Seiko SARB033 Automatic Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Bir Japon a癟al覺m, koleksiyona katal覺m...Tahminler?

Mesaj fsinan » 09 Oca 2017, 14:41

neperliva yazd覺:doviz oyle bir noktaya geldi ki artik isvicreli acilisi gelmez oldu. Boylece iyi japon saatlerine sans verme imkani olacak krizi firsata cevirelim :champ:

Seiko Presage SSA303J1

Speedmaster a癟t覺k ya daha ne olsun :lol:

Valla bence bu model 襤svi癟reli 癟ok daha pahal覺 muadillerine nal toplat覺r, ondan tercih ettim.

Yar覺n a癟覺caz inallah kar mualefetine tak覺lmaz ise :roll:
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj Ground » 09 Oca 2017, 18:15

GS o zaman :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj neperliva » 09 Oca 2017, 20:01

fsinan yazd覺:
neperliva yazd覺:doviz oyle bir noktaya geldi ki artik isvicreli acilisi gelmez oldu. Boylece iyi japon saatlerine sans verme imkani olacak krizi firsata cevirelim :champ:

Seiko Presage SSA303J1

Speedmaster a癟t覺k ya daha ne olsun :lol:

Valla bence bu model 襤svi癟reli 癟ok daha pahal覺 muadillerine nal toplat覺r, ondan tercih ettim.

Yar覺n a癟覺caz inallah kar mualefetine tak覺lmaz ise :roll:

Hangi modelmi merakla bekliyoruz :champ:
"Hata yapmayan kii asl覺nda genel olarak hi癟bir ey yapm覺yor demektir".
Kullan覺c覺 avatar覺
neperliva

Kay覺t: 25 Ara 2015, 02:10

Mesaj maliterece » 10 Oca 2017, 08:55

GS diyeceim ama fazla para sa癟mad覺m diyorsun o halde PRESAGE serisinden :thumbup:
SARX ?????? SARD ????
Kullan覺c覺 avatar覺
maliterece

Ya: 56
Kay覺t: 27 Tem 2016, 17:33

Mesaj fsinan » 10 Oca 2017, 20:17

Presage olabilirdi bakt覺m ama belirlediim limitteki (2000TL) bir t羹rl羹 modelleri i癟ime sinmedi. 2017 ilk ay覺nda istediklerimi almak istedim bu 2. saatim bu ay o sebeple bu saatte uygun bir 癟繹z羹m bulmam laz覺md覺. O da review'lar覺n覺 g繹r羹p, yaw o kadar olamaz bu saat dediim SARB033. Evet SARB033 diyenler modeline kadar bildi.

Peinen yazay覺m, bu saati 繹yle tan覺mlayabilirim, fiyat/performans erisinde "en tepede". imdiye kadar ald覺覺m saatler i癟erisinde paras覺n覺 en 癟ok hak eden saat diyebilirim. (Bir tane de Certina DS First vard覺 onun da hakk覺n覺 yemeyelim :lol: )

Amac覺m zarif, kaliteli, bir dress watch idi, tam 12'den vurduumu d羹羹n羹yorum. Hele de bu fiyata(indirimden) T羹rkiye'den garanti kapsam覺nda alm覺 olmak en iyisi oldu. Ben 癟ok beendim saati o sebeple biraz "tarafl覺" inceleme olacak ama siz de g繹rseniz hak verirsiniz. Bu paraya bu saat rakiplerinden 癟ok 繹nde.

Aa覺daki resimlerden vay g羹zel makineymi diyebilirsiniz. Yan覺l覺yorsunuz. Resimler kesinlikle hakk覺n覺 繹demiyor. Seiko bu saati 3000TL'ye de satabilirdi, ama satm覺yor. T羹rkiye'de indirimde falan bulursan覺z al覺n. Domestik market i癟in 羹rettii saatler ger癟ekten 繹zel, kokteyl dial da 繹yle, bu da SARX lar da. O kesin. 襤nternetten de al覺nabilir, al覺n yani 350-400$ internette :lol: :lol: :lol:

Yaw adam bay覺lm覺 imdi allar pullar demeyip de bundan sonras覺n覺 okursan覺z k覺sa bir inceleme olsun g繹r羹lerim;

Dial; Kristal safir, arkas覺ndaki dial 癟ok sade, indislerin ucundaki lume'lar o kadar zarif ki, nefis yap覺lm覺. SARB021 bunun benzeri ona da bakt覺m ama onun indisleri kaba geldi. Date 癟ok zarif, kollar kaliteli, scope ile bakt覺m kenarlar覺 da iyi ilenmi d羹zg羹n, kabal覺k yok. "Automatic" yaz覺s覺 presage serisindeki baz覺 modeller gibi. O b羹y羹k "AUTOMATIC" yaz覺s覺 bu tip saatlerde berbat duruyor.
Resim

Kasa; Bu fiyat seviyesindeki bir saatte ge癟ili ilenmi y羹zey olabilir belki ama bu kadar iyi olmamal覺 :lol: Bezel d羹z deil, yandan bak覺nca alta inceliyor, ince fakat g羹zel ayr覺nt覺.Tepedeki o g羹zel "S" nefis duruyor. Derin, g羹zel ilenmi.39mm benim kal覺nca bileimde ince durmuyor ve rahat, luglar g羹zel bir eimle birleiyor bilezikle baar覺l覺. Bilezik birleimi s覺k覺, oynam覺yor. Bilezik balar覺 zaten solid end link gavur deyimiyle. (Maket yapt覺覺mdan birka癟 t覺rnak biraz uzundur, hemen vay pis herif diye g繹mmeyin) :lol:
Resim

Makine; Kim 6R15'e ne diyebilir? Presage serisinde de kullan覺lan, nefis makine. ok da yak覺覺kl覺. :thumbup:
Resim

Bilezik;Yak覺ndan g繹zlerim iyi g繹rmez, o sebeple saati Seemaster'覺n kutusundan 癟覺kan lume'la inceledim. Bilezik beni a覺rtt覺. Y羹zey o kadar iyi ilenmi ki hayret ettim. ok seiko 5 kulland覺m. Tag Heuer Aquaracer, Formula 1 vs. saatim oldu. Bu bilezik kalitesinde bilezii bir癟ok 5000-6000tl 繹dediiniz saatte bulamazs覺n覺z mesela. n y羹z brushed, yanlar parlat覺lm覺, bir de parlak 繹n y羹ze ge癟i yap覺lm覺. ok ince, nefis. Mekanizma kesme 癟elik, gayet d羹zg羹n ilenmi, tek kilitli. Bilezikte tokan覺n aa覺da resmi olan 2mm a癟覺k taraf覺 da kapatacak ekilde aa覺 b羹k羹k, bir de kasadaki gibi ge癟ili parlat覺lm覺 olsa bilezik 10 numara olurmu. O da zaten Grand Seiko'da oluyor :D
Resim
Resim
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Re: Seiko SARB033 Automatic Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Fatih28 » 10 Oca 2017, 20:28

Ustad benimde 癟ok beendiim bir saat cok harika bir se癟im, g羹zel g羹nlerde kullan覺n [emoji1303]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj Cotton » 10 Oca 2017, 20:40

Sade ve g羹zel bir saat, iyi g羹nlerde kullan覺n. Denk gelirse alabileceim ho bir Seiko :thumbup:
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj tt59 » 10 Oca 2017, 20:49

Hay覺rl覺 olsun iyi g羹nlerde kullan覺n :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners