Seiko Lord Marvel 36000 Tarihçe ve Kullanıcı İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko Lord Marvel 36000 Tarihçe ve Kullanıcı İncelemesi

Mesaj danGerfuLL » 11 Haz 2020, 00:09

1974 unworn NOS Rolex kadranında hata mevcut.

Ilgili haber linkini bırakıyorum.

https://edition.cnn.com/2020/01/28/us/r ... index.html

Fotoğraf da ekledim, fotoğrafı aldığım YouTube linkini de ekliyorum.

https://youtu.be/b9Y4bmbh1KY

70lerden hatasız kadran zor mesele kısacası.

Kaç çeşit kadran var, orijinal ya da değil meselesine girmiyorum çünkü emin değilim bu konuda.

Herkese iyi geceler. Resim

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
danGerfuLL

Mesaj KKarakuş » 11 Haz 2020, 02:10

Turgayer yazdı:
KKarakuş yazdı:
Turgayer yazdı:
KKarakuş yazdı:
Turgayer yazdı:Selam,
Emeğinize sağlık güzel bilgiler vermişsiniz.
Üzülerek söyleyeceğim ki saatinizin kadranı sonradan yapılma. (yani orijinal değil)
Lord Marvel tarihinde asla bir sunburst kadrana sahip olmadı.
Sadece keten kadran diye tabir edilen rakamlı indexlere sahip 2. bir kadran ile üretildi.
Geri kalan model düz zeminli beyaz bir kadrandı.
Saygılarımla.

Merhaba,

Kaynak belirtme imkanınız mevcut mudur ?

Selam,
Bu konuyu çok iyi biliyorum beyefendi.
Çok fazla zamanım yok o sebeple kaynak arayamam fakat dediğimden emin olabilirsiniz. (kaynak yok iddia etme vs.demeyin lütfen, hem daha önce okuduğum konu hemde elimden çok fazla geçti bu üründen.)
İlave olarak paylaşımdaki saatin kadranının boyama olduğu çok açık. (dikkatle inceleyin orijinal ürünlerin 36000 ve LORD MARVEL yazıları bu ürüne nazaran çok daha ince bir işçiliğe sahiptir.)
sunburst olayını ise kadran revizyon işleri yapan Aziz bey rahatlıkla yapabiliyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ben ürüne mana bulmuyorum hatta hali hazırda 2 tanesi NOS kondüsyonda olmak üzere 3 tanesine sahibim bu ürünün fakat konu sahibi arkadaşın ürününü bilmesi açısından iyi olur diye paylaşımda bulundum.
Saygılarımla.

İsminizin Turgay olabileceğini düşünerek Turgay Bey olarak hitap etmek isterim.

Öncelikle bu konuya vaktinde Seiko Lord Marvel (NOS halde) kullanmış bir üye olarak yazıyorum.

Bir birey savunmuş olduğu yada yanlış/hata görmüş olduğu bir konu hakkında elinde bir kaynak(yazı, fotoğraf yada buna benzer şeyler) bulundurarak bilgi yazması gereklidir.

Bu konuyu "çok iyi biliyor" olmanız hasebiyle sizlerden "elinizden çok fazla geçen" Lord Marvel'lerden bir demet fotoğraf rica ediyorum. Ona göre bende elimdeki arşiv fotoğraflarımdan paylaşıp benim sunburst kadranlı saatimin de boyama olup olmadığını teyit etmek isterim.

Üstte yazılanlar "çok iyi biliyor" olduğunuz Lord Marvel hakkındaki yazdıklarımdır.

Diğer konu ise ;

Çok fazla zamanınız olmayıp sizden sadece kaynak istemiş olup, cevap yazıp kaynak belirtemeyeceğinizi anladığım için emin olun dediğiniz konudan emin olamıyorum. :roll: Lütfen "hali hazırda bulunan" 2 adet NOS Lord Marvel'inizi örnek teşkil etmesi adına bizlerle paylaşırsanız memnuniyet duyacağım, duyacağız. :thumbup:

Size kadran ile ilgili güvenilir kaynak göstereceğim buna emin olun.
İlave olarak 2-3 Lord Marvel'den ziyade aklınızın ucundan dahi geçmeyecek Ultra Nadir 20-30 arası farklı ürünü de müsait olduğum ilk fırsatta fotoğraflayıp ayrı bir konuda forumun beğenisine sunarım nasipse.
Lord Marvel çok büyütülecek bir ürün değil, neler var neler ...
Saygılarımla.

Yazdıklarınız "çok büyütülecek cevaplar" olmadığı için yine istenilen cevaplardan ve kanıtlardan uzak havada kalacak yazılardır.

Hala sizin kendi ellerinizle yazdığınız sözlere binaen "2-3 adet NOS Lord Marvel'i" burada örnek teşkil etmesi adına yayınlamanızı beklemekteyim.

Bu arada, "aklımızın ucundan dahi geç(e)meyecek" "ULTRA NADİR" ürünlerinizi (sizde ürün bende saat diye tanımlanıyor.) kendinize, konumuz olan Sunburst kadranlı Lord Marvel'i de doğru bilgi olarak bize bırakın derim.

Haklısınız; çok büyütülecek bir durum değil, demek istediğiniz : "Yemin edebilirim ama kanıtlayamam " durumudur. :thumbup:
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj afl » 11 Haz 2020, 11:57

Esnaf buradaki çok kişinin bildiğinin onda birini bilmez. Kerim'in bildiklerine hele hele Emre'nin bildiklerine ulaşabilmeleri zaten hayal ürünü. Muhatap olmak gereksiz.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Ankthas » 11 Haz 2020, 12:03

Ankthas yazdı:
mertk yazdı:Çok güzel bir inceleme olmuş,elinize sağlık.

Bende arabic rakamlı veya bu modelini düşünüyorum.İlla yurt dışından mı sipariş etmemiz lazım.Türkiye'de ikinci eli bulunmuyor mu?

Bide temizi parçası orjinal dışında değişmemiş olması lazım.

Aynı model(ya da çok benzeri emin olamadım tam bunun kadranı sanki mat, suburst değil gibi) yakın bir zamanda satılmış. Bu beyefendi Çanakkale'den satış yapıyor. Birkaç kere K kodlu SKX007'yi J kodluymuş gibi sattığına şahit oldum ama başka bir ters durum görmedim. Profilini incelerseniz o dönemden başka vintage Seiko modelleri de sattığını görebilirsiniz belki gene çıkabilir. Gene Instagramda benzer hesaplarda benzer saatlere denk gelmiştim, eminim biraz araştırmayla siz de bulabilirsiniz :thumbup:

https://www.instagram.com/p/BsBvadEFHzf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=s9w1o4xewrx5

İncelemeye çamur atmaktan çok aynı başlıkta sizi ilgilendiren bu iddiaya yanıt vermeniz daha yerinde olurmuş açıkcası Turgay Bey. Şimdi yazılanları okuyunca aklıma geldi, ben yukardaki yazıyı yazdığımda forumdan bir arkadaş sizden bir SKX173 aldığını, bu saatin arızalı olduğunu fakat katiyyen saati geri almaya yanaşmadığınızı saatin ücreti kadar da tamir ücreti ödemek zorunda kaldığını yazmıştı, fakat üyeliğini kaldırmış olacak ki şu an bu yazıyı göremedim. Kendisi benim bu yazımın üzerine bunları yazmış ve instagramdaki turgay wacthes'dan kesinlikle alışveriş yapılmaması gerektiğini belirtmişti. Belki başka hatırlayanlar da çıkar şimdi. Bu konuda ne diyorsunuz acaba?
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Turgayer » 11 Haz 2020, 17:53

Ankthas yazdı:
Ankthas yazdı:
mertk yazdı:Çok güzel bir inceleme olmuş,elinize sağlık.

Bende arabic rakamlı veya bu modelini düşünüyorum.İlla yurt dışından mı sipariş etmemiz lazım.Türkiye'de ikinci eli bulunmuyor mu?

Bide temizi parçası orjinal dışında değişmemiş olması lazım.

Aynı model(ya da çok benzeri emin olamadım tam bunun kadranı sanki mat, suburst değil gibi) yakın bir zamanda satılmış. Bu beyefendi Çanakkale'den satış yapıyor. Birkaç kere K kodlu SKX007'yi J kodluymuş gibi sattığına şahit oldum ama başka bir ters durum görmedim. Profilini incelerseniz o dönemden başka vintage Seiko modelleri de sattığını görebilirsiniz belki gene çıkabilir. Gene Instagramda benzer hesaplarda benzer saatlere denk gelmiştim, eminim biraz araştırmayla siz de bulabilirsiniz :thumbup:

https://www.instagram.com/p/BsBvadEFHzf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=s9w1o4xewrx5

İncelemeye çamur atmaktan çok aynı başlıkta sizi ilgilendiren bu iddiaya yanıt vermeniz daha yerinde olurmuş açıkcası Turgay Bey. Şimdi yazılanları okuyunca aklıma geldi, ben yukardaki yazıyı yazdığımda forumdan bir arkadaş sizden bir SKX173 aldığını, bu saatin arızalı olduğunu fakat katiyyen saati geri almaya yanaşmadığınızı saatin ücreti kadar da tamir ücreti ödemek zorunda kaldığını yazmıştı, fakat üyeliğini kaldırmış olacak ki şu an bu yazıyı göremedim. Kendisi benim bu yazımın üzerine bunları yazmış ve instagramdaki turgay wacthes'dan kesinlikle alışveriş yapılmaması gerektiğini belirtmişti. Belki başka hatırlayanlar da çıkar şimdi. Bu konuda ne diyorsunuz acaba?

Diğer konu ile ilgili müsait zamanda açacağım bir konu ile cevap vereceğim. (%100 haklıyım çünkü.)
Bu konuda ise beni forumdan ve piyasadan tanıyan birçok saygın kişi size gerekli cevabı kendileri verecektir.
Benim esnaflığım ve güvenilirliğim ile ilgili vs. hiç kimse sıkıntı yaşamaz.
İlave olarak forumda yazdığım için satış yapmak istiyorum vs. gibi birşey asla algılanmasın, farkındaysanız ne instagrama ne sahibinden mağazasına ilan koyamıyorum yoğunluktan.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj manil » 11 Haz 2020, 18:04

Turgay bey kimsiniz, necisiniz, neyle iştigal ederseniz bilmem ama hayat tecrübeleri gösterdi ki, esnaf - saygınlık - güven - sıkıntı yok - v.s gibi kelimeler patlamaya hazır bir volkan gibidir...

Konuya yabancı ve fakat forumun görece kıdemli bir üyesi olarak size şunu diyebilirim. Somut şekilde suçlayıcı ifadelerle, tabiri caizse taarruza kalkmış bir sipahi misali hızlı bir giriş yapmışsınız konuya... Şimdi iktiza eden o dur ki, belge ile konuşasınız terennüm edesiniz ki dediklerinizin bir kıymeti harbiyesi olsun. Siz tabiri caiz ise grejuvayı döküp ricat etmişsiniz.

Güven unsurunu kebir-i muazzama olarak gördüğünüz vaki, heyhat en basit uygulamada söylem ile eylem tezad teşkil etmekte...

gösterin şu belgeleri herkes rahatlasın...soru işaretleri de kalksın... sevgi, muhabbet ve de hörmetle...
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Ufkynl » 11 Haz 2020, 20:38

2016 üyelik bikac soru sonrası sessiz. Zamanında foruma üye olup istediği ortamı bulamayan insanlar arada donup ortaya bi bomba bırakıp kaçıyor 6 7 ayda bir. Aslında iddianız güzel. Eğer dediginiz gibiyse emre bey ve herkes size teşekkür eder yeni bir şey öğrendiği icin. Niyetiniz halis ise argümanlarınızı sunun. Degil ise gerek yok böyle provokatif işlere. Forum çok temiz. Insta ve facebook saat sayfalarına benzemiyor benzemez de.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Naimnaci » 28 Haz 2020, 19:45

Turgay beyi tanırım dünyanın en temiz vintage saatlerini tüm dünyaya güvenle ulaştıran işinin ehli birisidir, buda ondan temin ettiğim saatim. Resim

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Naimnaci

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners