Orient Star SDJ00001B0 / Star Seeker

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Orient Star SDJ00001B0 / Star Seeker

Mesaj Srhtdry » 21 Oca 2016, 13:49

Herkese merhabalar. Size bir süredir kullandığım Orient Star Seeker saatimden bahsetmek istedim. İlk incelemem hata olursa affola.

Kasa; 41.5 mm çapında, 13.5 mm kalınlığında çelik. Bezel kısmı parlak, kasa geneli polished. Aynı zamanda lugdan luga giden ve hafif iç bükey kısımlarda parlak bırakılmış. 2 adet tepe mevcut. Üstteki tepe saat, tarih, GMT ve kurma, alttaki tepe ise içteki dönebilen bezeli ayarlamak için. Alttaki tepe vidalı ancak üstteki değil(bende cevabını çok merak ediyorum NEDEN?). Tepelerin arasında da crown guard tabi edilen bir koruma parçası mevcut ki bence saatin havasını bambaşka yapıyor ve çok yakışıyor. Bu crown guardında kenarları parlak kendisi polished edilmiş.

Kordon; 21mm lug aralığına sahip. Omega moonwatch kordonu gibi polished edilmiş kısımları var. Sanki kırmızı çizgili biraz etli siyah bir kayış muhteşem olur gibi geliyor hep

Makine: Orient inhouse 40P50. Power reserve ve GMT fonksiyonlu. Power reserve süresi 40 saat. Elle kurma ve hack özelliği mevcut.

WR: 100m

Cam: Ön ve arka safir camlı. Ön cam AR kaplamalı. Tarih göstergesinin olduğu yere yuvarlak bir cyclops mevcut.

Kadran: 3 katman şeklinde görülüyor. En içte siyah ve merkezden hafif ışınsal şekilde dağılan bir katman var. 24 saat dilimli. Bu katmanda PR göstergesinin olduğu yerde guilloce işleme mevcut. Ben çok yakıstırdım. Diğer katlar mat siyah renginde. Kadranın en dış kısmında da içten dönebilen bezel var. Bu bezelde 24 saat dilimli böylece 3 farklı gmt kullanılabiliyor.

Saat Star Seeker modelinin ilk jenerasyonundan. Bu model bir yada iki yıl kadar piyasada kaldı. Sonra ikinci jenerasyonu geldi. Makine aynı. Arada iki fark var. Cyclops kaldırıldı, kollar kalınlastırılıp yarı iskelet hale getirildi. Bana göre kolların yarı iskelet yapılması, nispeten karmaşık olan kadranı biraz daha karıştırmış. Cyclopsunda sevmeyeni çok ama ben seviyorum.

Orient star bence fiyatını fazlasıyla hakeden bir marka. Kalite hissi kasasından tepesine kadar hissediliyor. Sanki isviçreli olsa fiyatı 3 katı olurdu gibime geliyor.Kurmalı bir diğer saatim invicta mecburen ancak ikisini kıyaslayabilirim. Kurmak için tepeyi çevirirken invictadan garip metalik bir ses çıkıyor ve tarihi ayarlarken tabiri caizse hırt hırt ediyor. Ama orient star seeker saatim şiir gibi yumuşacık kuruluyor, tarih değişimi yumuşacık. Makine son derece sessiz. Seviyorum galiba ben bunu:). Herkese keyifli forumlar.

Not: ne fotoğraf makinem ne de bilgisayarım var. Bu nedenle tüm fotoğraflar telefonla çekilip tapatalktan eklendi. Kalite epey düşük kusura bakmayın

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Re: Orient Star SDJ00001B0(Star Seeker)

Mesaj Wwtr » 21 Oca 2016, 14:04

Tebrikler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Re: Orient Star SDJ00001B0 / Star Seeker

Mesaj mturann » 21 Oca 2016, 14:32

Çok güzel bir saat. Güle güle kullanın. İnceleme için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj GrandTurcoTS » 21 Oca 2016, 15:01

Güzel bir saat iyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
GrandTurcoTS

Mesaj o2o » 21 Oca 2016, 15:02

Güzel inceleme güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj ibolution » 21 Oca 2016, 15:19

tebrikler, çok güzel inceleme. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
ibolution

Mesaj Bond » 21 Oca 2016, 15:27

Çok tebrikler :champ: Güzel günlerde :thumbup: Kullanıcı yorumları için teşekkürler :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj MertYe » 21 Oca 2016, 15:28

Güzel günlerde :champ:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 105 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners