Parnis 43mm Safir Cam Otomatik

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Parnis 43mm Safir Cam Otomatik

Mesaj barismismis » 07 Oca 2016, 00:17

Bir sorum olacakti.parnis replicadan sayilmiyor mu.mekanizmalari guvenilir mi?
Kullanıcı avatarı
barismismis

Mesaj copycat » 07 Oca 2016, 22:49

barismismis yazdı:Bir sorum olacakti.parnis replicadan sayilmiyor mu.mekanizmalari guvenilir mi?

Ben genelde seagull mekanizmalilari tercih ediyorum su ana kadar hiç sorun yasamadim.

Replica saat sayılmıyorlar markayı taklit etmedikleri için homage olarak adlandırılırlar. Bir ornek vermek gerekirse longines in bazı modelleri de birebir olarak rolex in bazı modelleriyle aynı tasarımdadir. Ya da Steinhart da rolex submariner in birebir homage modelini üretir.
copycat yazdı:Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj homage » 29 Oca 2018, 11:16

Bu saat bir süredir benim de dikkatimi çekiyor. Aliexpressde miyota mekanizmalı olduğu idda edilen modelleri var. ETA'nın adını hatırlamadığım bir modeli ile tam uyumlu olduğu yazılmış WUS forumlarında. Hatta youtube da bir vatandaş ETA mekanizma ile modlamış bu modeli. Eğer öyle birşey yapılabiliyorsa. Bu güzellikteki bir kasayı ETA mekanizma ile modlayıp 300USD bandında melez bir 200mt diver yaratılabilir.

Siz bu saati hala kullanıyormusunuz boya kalitesi vs. ne durumda?
Kullanıcı avatarı
homage

Mesaj copycat » 29 Oca 2018, 11:25

Hocam ben bu tarz saatleri pek elde tutmuyorum. Dediğim gibi ya hediye ettim ya sattım ya da takasta kullandım. Şu ana kadar verdiklerimden de hiç şikayet gelmedi. Parasına göre fena değil. Gerçekten miyota mekanizmalı ve safir camlilari da var. Yalnız doviz kurları ucunca bu saatlerin pek avantajı kalmadı. Şu an Seiko 5 lerden, citizenlerden ucuza gelmiyor.

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Skywalker87 » 30 Oca 2018, 02:04

Çok güzelmiş gerçekten güle güle kullanın, klipsi de çok başarılı :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj KaraSinek » 01 Şub 2018, 14:54

parnisin bu siyah kapalamalı kasasının çizilmeye karşı dayanımını merak ediyorum.
şauana kadar okuduklarıma göre bezel gerçekten seramik ve çizilmelre dayanıklı. cam sapphire ve çizilmelere dayanıklı. bu konuda sizin görüşünüzü alabilir miyim?

yeni modellerde miyota mekanizma kullanmaya başlamışlar. kendi sitesinde 130 dolara gönderdiği modeller ebayde 100 dolara bulunabiliniyor...
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullanıcı avatarı
KaraSinek

Mesaj copycat » 01 Şub 2018, 15:51

KaraSinek yazdı:parnisin bu siyah kapalamalı kasasının çizilmeye karşı dayanımını merak ediyorum.
şauana kadar okuduklarıma göre bezel gerçekten seramik ve çizilmelre dayanıklı. cam sapphire ve çizilmelere dayanıklı. bu konuda sizin görüşünüzü alabilir miyim?

yeni modellerde miyota mekanizma kullanmaya başlamışlar. kendi sitesinde 130 dolara gönderdiği modeller ebayde 100 dolara bulunabiliniyor...

hocam önce şunu söyleyelim, ben parnis'in seiko gibi, orient gibi bir firmanın adı ya da markası değil, çinli saatçilerin marka haklarına takılmamak için uydurup, ortak kullandıkları tescilli bir marka olduğunu sanıyordum. o yüzden parnis dediğiniz zaman aynı fabrikadan çıkan aynı standartta saatten bahsedilmiyordu. ama şimdi araştırınca bir firma olarak kendilerini tanıtıklarını gördüm. bu konudan çok emin değilim.

adamların bir kısmı kaliteyi bayağı yukarı çekmişlerdi. miyota 9015 kullanan birinci sınıf safir cam kullananlar var. ama bunların fiyatları da 200 - 300 usd bandına gelmişti. 300'ü veren 400 usd verip seiko sumo muadili mi alır orasına bir şey diyemem.

özelde bu saat çok iyi bir saat değildi, çok kötü de değildi. benim bundan çok daha iyi parnis modellerim de olmuştu. mesela iwc, panerai veya rolex homage olarak çok daha kaliteli modelleri de var. eğer ebay üzerinden alacaksanız satıcının puanına geçmişine bakın. ama daha önce de dediğim gibi döviz kurları arttıkça bu saatlerin çok esprisi kalmıyor. ama yine de keyif için alınabilir.

bezeli seramik ve kaliteli olanlar var ama bu onlardan biri değildi. cama safir diyorlarsa gerçekten safir geldi bana hep, o açıdan haklarını yiyemem.

başka sorunuz olursa yine iletebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj KaraSinek » 01 Şub 2018, 16:54

sayfalarında çok model var, aşağıdaki 3 model ilgi çekici. saatin toplam bedeli, bi seiko SKX modlamak için gerekli seramik bezel + sapphire cam fiyatına geliyor. eldeki bir diver seikoyu modlamak yerine saat alınabiliniyor... bunlardan birini alıp içindeki mekanizmayı yükseltmek de olası... döviz bu kadar yükselmeseydi daha alınabilir/ulaşılabilinir gelecekti.

https://parnis.org/products/yacht-n https://parnis.org/products/gmt-g3 https://parnis.org/products/diver-200
En son KaraSinek tarafından 02 Şub 2018, 09:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullanıcı avatarı
KaraSinek

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 212 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners