parlaa ge癟iler ate ediyor :) Dediim gibi tek sorun toka bu saate s繹n羹k kalm覺...Cok sevdim yahu saati ite daha ne diyim safir cam var arkadada cam var rotor ekilli ekilli sportif ruha uygun tasarlanm覺..Grand Seiko al覺rm覺y覺m fikrim deitimi hmmmm h繹mmmm hammm valla bilmiyorum 1 b羹y羹k i癟ersem fiyat覺 uygun olursa beyaz kadranl覺 deri kay覺l覺 bir GS belki alabilirim.An覺l abinin saate 癟繹kebilirim mesela ahahahahahahah ama 70 ya覺na gelmeden GS almam daha cok var yani :) Anantay覺 o kadar begendimki neden forumda kullanan nerdeyse hi癟 yok a覺rd覺m.Cevremden bir Can CCT seviyor biliyorum ki gecen hafta r羹yas覺nda benim Anantay覺 ald覺g覺n覺 falan g繹rm羹 komik adam ya espri anlay覺覺na bay覺ld覺g覺m can覺m arkadas覺m :) imdi ald覺 bunu bu dediime geldi falan demeyin Basele gidince yine Seiko stand覺nda yapmayaca覺m makara kalmayacak hahaah heveslenmesin Seiko cular,hala Rolex'ciyiz :)

Az daha incelememi okudugunuz i癟in saolun diyip kayboluyodum fotograf koymadan ahyayayaahyah Saatin kutusunu al覺ncada cok a覺rd覺m cunku beklediimden cok daha kaliteli c覺kt覺 oda.Tabi Seiko 5 kutusundan baka kutu g繹rmedikki ____ az daha buraya birey yaz覺yordum ki Ak覺n abi hep senin y羹z羹nden,Muratvrc ile sen agz覺m覺 bozdunuz :)

Saatin kutusu oldukca b羹y羹k ve 覺k.Ahapl覺 vernikli derili falan baya elit bir duruu var.O kendini bilir Rolex kutusundan bile kaliteli diyen oldu ama o kadarda degil kanka abartm覺s覺n :) Kutunun i癟inden c覺kan kitapc覺klar bile baya kaliteli aka maka..Bu saatin normal liste fiyat覺 ne bilmiyorum ama piyasadaki cou saati bozacak bir saat bence bu.Seiko ya GS ye bak覺 a癟覺m azda olsa deiti.襤ncelememi burada bitiriyorum ve bata tabiki Ender abiye olmak 羹zere ula覺m覺m覺 salayan G羹ven Altan Dacia bayisine,yak覺t ihtiyac覺m覺 kar覺layan Shell cal覺anlar覺na Sakaryada Islama k繹ftesiyle damag覺m覺 癟atlatan 襤smail Ustaya ve dier t羹m emei gecenlere teekk羹r ediyorum. :champ: :champ: Kutu a癟覺l覺覺 yapmam覺 4 g繹zle sabote etmek i癟in bekleyen Klimanjaro Ak覺n abiden ve benden bu saati alamayacak oldugu i癟in sevgili kardeim can覺m Cct Candanda 繹z羹r dilerim ahahahahahah :) Dip not olarakta Mvurucu Murat kardeimi buradan uyarmak istiyorum,Grand Seiko fotograflar覺 g繹nderip durma ahahahah

Fotograflarla Baran's Anann覺 Annan Ananta

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Son olarak bu kasay覺 bence 羹retimden kald覺r覺p kasay覺 yenileyerek saati s覺radanlat覺rd覺klar覺 i癟in Seikoyu k覺n覺yorum.Yeni kasalar覺 覺 覺hh bence olmam覺 en guzeli bu :)

Profosyonel Fotograflar覺

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullan覺c覺 Yorumu :geek:

Birka癟 g羹nd羹r kuland覺覺m saat i癟inde kullan覺c覺 yorumumu san覺r覺m art覺k yazabilirim.Saat olduk癟a a覺r,hatta akl覺ma bildiiniz gibi daha 繹nce 2 kere ald覺覺m ve cok sevdiim Rolex Deepsea geldi.Hemen speclerine bakt覺m ve :shock: :shock: :shock: Deepsea 210 gram Ananta 250 gram :shock: Tam bir obez japon :lol: 襤in ilginci bilekte oldukca rahat,bunu sall覺yor yaa falan diyebilirsiniz ama a覺rl覺k da覺l覺m覺 nerdeyse Deepsea den iyi yap覺lm覺 ki beni Deepsea de hi癟 rahats覺z etmiyordu uzun seneler kulland覺m biliyorsunuz.Ek olarak saati kulland覺kca ne kadar detaylar覺na 繹zenildiini farkettim.Mattan parlaa geciler,net keskin hatlar vs ben baya uzak kalm覺覺m Seiko'dan yada High End Seiko pek deneme f覺rsat覺 yakalamam覺覺m.Eskiden cok saat al覺p sat覺yordum s覺k覺l覺yordum hemen...Art覺k son 2 seneye yak覺nd覺r saat zevkim oturdu san覺r覺m,kolay kolay alm覺yorum ama elimdekileride satm覺yorum :geek: Bu Anantada evlat olur diye d羹羹n羹yorum acay覺p sevdim.Ender abiye tekrardan teekk羹rler hem Sakaryada hi癟 tan覺d覺k yoktu art覺k var hemde bayad覺r akl覺mda olan bir saatle beni kavuturdu :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
En son Baran taraf覺ndan 27 Oca 2017, 10:20 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Seiko Ananta Automatic Chronograph Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kilimanjaro » 26 Oca 2017, 14:25

Harbiden kursa覺mda kald覺 ve bu saat s羹rpriz oldu bana.

tahmin sorsayd覺n system1396 diyecektim.

Hay覺rl覺 olsun :champ:
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj taskin » 26 Oca 2017, 15:01

G羹le g羹le kullan cnm 癟k bgndm
Kullan覺c覺 avatar覺
taskin

Ya: 38
Kay覺t: 07 Mar 2014, 10:30

Mesaj kilimanjaro » 26 Oca 2017, 15:07

taskin yazd覺:G羹le g羹le kullan cnm 癟k bgndm

ne diyor bu :lol: :lol:
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj hozburun » 26 Oca 2017, 15:12

Baran hay覺rl覺 olsun, ger癟ekten s羹per bir Seiko :super: G羹le g羹le kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj EnderE » 26 Oca 2017, 15:14

Baran g羹le g羹le kullan.A癟覺k癟as覺 benim gibi 癟elik bilezik takma 繹z羹rl羹 birinin elinde deri kay覺 uyduraca覺m diye heba olaca覺na ; hakk覺n覺 verecek bir bilekte olmas覺ndan 癟ok mutlu oldum. :champ:
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj darksider » 26 Oca 2017, 15:24

Yine t羹m yazd覺klar覺n覺 okuttun Baran, helal olsun :) bileine de 癟ok yak覺m覺, bu saatte tek g繹z羹me batan kal覺nl覺覺 veya olduundan fazla g繹r羹nmesi, ama 繹zellikle inhouse meyhanesi :D ile 癟ok baar覺l覺 bir chrono . Anason kokulu G羹zel g羹nlerde kullan :champ:
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan覺c覺 avatar覺
darksider

Ya: 43
Kay覺t: 07 Nis 2015, 17:58

Mesaj gkarinca » 26 Oca 2017, 15:32

Baran tebrik ederim guzel gunlerde kullan :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
gkarinca

Kay覺t: 06 Au 2011, 16:43

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners