Orient Star WZ0031DV İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Orient Star WZ0031DV İnceleme

Mesaj gokhancpt » 03 Haz 2016, 23:18

Kıştan beri süren Hydro maceram gerek pişmanlık gereksede saat zevkimin devinimi beni böyle bir güzelle buluşturdu.

Öncelikle forumda da çok tutulan Longines Hydroconquest anımla başlamak istiyorum; O dönemde charter bir gemide sabit hatta görev yaptığım yer olan Azor adalarında (haritada yok [WHITE UP POINTING INDEX]️[emoji1]) can sıkıntısı,sabırsızlık ve yoğun araştırmalarım beni hydroya çıkardı .Aslında hydroya çıkarmadıda bulunduğum yerdeki tek avm de Longines modelleri yoğunluktaydı yani mecburi bi çıkış oldu. Caddelerde dolaş dolaş dolaş ya Armani var ya Diesel saatler, şehirdeki tek saat butiğinde mavi hydro göz kırpıyordu .Neyse gittim oturdum verin bakalım şunu dedim, getirdiler .Bakıyorum eviriyorum çeviriyorum okşuyorum, bileziği sallıyorum tokayı çıkarıyorum takıyorum yok , bişey yok ama ne yok .Ama nedense alıp çıkmam 10 dk sürdü sürmedi (arkadaşlar canınız çok sıkılmışsa ve seçenek yoksa saat almayın [emoji4])
İlk birkaç gün bu mavi arkadaşa ısınırım diye triplere girdim .Duruyorum duruyorum aslında güzel saat lan diyorum baksana olm adamlar çalışmış inciği boncuğu bol çok parlıyor alacalı bulacalı ,renkte mavi .Hem saat severler arasında da tutulan bir model ,baksana ya şuna asalete bak falan bikaç hafta takıldık .Sonra yine evirmeler çevirmeler aynada bakmalar falan derken 1 ayın sonuna doğru aga bu olmamış ya dedim .Bir kere bu arkadaş ne olduğuna karar verememiş, tip fazla frapan ama tür diver. Marka desen saatçilik dünyasında 150 yıllık zarafet timsali yani bildiğin salon erkeği saati dress watch yapan bir marka ama bilezikte tokaya doğru herhangi bi kibarlaşma yok ,bileziğin çeliği beklediğim dolulukta değil, hele o kadran nedir tanrım bu ne kalabalık [emoji1] ne yapmışlar abi bunun içine düğünmü var eleştirilerimle meşhur hydromuz gözüme battı .Bu arada ne eleştiri yaptım ya alacak olanlarında şevkini kırmak istemem zevk meselesi .Ayrıca eleştirilerim bu model üzerine yoksa Longines gerek tarihi gereksede zarif saatleriyle bence saat dünyasında belki segment olarak değil ama geçmişiyle ağır abilerden biridir fakat birkaçımızında dediği gibi swatch çatısı altında ve eta mekanizmalarla bu karizma siliniyor bence

Gelelim konumuza .Arkadaşlar ben hayatımın her yanında sadelik minimalist hastası hasta bi adamım .Gerek giyim tarzım gerek zevklerim hep sade olmuştur .Şıklığı sadelikte görenledenim .Tabi sade derken içi boş bi sadelik değil , bi tarzı olan çizgiler. Madem böyle bi adamsın neden Çin hanesi gibi bir kadran tercihinde bulundun diyenlere depresyon zamanları tercihi diyerek şimdiden cevap vereyim :)

Ne demiştik evet sadelik .Minimalist çizgiler genelde biliyorsunuz dress watch larda hakim bir tasarım .Benim mesleğim ve hayatım dressle uzaktan yakından alakalı değil (ha ilerde kara departmanına geçersem alacam en kralından bi dress vuracam kırbacı buraya yazıyorum [emoji9]) giyim tarzım desem değil ama ne zaman saat araştırmalarına girsem dresslerde dakikalarım geçiyor .Asil,sade,evladiyelik,torunluk,oğulluk,maskülenlik,şıklık,güzelliklik,efendilik,saklanmalık hepsi onlarda .Ulan diyorum düz renk gömlek veya sadece siyah tshirt ve jeanle gezen bi adamsın olacak işmi o tip bi saat takmak ? At ve kelebek ilişkisi bişey bu sen hayırdır Maslakta hangi plazadasın ? Valizinle ömrün geçiyor al bi maceraperest erkeğin saatini çak Submariner'ı [WHITE UP POINTING INDEX]️[emoji41] Ama ona daha var o konu apayrı bi konu ona sonra geleceğiz.Sub demişken geçende ilk buluşmamız dokunuşumuzu yaptık, hafifliği hayalkırıklığı oldu onuda belirteyim Rolex fans göreve [emoji4]Yeni hedef date just 2 mavi oldu olacak yani bu ara yavaş yavaş vuruluyorum o saate .Ne demiştik valizle paspal kıtalararası bi hayatın var sen ne alaka dress diye diye yolum dress olupta yeri gelince gecelerinde çocuğuyuz diye bağıran yani her yola ayak uyduran (bence) omega seamaster aqua terra ile kesişti .kadranda sea var bi kere ömür denizde geçiyor (bak bak motivasyona bak) tasarım desen minimalist kasa yapısı desen akıyor [emoji9] ,akrep yelkovan zaten bitmiş ,indeksler yanıyor ama öyle düğünsel bi yangınlık yok .E buna deri kordon taksan tam isteğim dress oluyor ,çelikle ise tam benim tarza uygun .Sıfırına yanaşmak istemiyorum nerden bulacağız bu saatin 2. elini araştır araştır sıfırına yakın meblağlar .Neyse hedefte stand by kalsın bakalım derken pat forumun ikinci el kısmında benzer tarzda hatta biraz biraz benzeyen bir güzellik hemde bikaç yıldır arada rastlayınca ne güzel saatmiş ulan bu dediğim bir saat Orient Star .Omega nereeeee Orient nere dimi ? Evet katılıyorum arkadaş sende haklısın [emoji1]

Orient Star'ın methini çok duymuştum merak etmedim desem yalan olur ama şunu da demedim desem yalan olur ;Swiss başlangıç fiyatı Orient'e verilirmi

Verilirmiş abiler kardeşler sayın Romalılar .Gerçi ben ikinci el aldım ama sıfır planında olan verilirmi diyen varsa ver abicim ver hakediyor ,değer yani. Hatta yine forumda bi arkadaşdan okumuştum kalitesiyle en az Rolex kadar heyecanlandırdı beni gibisinden bir cümle .

Yine dağıldı konu kusura bakmayın .Saati ilanda görür görmez hemen bi mesaj ve sonunda alış

Saat elime ulaşınca yaaaa olm bu ne kadar ufak bi saat ya derken aslında bu cümleyi hydronun kurduğuna karar verip onu göz önünden kaldırdım .Göz aşinalığı yavaştan başlayınca saati her gün biraz daha sevdim gittim iki deri kordon alıp giydirip kuşattım

İncelemeye gelince kadrandan başlamak istiyorum

Kadranın renk tonu ışıkla beraber mavi ve laciverdin tonlarına gözü doyuruyor hatta az ışıklı ortamda griye çalmalar var fakat bu camdan kaynaklanıyor .AR var fakat içten ve şunu da söylim AR si nasıl bi AR yse kendimi aynadan bakar gibi görüyorum bu eksik .Ayrıca Orient Star'ın tanıtımlarında geçen super ar (SAR) ibaresi nedir ne değildir bilmiyorum .Sonuç olarak AR zayıf fakat büyük bir eksiklik olarak görmüyorum .Orient Star logosu biraz cansız tutulmuş .Aynı sınıftan Seiko Sarb serisinde logo daha bir kabartmalı ve bu saate bence gerçekten ayrı bi hava katıyor

İndeksler bu zamana kadar kullandığım saatler arasında bakması en zevklisi olduğunu söyleyebilirim özellikle ışık altında mücevher ışıldamaları yapıyor .

Bilezik Japon başlangıç saatleriyle alakası yok Swiss kalitesinde bi hissiyat veriyor ve hatta Hydro dan daha kaliteli diyebilirim.Linkler yine başlangıç Japon'lar gibi boş değil bildiğimiz dolu linkler.Toka kaliteli

Arka kapak şeffaf ve haliyle mekanizma izleniyor .Rötor üzerine sarı ve parlak bir yazıyla Orient Star Japan işlenmiş rötor da 4 adet dekoratif delik dikkat çekici.Rötorun hareketi esnasında bilekte hissedilmesi daha önce ki Orient tecrübemden biliyorum Star'da da böyle olması sanırım eksiklik değil Orient'in özellikle istediği karakteristik bi durum olduğu kanaatindeyim

Tepe vidalı değil .O da bir eksiklik mi bilmiyorum, sanırım vidalı tepe diverlara özgü birşey
tepede Orient star ın arması işlenmiş

Akrep yelkovan keskin tasarlanmış ve bu saatte tam olması gerektiği gibi ama yelkovan biraz daha uzun tasarlanabilirdi zira saniyenin bilmem kaçta biri bir şekilde aceleden saate baksanız karıştırabilinir , yaşadım. Belki de bu boyutlar saatçilikte bi standarttır bilmiyorum .Saniye kolu bu saatin en beğenmediğim tarafı .Saç daha kalındır

Kasada yan taraftan bir hat fırçalanmış yanları parlak bu güzel bir detay .Keza boynuzlarda fırçalanmış

Mekanizması hakkında ise zaman tutma konusunda zaten hiç bir takıntım yok .Günlük 2-3-4 dk sapmadıktan sonra rahatsız edecek bi durum veya merakım yok [emoji4] tek bildiğim dayanıklı ve cosc a yakın performans sergilemesi diye okudum diye hatırlıyorum.Saniye durdurma var ve takvim geçişi gece 12 de

Saatte en tuttuğum taraf boyutu (39.5) . 40 mm en sevdiğim boyuttur hatta Hydro dan soğumamın bir büyük nedenide 41 mm olması .Bu saatte sevdiğim en sevdiğim yanı kabaca genel hatları diyebiliriz ama sarb serisi gibi uzunlamasına bi kasa olsaydı tadından yenmezdi, bu saatte yanaklar hafiften tombul dışa çıkıntılı

Sarb demişken onu da merak etmiyor değilim özellikle sarb045 i araştırdım fakat bulması neredeyse imkansız

Sonuç olarak şık bir dress watch fakat günlük casual kullanımda da sırıtmayacağını düşünüyorum.

Buraya kadar okuduysanız teşekkürlerimi sunar bu saçma sapan ilk açılış tecrübemi mazur görün :)

Herkese keyifli forumlar

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
gokhancpt

Re: Orient Star wz0031dv inceleme

Mesaj evsen81 » 03 Haz 2016, 23:30

İnceleme ayrı saat ayrı güzel.Tebrikler :champ:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Re: Orient Star WZ0031DV İnceleme

Mesaj raven » 03 Haz 2016, 23:33

Guzel saat basarili inceleme...
Hayırlı olsun :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Attor » 03 Haz 2016, 23:35

Tebrikler :champ:
Kullanıcı avatarı
Attor

Mesaj Ground » 03 Haz 2016, 23:53

Samimi inceleme için teşekkürler saat de çok güzel. Güzel zamanlar göstersin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj TSayiR » 04 Haz 2016, 00:08

Saat cok güzel,güzel zamanlarda kullan,hayırlı olsun. :champ:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj SerkanGS » 04 Haz 2016, 00:23

Saat de inceleme de harika iyi günlerde kullanın :champ:
Dedicated to Perfection / Eski Kullanıcı Adı Desertsun
Kullanıcı avatarı
SerkanGS

Mesaj kethuda57 » 04 Haz 2016, 00:33

Güle güle kullanın :champ:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners