İlk Otomatik Saatim Orient Mako XL

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İlk Otomatik Saatim Orient Mako XL

Mesaj mevsuf » 20 Eki 2016, 14:08

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki aydır foruma üyeyim. Bu süreçte epey bir şeyler öğrendim. Yaklaşık bir aydır da saat araştırıyorum. Certina ds action divere bütçe bulamayınca en son Orient Mako'da karar kıldım. Dün ilk otomatik saatim olan Orient Mako Xl elime ulaştı. Aslında kutu açılışı yapmak istiyordum fakat hiç hevesim kalmadı. Yeni saatime sevincim kısa sürdü. Saati internet üzerinden aldım. Gerçekten çok hoşuma gitti, çok şık bir saat. Sadece bana biraz ağır geldi. Gelelim hevesimi kaçıran duruma. Bugün saatin kordonunu ayarlatmak için saatçiye gittim. ( Küçük bir ilçede ikamet ediyorum, ilçede tek bir saatçi (!) var.) Saati verdim adam baklaları çıkarmak için epey uğraştı. Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım ama iş işten geçmişti. Daha koluma takmadığım saatin bileziği ikinci elden beter olmuştu. Çok moralim bozuldu. Otomatik saat dünyasına böyle bir olayla girmek istemezdim. :( Saatin fotoğrafları şunlar. İnşaallah saat dostu hiçbir kimse böyle bir durumla karşılaşmaz.
ResimResimResimResimResim
Bunlar da baklaların halleri:
Resim

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mevsuf

Re: İlk otomatik saatim Orient Mako xl

Mesaj Umutt » 20 Eki 2016, 14:20

pes diyorum,defalarca benzer çizik vakalarını yaşadım ama böylesi başıma gelmemişti.Size önerim gerekli aletleri alıp evde kendiniz yapmanız, çünkü saat merakınız olduğu sürece böyle problemler yaşamanız çok muhtemel.Çok geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj mevsuf » 20 Eki 2016, 14:22

Sağolun hocam. Artık tecrübe edindim, demek ki kapısında "saatçi" yazan her esnaf saatçi değilmiş.

Kullanıcı avatarı
mevsuf

Mesaj KKarakuş » 20 Eki 2016, 14:23

Merhaba,

Öncelikle ilk otomatik saatiniz hayırlı olsun. Güzel bir tercih yapıp Orient Mako XL ile kapıyı açmışsınız.

Saatçinin (buna usta denmez) azizliğine uğramanız ise kötü bir durum olmuş lakin forumda Mako XL sahibi birisinden fazla bakla temin etme şansınız bulunabilir. Yada Orient Türkiye Distribütörü Aslan Saat'i arayıp yedek bakla mevcut mu diye de sorabilirsiniz. :thumbup:

Keyifli kullanımlar. :thumbup:
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj mevsuf » 20 Eki 2016, 14:25

Anladım hocam, hiç aklıma gelmemişti bu (ki hala olayın etkisindeyim.) Teşekkürler, bir arayayım Aslan saati.

Kullanıcı avatarı
mevsuf

Mesaj TSayiR » 20 Eki 2016, 14:30

Mahvetmiş saati ...efsiz! Bilmiyosan elleme. Ona bu isyeri acms ruhsatini verenlerde kabahat!! Disinden tirnagindan artirir bir saat alirsin elin adami ..car koyar icine!! Bir ton kufur edecegim zor tutuyorum kendimi.

Hayirli olsun gule gule kullan kardesim. Guzel zamanlarina taniklik etsin, unuttursun insallah bu korku filmini.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj mevsuf » 20 Eki 2016, 14:42

Teşekkürler TSayiR. Senelerin saatçisiymiş. Hani saat de satmıyor işi saat tamiri. Ne bileyim ben böyle olacağını. İşte küçük yerlerin sıkıntıları, mecbur kalıyorsun bazı şeylere.
Her neyse camında bezelinde bir şey yok, kendimi böyle avutuyorum.

Kullanıcı avatarı
mevsuf

Mesaj Khan » 20 Eki 2016, 14:48

mevsuf yazdı:Teşekkürler TSayiR. Senelerin saatçisiymiş. Hani saat de satmıyor işi saat tamiri. Ne bileyim ben böyle olacağını. İşte küçük yerlerin sıkıntıları, mecbur kalıyorsun bazı şeylere.
Her neyse camında bezelinde bir şey yok, kendimi böyle avutuyorum.

Geçmiş olsun :) çok üzülmeyin hocam.

Sonuçta saat, sizin için var.

Bu tür ufak tefek şeyleri siz evde yapsanız daha iyi olur :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 120 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners