Lorus RT357BX Chronograph İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Lorus RT357BX Chronograph İnceleme

Mesaj mustklc » 11 Oca 2016, 00:14

Öncelikle merhaba,

Bir kaç aydır kendime saat bakıyordum. Saatlerle ilgili bilmediğim pek çok şey olduğunu öğrendim ve bir anda saat bağımlılığım oluşmaya başladı. Bu aşamada da burayı buldum.

Forumdaki ilk mesajım da bir inceleme yazısı olsun. Yakın zamanda aldığım LORUS RT357BX saatini kendimce tanıtmaya çalışacağım.

Forumda saat inceleme ile ilgili bir kategori bulamadım. Dolayısıyla buraya açmayı uygun gördüm. Eğer burası uygun değilse yönetici taşıyabilir.

Saat birkaç gün önce elime geldi. Piyasada çok bulunan bir saat olmadığı için böyle bir başlık açmaya karar verdim. Çünkü almadan önce bu saat hakkında hiçbir yorum bulamadım. Belki ilerde alacaklara faydası olur.

Öncelikle Lorus markası, bildiğim kadarıyla Seiko'nun Pulsar markası ile birlikte alt markalarından biri. Ben de buna istinaden aldım. Önceki saatim Seiko 5 Military idi. Ancak bu saatin otomatik olmasından dolayı, 2-3 gün takmayı unutunca duruyordu. Bu yüzden her takmam gerektiğinde ayarlamam gerekiyordu. Bu yüzden pilli bir saat tercih ettim.

Lorus ve Pulsar'ın saatleri genelde büyük kasalı. Benim de bileğim küçük olduğu için, internetten bakarken özellikle kasa çapının 40 mm den düşük olmasına dikkat ettim. Bu saatin kasa çapı internette 37 mm yazıyordu. Ancak internetten aldıktan sonra saat geldiğinde hiç de öyle küçük olmadığını gördüm. Tahminimce 43 mm falan ölçüsü. Ancak büyüklüğüne rağmen bileğimde kaba durmadı. Bunda saatin kendisinin kibar bir görüntüsünün olmasının etkisi var.

İkinci bir artısı, kasasının hafif olması. Saatçilerde denediğim çok saati, tipi güzel olduğu halde külçe gibi ağır olmalarından dolayı bırakmışlığım var. Ancak bunda o ağırlığı hissetmedim. Çok hafif değil ancak külçe gibi de değil.

Kordonu benim hoşuma giden diğer bir ayrıntı. Silikon kordonu özellikle seçtim. Alerjik bir derim olduğu için olur olmaz her maddeye cildim kabarıyor. Bu yüzden deri ve metal kordon kullanamıyorum. Ancak bu saatte hiçbir reaksiyon yaşamadım. Kordonun deseni araba lastiği şeklinde. Dolayısıyla çok spor duruyor. Ayrıca bu tür silikon kordonların pek çoğu toz toplar ve çirkin bir görüntüye kavuşur. Ancak bu kordon toz toplamıyor.

Saatin kronograf özelliği var. Hatta ilk kez cro saat kullanmamdan dolayı ibreyi ayarlamakta sıkıntı yaşadım. Neyse ki çözdük

Saatin kadranları numarasız ama şık duruyor. İbreler ve kadranlar karanlıkta fosforlu ama bana çok parlak gelmedi. Daha parlaklarını gördüm.

Saatin hoşuma gitmeyen özelliği, camının çerçevesinin üstünde olması. Yani herhangi bir çarpma-düşme vakasında ilk temas edecek olan saatin camı olacak. Daha önceki saatimin camını bu yüzden kırmıştım . Bu saati de çerçeveli olması sebebiyle seçtim. Ancak gene internetteki resimlere güvenilmemesi gerektiğini anladım. İnternetteki resimlerde çerçevenin içinde gibi duran saatin camı, tam tersine çerçevenin de üstünde. Hatta bu şekilde olmasına özellikle dikkat etmişler gibi (görülebilirlik açısından olabilir).

Sonuç olarak saat hoş ve şık bir saat. Resimlerin kötü kalitesi için kusura bakmayın. GM discovery ile ancak bu kadar kaliteli olabiliyor.

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
mustklc

Re: Lorus RT357BX Chronograph İnceleme

Mesaj mlm » 11 Oca 2016, 02:17

Çok yakışıklı bir kronograf, inceleme için teşekkürler :champ:

Güle güle kullanın, foruma hoş geldiniz :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mustklc » 11 Oca 2016, 02:35

Hoşbulduk teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
mustklc

Mesaj mustklc » 11 Oca 2016, 02:38

teşekkür ederim. hoşbulduk
Kullanıcı avatarı
mustklc

Mesaj MertYe » 11 Oca 2016, 02:40

Güzel günlerde kullanın :champ:

Yalnız internette çok insafsızmış 37mm neymiş öyle. Yolda 6 mm artmış çapı :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Alcest » 11 Oca 2016, 02:46

Hayırlı olsun, güzel günlerde :champ:
Kullanıcı avatarı
Alcest

Mesaj CosaNostra » 11 Oca 2016, 03:08

Tebrikler. Çok teşekkürler incelemeniz için. En güzel günlerde kullanılsın. :)
Kullanıcı avatarı
CosaNostra

Mesaj kethuda57 » 11 Oca 2016, 04:44

Hayırlı olsun güle güle kullanın :champ:
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 188 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners