Maranez Layan Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Maranez Layan Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kiwi21 » 29 Eyl 2016, 12:50

Merhaba,

Evlad覺 bug羹n sabah teslim ald覺m. Adettendir, taminleri alal覺m. Nasipse akam kutuyu a癟ar覺z :thumbup:

Resim

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeni saatimiz geldi. ncelikle dilim d繹nd羹羹nce firman覺n tarih癟esinden bahsedeyim. Maranez Tayland meneili micro brand olarak nitelendirebileceimiz kaliteli ilere imza atan ve uzunca bir s羹redir radar覺mda olan saat markas覺. Koleksiyonundaki her modelin bir anlam覺 olduu gibi benim ald覺覺m layan modelinin de anlam覺 Tayland覺n Phuket adas覺n覺n harika sahillerinden birine verilen isim.

Resim

Kim bilir belki kolumda Maranez layan ile Layan sahillerine gitmek nasip olur. :D

Saatin teknik 繹zelliklerine ge癟ecek olursak saat eski Miyotal覺 versiyonlar覺n覺n aksine yeni 癟覺kan son 2 partide Seiko NH35 mekanizmaya d繹nm羹 durumda. Bu mekanizma saniyede 21600 vurua sahip, 42 saat g羹癟 rezervi sunan otomatik mekanizma. Bata da bahsetmi olduum Helson, Armida, Makara gibi micro brand markalarda da kar覺lat覺覺m覺z mekanizma. Bronz/brass-pirin癟- kasalar覺n canl覺, yaayan madenlerden olmas覺, kulland覺k癟a patina almas覺 ve kadran覺n覺n da Panerailerden aina olduumuz California kadran olmas覺 benim i癟in saati al覺nabilir k覺lan etkenlerden oldu. California kadran se癟imiyle birlikte standart bir kadran se癟mek yerine Maranezin doalta kadran se癟imlerine y繹neldim. Burada da saatlerimin aras覺nda mavi kadranl覺 saatim olmamas覺 sodalit California kadranl覺 modele y繹nlendirdi. Her kadranda sodalit ta覺n覺n modeli/deseni farkl覺 oluyor. Yani her sipariinizde farkl覺 bir Maranez Layan elde edeceksiniz.

Doaltalara ve etkilerine inanc覺m olmasa da arat覺rd覺覺m kadar覺yla sodalit ta覺 ba覺覺kl覺k sistemini g羹癟lendirir, kan bas覺nc覺n覺 d羹羹r羹r ve kullanan kiiyi sakinletirirmi :)Tabi ki dediim gibi sodalit tal覺 kadran se癟imim doalta merak覺mdan deil, saatlerimin aras覺ndaki mavi kadranl覺 saat eksikliinden kaynaklan覺yor. Saatin lug aral覺覺 24 mm ve indislerde, kollarda C3 super-luminova kullan覺lm覺.

Kutu i癟eriinde kay覺 deitirme aparat覺, 2 adet pim, garanti kart覺, ortalama 羹st羹 say覺lacak kahverengi bir kay覺, saat ve saatle birlikte gelen rubber kay覺 var. Saatin 癟evresinde ve buckle'da brass -pirin癟- olduundan zamanla patina alacak ve 覺k bir g繹r羹nt羹 oluacak diye d羹羹n羹yorum.

Son olarak saatin hikayesine gelince saat ge癟en senenin Aral覺k ay覺ndan beri radar覺mda ancak bu tip markalar覺n adetli saat 羹retmeleriyle ya stokta saati yakalayamad覺m ya da o an saatten baka harcama yapmam gerekliydi. Yakla覺k 1 y覺ll覺k gibi bi beklemenin ard覺ndan 11inde yola 癟覺kan saatim bug羹n geldi.

Sizi fotoraflarla babaa b覺rak覺yorum. Okuduunuz i癟in teekk羹rler :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son kiwi21 taraf覺ndan 29 Eyl 2016, 21:10 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj jstein » 29 Eyl 2016, 12:56

Sarx037?
One Timex digital watch, broken.
Kullan覺c覺 avatar覺
jstein

Kay覺t: 11 May 2015, 13:39

Mesaj darksilence » 29 Eyl 2016, 12:59

Bulova :?: :D
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj raven » 29 Eyl 2016, 13:02

Seiko5 sport
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj eraslani » 29 Eyl 2016, 13:15

seiko diyorum..
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj hozburun » 29 Eyl 2016, 13:18

K覺van癟 hay覺rl覺 olsun imdiden :champ: Sarb033 ???
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj gkarinca » 29 Eyl 2016, 13:44

Steinhart diyorum ben de
Kullan覺c覺 avatar覺
gkarinca

Kay覺t: 06 Au 2011, 16:43

Mesaj KKaraku » 29 Eyl 2016, 13:45

Hay覺rl覺 olsun :thumbup:

SARBxx serisinden bir model diye d羹羹n羹yorum. :geek:
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners