Seiko Marinemaster 300 SBDX001 Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Marinemaster 300 SBDX001 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kethuda57 » 20 Eki 2016, 14:51

Asl覺nda saatin daha 繹nceden ilk a癟覺l覺覺n覺 yapan Cct 羹stad覺n muhteem incelemesine ilave edilecek herhangi bir ey yok... Her ayr覺nt覺y覺 detayl覺 ve doru bir ekilde anlatt覺覺n覺 saati elime ald覺覺mda anlam覺 oldum. Aa覺daki incelemeyi ka癟覺ranlar varsa okumalar覺n覺 tavsiye ederim...

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=217&t=16605&hilit=Sbdx001#axzz4Nu8rWb9P

D羹r羹st olmam gerekirse bu inceleme yap覺ld覺覺 tarihlerde bir ara heves ettiim mekanik saatlere art覺k souk bak覺yordum ve bu incelemeden haberim bile yoktu. 羹nk羹 elimde bulunan t羹m mekanik saatleri bir kenara itip tekrar quartz saatlere geri d繹nm羹t羹m ve saat forumuna girmeyi b覺rakm覺t覺m...

Sonra bir g羹n nas覺l olduysa saat foruma girmemle bir saatin forumun tozunu duman覺na katt覺覺na ahit oldum. Allah覺m bu nas覺l bir saat nas覺l bir g羹zelliktir. Serkangs bu saatin her g羹n muhteem pozlar覺n覺 sayfalara dolduruyordu... Serkangs'nin de kutu a癟覺l覺覺 aa覺dad覺r...

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=217&t=18812&hilit=Sbdx001#axzz4NuD1c1nc

Dakikalarca saatin fotoraflar覺na ve videolar覺na bakt覺覺m覺 bilirim :) O d繹nemlerde saati almaya niyetlendiimde saatin T羹rkiyede sat覺lmad覺覺n覺 ve fiyat覺n覺n b羹t癟emin 癟ok 羹st羹nde olduunu farkettim ama i癟imden bu saate bir g羹n mutlaka sahip olaca覺m覺 ge癟irdim. imdilik Serkangs'nin muhteem fotoraflar覺yla yetinebilirdim...

Sonra Serkangs'nin ka癟覺r覺lmamas覺 gereken baka bir saati alma vakti gelmiti ve saati sat覺l覺k ilan覺na koymutu :) Satamas覺n ya u saati l羹tfen satamas覺n diye ge癟irdim i癟imden ilan覺 g繹rd羹羹mde yalan yok :) Ne g羹zel bak覺n覺yorduk ite ne var niye sat覺yorsun sanki bu saati diye hay覺flanm覺t覺m...
Ama saat sat覺lm覺t覺 art覺k ve kimbilir nereye :(
( Art覺k Zeki M羹renin mr羹mce Hep Ad覺m Ad覺m ark覺s覺n覺 dinler olmutum... Bundan sonraki sat覺rlar覺 bu m羹zik eliinde okursan覺z duygular覺m覺 daha iyi anlars覺n覺z, sizi bilmem ama ben bu sat覺rlar覺 yazarken 繹yle yap覺yorum :) )

Evet b羹t癟em olmad覺覺 i癟in bu saati alamam覺t覺m ancak bende art覺k diver saat merak覺 balam覺 oldu... Mm300 benim art覺k ula覺lmaz bir saat olduu i癟in ondan izler ta覺yan Seikonun dier diver modellerine y繹nelmitim. Srp639, Skx007, Sbdc003, Snzh57, Srp775 gibi g羹zel diver modeller almama ramen hala kendimi mm300'羹n incelemelerine bakarken buluyordum....

Bir g羹n G繹khancpt kaptanla saat ticareti yaparken konu hayallerdeki saat konusuna geldi. Konuma s覺ras覺nda hayalimdeki saatin mm300 olduunu duyan G繹khan kardeim bana 癟ok da ula覺lmaz bir saat deil elindeki saatleri satsan al覺rs覺n be bu saati diyerek asl覺nda bana fark覺nda olmadan b羹y羹k cesaret vermiti.

Bir 癟ok y繹ntem, yol denedim ama sonu癟 elde edemiyordum. Paypal覺n T羹rkiyeden 癟ekilmesi gibi b羹y羹k bir problem vard覺. Ama art覺k ben niyeti bozmutum ve bu saati mutlaka alacakt覺m :)
Sonra ne mi oldu ?
Wusta g繹rd羹羹m bir ilan sonras覺 ve tsf de g繹rd羹羹m bir yaz覺 sonras覺 kafamda birden b羹t羹n amp羹ller yand覺. Wusta Minnesotada yaayan bir saat sever saatini sat覺l覺k ilan覺na koymutu ve o s覺ralarda da forumda ayn覺 ehirde yaayan Baar abi yak覺n tarihlerde T羹rkiyeye gelmek gibi bir plan覺n覺n olduundan bahsediyordu... Biraz 癟ekinerek Baar abiye durumu izah ettim ve o da yard覺mc覺 olabileceini s繹yledi... ite o an d羹nyalar benim olmutu :) O ilandaki saati az bir farkla ka癟覺rm覺t覺k ancak kar覺m覺za baka bir saat daha 癟覺kt覺 ve tetie bast覺k :) Tabi bu olaylar 1-2 g羹nde ger癟eklemedi biraz uzun soluklu oldu diyebilirim. 31 austosta balad覺覺m覺z operasyon 20 ekimde saatin bana ulamas覺yla baar覺l覺 bir ekilde tamamlanm覺 oldu :) Baar abiye ne kadar teekk羹r etsem azd覺r inallah g繹nl羹ndeki b羹t羹n saatlere kavuur...

Biraz fazla gevezelik yapt覺ktan sonra saatin fotoraflar覺na ve saatin bende b覺rakt覺覺 hislere ge癟ebilirim :)

Saatin 羹zerine Cctnin incelemesi 羹zerine s繹ylecek pek fazla yok demitim.
Saatin en karakteristik 繹zellii kasas覺n覺n kal覺n ve a覺r olmas覺. Olay覺 somutlat覺rmak gerekirse mesela d羹n deri montum 羹zerimdeyken saatin ka癟 olduuna bakmak istediimde saatin kasas覺n覺 ceketin kolundan zor s覺yr覺ld覺覺n覺 farkettim. Peki bu sorun d羹nyan覺n sonu mu ? Benim i癟in deil kesinlikle...
Saati elinize ald覺覺n覺zda kesinlikle kaliteyi hissediyorsunuz.
Saatin zaten kendisi zaten a覺r olduu i癟in ve benim de metal kordon sevmemem nedeniyle 羹zerindeki metal kordonunu 癟覺kartt覺m.
Ve u mehur silikon kordonu takt覺m ve silikon kordonda da arad覺覺m覺 bulamad覺m maalesef... Olduk癟a sert bir yap覺da ve bileimi rahats覺z etti. Dier saatlerimde de yapt覺覺m gibi yine deri ve nato kordonlara y繹neleceim....
Saatin cam覺n覺n i癟ten bombesi var ve kadrana bence 癟ok ho bir g繹r羹nt羹 veriyor.
Saatin en 癟ok eletirilen dier y繹n羹 de seramik olmayan bezelidir. Bezel konusuna ben pek tak覺lm覺yorum 癟羹nk羹 oldu ya bir problem yaad覺m en k繹t羹 yeni bir bezel sorunu 癟繹z羹me kavuturabilirim.
Saatlere bir b羹t羹n olarak bak覺lmas覺 gerektiini d羹羹n羹yorum bezel, kordon ve cam olay覺 illa bir ekilde 癟繹z羹lebilir...
Saatin fotolar覺na ge癟mek gerekirse ite buyrun efendim :)
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

D羹n sirkecide forumdan arkadalarla bulumutuk. Noktay覺 bu g羹zel kareyle koymu olal覺m :)

Resim

Umar覺m herkes hayal ettii saate kavuabilir. u an d羹nyan覺n en mutlu saat severlerinden biriyim inallah bu duygu herkese nasip olur...
襤yi forumlar....
En son kethuda57 taraf覺ndan 20 Eki 2016, 20:37 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Umutt » 20 Eki 2016, 15:05

longines ya da oris diyerek double bir tahmin yapay覺m ben

Tapatalk kullanarak iPad arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj o2o » 20 Eki 2016, 15:06

steinhart :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
o2o

Kay覺t: 17 Kas 2015, 18:53

Mesaj KKaraku » 20 Eki 2016, 15:14

Seiko SKX007 diyorum :geek:
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj eraslani » 20 Eki 2016, 15:24

seiko recraft serisi olarak tahmin bildireyim :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj tugberk » 20 Eki 2016, 15:36

Diver olduu kesin! :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
tugberk

Ya: 34
Kay覺t: 23 May 2016, 21:39

Mesaj TSayiR » 20 Eki 2016, 15:39

Ben Steinhart Ocean Premium 500 diyorum :thumbup: :thumbup: :champ: :champ:
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj mermerta » 20 Eki 2016, 15:39

Skx009

E5803 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mermerta

Kay覺t: 27 Oca 2014, 23:36

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 107 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners