Parnis 43mm Safir Cam Otomatik

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Parnis 43mm Safir Cam Otomatik

Mesaj copycat » 24 Ara 2015, 15:07

arkadaşlar bilemiyorum çin malı saatlerin tanıtımı forum kurallarına aykırı mı. eğer böyle bir durum varsa değerli forum yetkilileri başlığı silebilirler.

saat hastalığım iyiden iyiye azdığı için :) bir taraftan elimden geldiğince kaliteli saatleri koleksiyonum için kovalarken diğer taraftan sağını solunu kurcalayabileceğim düşük maliyetli saatleri de aspirin gibi almaya devam ediyorum.

bu sefer aldığım saat çin mali parnis otomatik bir saat. şaşırtıcı şekilde şu ana kadar aldığım hiçbir parnis'in otm. mekanizmasından herhangi bir sorun yaşamadığım için (tahtaya mı vurmak lazım, aman nazar değmesin) rahatlıkla bu tarz saatleri almaya devam ediyorum.

Resim

saat 43mm siyah pvd kaplı döner bezelli bir otm. iddia ettiği 200m su geçirmeme özelliğine hiç güvenmesem de günlük kullanım için yaptığım testte su almadı, bu da benim için yeterli. yalnız bezelin dönüş hissi fena olmasa da bezelde hafiften boşluk olması bu paraya bu kadar dedirtiyor. ama cam safir. bakalım çizilme durumu olacak mı, bunu zamanla anlayacağız.

Resim

saatin deri kayışı fena değil (hakiki deri) ama bağlantı klipsi bana biraz garip geldi. muhtemelen klipsi değiştiririm.

otm mekanizmanın zaman tutması iyi. garip şekilde bu çin malı mekanizmalar başta seagull olmak üzere bayağı dakik çalışıyorlar. tabii dakik derken ben günde 10 - 15 saniyenin altında sapmayı asla sorun etmem. sonuçta basketbol hakemliği yapmıyorum. mekanizmanın derdi aşırı sesli şarj olması. hareket edince rotor bayağı bayağı kendini duyuruyor.

saat çok büyük olmadığı için kolda duruşu da fena değil. fotoğrafta gördüğünüz tozlar ve noktalar saatin içinde değil. fotoğraflar kaliteli olmadığı için kirli bir görüntü oluştu ama saatin canlı görüntüsü gayet temiz ve kadranın içi oldukça canlı görünüyor.

Resim

Resim

saat hobisi gerçekten benim için çok önemli olduğundan yeri geldiğinde 100 TL lik bir saat dahi beni mutlu edebiliyor. bu yüzden kimseye zararı olmayan bu zevkimize salt maddi açıdan ve parasal değere göre yaklaşmak bana göre değil. bu sebepten bu saati de sizlerle paylaşmak istedim. bir sonraki saatte buluşmak üzere:)
Kullanıcı avatarı
copycat

Re: Parnis 43mm safir cam otomatik

Mesaj mturann » 24 Ara 2015, 15:13

İnceleme ve paylaşım için teşekkürler. Çin malı saatlerin paylaşımında sorun olmaz herhalde sonuçta replika bir saat değil.
Kullanıcı avatarı
mturann

Re: Parnis 43mm Safir Cam Otomatik

Mesaj eyimen » 24 Ara 2015, 16:35

Hayirli olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj hozburun » 24 Ara 2015, 16:50

Güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj sdr9935 » 24 Ara 2015, 17:13

Yakışıklı görünüyor iyi zamanlarda kullanmanızı dilerim
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj mlm » 24 Ara 2015, 17:20

Replika değilse ve siz mutluysanız bize tebrik etmek düşer :thumbup:
Güle güle kullanın :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj MertYe » 24 Ara 2015, 17:37

Güzel günlerde :champ: Böyle değişik incelemeleri çok beğenerek okuyorum.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Bond » 24 Ara 2015, 17:54

Çok tebrikler :champ: Güzel günlerde :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners