1976'dan Günümüze Seiko SRP777 Turtle Diver Kutu Açılışı

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: 1976'dan Günümüze Seiko SRP777 Turtle Diver Kutu Açılışı

Mesaj gokhancpt » 04 Haz 2016, 11:51

Queen'in efsane gitaristi Brain May takıyor var mı ötesi [emoji1] Kardeşi skx007 var bende de.Büyük konuşmak gibi olmasın satmayacağım tek saatim .Ah birde lug 20 mm olsaydı başka saate gerek yoktu :) ama yinede tasarımına hayranım

Bu arada modlama mevzusuna hakimseniz bi ara yol gösterin lütfen [emoji1] o konuyu kafaya taktım

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
gokhancpt

Mesaj maiii » 12 Haz 2016, 03:19

Turtle can [emoji1]
Kullanıcı avatarı
maiii

Mesaj Ümitt » 11 Mar 2017, 15:16

slm, bu saati 4ay önce bende aldım. görünüşü çok güzel, çok şık ve spor olarak güzel duruyor. ayrıca tepesinin yanda olması ve kasasının (tepenin yanında) yuvarlatılarak girintili bir yapı verilmesi kolda çok rahat taşınıyor. yalnız bu saatin tokası büyük ve kalın olması görünüş olarak güzel ama çok rahat değil, özellikle benim bir yaşındaki oğlumu kucağımda taşıdığımda kolumu acıtıyor ve iz bırakıyor. ayrıca tokanın yanındaki (adını bilmiyorum) kordonun ucunu soktuğumuz metal şey görünüş ve dayanıklılık olarak güzel ama oda bileğime dayanınca iz yapıyor ve rahat olmuyor. bende çözümü deri kordon takmakta buldum ve çok rahat oldu. yalnız saatte beğenmediğim iki şey var, saat ayda iki dakika filan geri kalıyor. daha önce 9 sene orient mako kullanmıştım, o hep ayda iki dakika ileri giderdi. acaba geri kalması da normal mi acaba? birde orient 1,5 iki güne yakın beklerdi ve durmazdı, ama bu saatim bir gün ancak bekliyor ve duruyor. servise göndersem mi diye düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
Ümitt

Mesaj TSayiR » 11 Mar 2017, 22:27

Ümitt yazdı:slm, bu saati 4ay önce bende aldım. görünüşü çok güzel, çok şık ve spor olarak güzel duruyor. ayrıca tepesinin yanda olması ve kasasının (tepenin yanında) yuvarlatılarak girintili bir yapı verilmesi kolda çok rahat taşınıyor. yalnız bu saatin tokası büyük ve kalın olması görünüş olarak güzel ama çok rahat değil, özellikle benim bir yaşındaki oğlumu kucağımda taşıdığımda kolumu acıtıyor ve iz bırakıyor. ayrıca tokanın yanındaki (adını bilmiyorum) kordonun ucunu soktuğumuz metal şey görünüş ve dayanıklılık olarak güzel ama oda bileğime dayanınca iz yapıyor ve rahat olmuyor. bende çözümü deri kordon takmakta buldum ve çok rahat oldu. yalnız saatte beğenmediğim iki şey var, saat ayda iki dakika filan geri kalıyor. daha önce 9 sene orient mako kullanmıştım, o hep ayda iki dakika ileri giderdi. acaba geri kalması da normal mi acaba? birde orient 1,5 iki güne yakın beklerdi ve durmazdı, ama bu saatim bir gün ancak bekliyor ve duruyor. servise göndersem mi diye düşünüyorum...

Her iki saatide birden fazla kere kullanmis olarak yorum yapiyorum. Saatinizin 1-2 dakika ileri ya da geri sapma gostermesinde sikinti yok, zamanla daha da duzelecektir. Ancak rezerv konusunda makoda turtle da yaklasik 38-40 saat guc rezervine sahip. Eger saatiniz 24 saatte duruyorsa bir sikinti var demektir, 4 ay olmus, TR'den aldiysaniz direk servise gonderin TR garantisi yoksa bir saat ustasina gosterin. Saygilar.
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj blue3451 » 15 Mar 2017, 09:21

iyi günlerde kullanın ömürlük
Kullanıcı avatarı
blue3451

Mesaj Cotton » 15 Mar 2017, 18:17

Bu saat Serkan sayesinde TSF foruma girdikten sonra, forumda Turtle Seiko sayısı çok arttı. :D Bu konu başlığındaki saat ise forumda kim bilir hangi üyeye geçti. Serkan'a tüm faydalı paylaşımları için tekrar teşekkürler......
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj Ümitt » 26 Mar 2017, 01:38

TSayiR yazdı:
Ümitt yazdı:slm, bu saati 4ay önce bende aldım. görünüşü çok güzel, çok şık ve spor olarak güzel duruyor. ayrıca tepesinin yanda olması ve kasasının (tepenin yanında) yuvarlatılarak girintili bir yapı verilmesi kolda çok rahat taşınıyor. yalnız bu saatin tokası büyük ve kalın olması görünüş olarak güzel ama çok rahat değil, özellikle benim bir yaşındaki oğlumu kucağımda taşıdığımda kolumu acıtıyor ve iz bırakıyor. ayrıca tokanın yanındaki (adını bilmiyorum) kordonun ucunu soktuğumuz metal şey görünüş ve dayanıklılık olarak güzel ama oda bileğime dayanınca iz yapıyor ve rahat olmuyor. bende çözümü deri kordon takmakta buldum ve çok rahat oldu. yalnız saatte beğenmediğim iki şey var, saat ayda iki dakika filan geri kalıyor. daha önce 9 sene orient mako kullanmıştım, o hep ayda iki dakika ileri giderdi. acaba geri kalması da normal mi acaba? birde orient 1,5 iki güne yakın beklerdi ve durmazdı, ama bu saatim bir gün ancak bekliyor ve duruyor. servise göndersem mi diye düşünüyorum...

Her iki saatide birden fazla kere kullanmis olarak yorum yapiyorum. Saatinizin 1-2 dakika ileri ya da geri sapma gostermesinde sikinti yok, zamanla daha da duzelecektir. Ancak rezerv konusunda makoda turtle da yaklasik 38-40 saat guc rezervine sahip. Eger saatiniz 24 saatte duruyorsa bir sikinti var demektir, 4 ay olmus, TR'den aldiysaniz direk servise gonderin TR garantisi yoksa bir saat ustasina gosterin. Saygilar.

cevap için teşekkür ederim. saati abt saatten internetten almıştım, saati açtırmayı da hiç sevmiyorum, garantiye nereye gider (abt saat yada aydın saat) onuda bilmiyorum. şöyle söyleyeyim, en son deneyimimde saatimi çarşamba tüm gün taktım ve işten gelince 18:30 civarı çıkardım, perşembe günü takmadım ve akşamı 2 saat filan tekrar taktım (güç rezervi dolsun diye) cuma günü takmamıştım bir baktım cuma gece 23:30 da durmuş. acaba diyorum perşembe günü 2 saatlik takmak yetmedi mi? bu saat bende tik oluşturdu, bu ara işte takım elbise giydiğim için klasik kullanıma uygun güç rezervini gösteren bir orient almıştım onu takıyorum, sürekli ona bakıyorum rezerv durumu ne diye gündüzleri 40 saat oluyor, akşam çıkarıp sabah taktığımda 30 saat civarı gösteriyor tekrar taktığımda 40 ı buluyor. olmazsa şöyle sağlam sallayıp koyduğum saati yazıp ona göre hüküm vereyim...
Kullanıcı avatarı
Ümitt

Mesaj fortunebeats » 28 Mar 2017, 06:50

Ben de srp 777k alacaktim ama yorumunuzdan sonra dusunmeye basladim :) Mako XL ile yola devam ...
Kullanıcı avatarı
fortunebeats

Önceki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 203 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners