Seiko Lord Marvel 36000 Tarihçe ve Kullanıcı İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko Lord Marvel 36000 Tarihçe ve Kullanıcı İncelemesi

Mesaj Turgayer » 10 Haz 2020, 19:23

Hsnmrycl yazdı:Turgay Bey bilgi için teşekkürler.

Bir de benim saati sizin sayfanızdaki seiko lord marvel ve king seiko örnekleriyle kıyaslayınca farkettim ki benim saatimin hatları epey sivri ve belirgin. Normalde sizin saatlerinizde olduğu gibi kasanın sabun gibi erimiş olması mı gerekiyor?
Ona göre saati birkaç kez polisaja yollayacağım.

Bu yazınız saatiniz ile ilgili yaptığım tespiti hazmedemediğinizi açıkça gösteriyor.
Amacım sadece elinizdeki ürün ile ilgili bilgi sahibi olmanızdı.
Hepsi bu ...
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Turgayer » 10 Haz 2020, 19:26

KKarakuş yazdı:Bu arada ;

Aziz Bey'i tanımıyorum lakin sizin ismini geçirmenizden dolayı eski saatim olan Sunburst kadran Lord Marvel'in de elinden geçip geçmediğini öğrenmek isterdim vesselam.

Eğer onun ustalığı ise güzel iş çıkartmış diyebilirim. :thumbup:

Piyasanın büyük çoğunluğu Aziz beye yaptırır kadranları.
Sadece kaliteli ürünler farklı ülkelere profesyonel uygulamaya gidiyor.
İsviçre Saat Aziz Uzut.
Saat Kadran Tamiri olarak sosyal medyadan ulaşabilirsiniz.
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Turgayer » 10 Haz 2020, 19:32

KKarakuş yazdı:
Turgayer yazdı:
KKarakuş yazdı:
Turgayer yazdı:Selam,
Emeğinize sağlık güzel bilgiler vermişsiniz.
Üzülerek söyleyeceğim ki saatinizin kadranı sonradan yapılma. (yani orijinal değil)
Lord Marvel tarihinde asla bir sunburst kadrana sahip olmadı.
Sadece keten kadran diye tabir edilen rakamlı indexlere sahip 2. bir kadran ile üretildi.
Geri kalan model düz zeminli beyaz bir kadrandı.
Saygılarımla.

Merhaba,

Kaynak belirtme imkanınız mevcut mudur ?

Selam,
Bu konuyu çok iyi biliyorum beyefendi.
Çok fazla zamanım yok o sebeple kaynak arayamam fakat dediğimden emin olabilirsiniz. (kaynak yok iddia etme vs.demeyin lütfen, hem daha önce okuduğum konu hemde elimden çok fazla geçti bu üründen.)
İlave olarak paylaşımdaki saatin kadranının boyama olduğu çok açık. (dikkatle inceleyin orijinal ürünlerin 36000 ve LORD MARVEL yazıları bu ürüne nazaran çok daha ince bir işçiliğe sahiptir.)
sunburst olayını ise kadran revizyon işleri yapan Aziz bey rahatlıkla yapabiliyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ben ürüne mana bulmuyorum hatta hali hazırda 2 tanesi NOS kondüsyonda olmak üzere 3 tanesine sahibim bu ürünün fakat konu sahibi arkadaşın ürününü bilmesi açısından iyi olur diye paylaşımda bulundum.
Saygılarımla.

İsminizin Turgay olabileceğini düşünerek Turgay Bey olarak hitap etmek isterim.

Öncelikle bu konuya vaktinde Seiko Lord Marvel (NOS halde) kullanmış bir üye olarak yazıyorum.

Bir birey savunmuş olduğu yada yanlış/hata görmüş olduğu bir konu hakkında elinde bir kaynak(yazı, fotoğraf yada buna benzer şeyler) bulundurarak bilgi yazması gereklidir.

Bu konuyu "çok iyi biliyor" olmanız hasebiyle sizlerden "elinizden çok fazla geçen" Lord Marvel'lerden bir demet fotoğraf rica ediyorum. Ona göre bende elimdeki arşiv fotoğraflarımdan paylaşıp benim sunburst kadranlı saatimin de boyama olup olmadığını teyit etmek isterim.

Üstte yazılanlar "çok iyi biliyor" olduğunuz Lord Marvel hakkındaki yazdıklarımdır.

Diğer konu ise ;

Çok fazla zamanınız olmayıp sizden sadece kaynak istemiş olup, cevap yazıp kaynak belirtemeyeceğinizi anladığım için emin olun dediğiniz konudan emin olamıyorum. :roll: Lütfen "hali hazırda bulunan" 2 adet NOS Lord Marvel'inizi örnek teşkil etmesi adına bizlerle paylaşırsanız memnuniyet duyacağım, duyacağız. :thumbup:

Size kadran ile ilgili güvenilir kaynak göstereceğim buna emin olun.
İlave olarak 2-3 Lord Marvel'den ziyade aklınızın ucundan dahi geçmeyecek Ultra Nadir 20-30 arası farklı ürünü de müsait olduğum ilk fırsatta fotoğraflayıp ayrı bir konuda forumun beğenisine sunarım nasipse.
Lord Marvel çok büyütülecek bir ürün değil, neler var neler ...
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Hsnmrycl » 10 Haz 2020, 19:43

Turgayer yazdı:

Bir de benim saati sizin sayfanızdaki seiko lord marvel ve king seiko örnekleriyle kıyaslayınca farkettim ki benim saatimin hatları epey sivri ve belirgin. Normalde sizin saatlerinizde olduğu gibi kasanın sabun gibi erimiş olması mı gerekiyor?

Bu yazınız saatiniz ile ilgili yaptığım tespiti hazmedemediğinizi açıkça gösteriyor.
Hepsi bu ...

Yazdiklarinizda bir tespit göremiyorum.
Tespit için ispat icab eder.
Lakin ortada bir ispat yok.

Dolayisiyla soyledikleriniz tespit degil; ancak doğruluğu sınanmamış bir hipotez.
Ben bırakın kadrani restore bir saati almayi, index lume noktalari hasarli bir saat bile almiyorum.
Çünkü ben al-sat yaparak para kazanan bir esnaf değilim.
Ben iyi saat bulmadan saat almayan küçük bir saatseverim.

Simdi Kerim’in sorularini tekrarliyor ve diyorum ki kanitiniz nedir?
Bana google fotolari ile gelirseniz ben de size ayni kadranin baska saatlerdeki fotolari ile gelecegim.
Evet ayni kadranin...
Ayni sun-burst kadranin...
Pek cok lord marvelde ayni kadrandan var. Cunku fabrikadan oyle ciktilar.
Çünkü bu lord marvel serisinde yer alan orijinal bir kadran varyasyonu.

Kanitiniz yoksa, saglam bir temele dayanmadan sözde bir tespit yapiyorsaniz bu çok ayip.
Neden ayip?
Bir defa benim emeklerime ayip.
Bu saati bulana kadar onlarca lord marvel pas geçmiş, aylarca beklemis, saati japonyada bir saticida bulunca da 3’e 5’e bakmadan sahip olmus, sonra gunlerce arastirip bu makaleyi bastan yazmis bana karsi bir ayip.

Bu isler bu kadar kolay degil.
Turkiyede herkes her seyi bilir.
Ta ki ahkam kestigi bir seyi gercekten bilen bir kisiyle karsilasana kadar.

İste ben o kisiyim ve bu tarz mesnetsiz iddialara tahammulum yok.

Tekrar ediyorum, kanitiniz nedir?
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj Turgayer » 10 Haz 2020, 20:47

Hsnmrycl yazdı:
Turgayer yazdı:

Hepsi bu ...

Yazdiklarinizda bir tespit göremiyorum.
Tespit için ispat icab eder.
Lakin ortada bir ispat yok.

Dolayisiyla soyledikleriniz tespit degil; ancak doğruluğu sınanmamış bir hipotez.
Ben bırakın kadrani restore bir saati almayi, index lume noktalari hasarli bir saat bile almiyorum.
Çünkü ben al-sat yaparak para kazanan bir esnaf değilim.
Ben iyi saat bulmadan saat almayan küçük bir saatseverim.

Simdi Kerim’in sorularini tekrarliyor ve diyorum ki kanitiniz nedir?
Bana google fotolari ile gelirseniz ben de size ayni kadranin baska saatlerdeki fotolari ile gelecegim.
Evet ayni kadranin...
Ayni sun-burst kadranin...
Pek cok lord marvelde ayni kadrandan var. Cunku fabrikadan oyle ciktilar.
Çünkü bu lord marvel serisinde yer alan orijinal bir kadran varyasyonu.

Kanitiniz yoksa, saglam bir temele dayanmadan sözde bir tespit yapiyorsaniz bu çok ayip.
Neden ayip?
Bir defa benim emeklerime ayip.
Bu saati bulana kadar onlarca lord marvel pas geçmiş, aylarca beklemis, saati japonyada bir saticida bulunca da 3’e 5’e bakmadan sahip olmus, sonra gunlerce arastirip bu makaleyi bastan yazmis bana karsi bir ayip.

Bu isler bu kadar kolay degil.
Turkiyede herkes her seyi bilir.
Ta ki ahkam kestigi bir seyi gercekten bilen bir kisiyle karsilasana kadar.

İste ben o kisiyim ve bu tarz mesnetsiz iddialara tahammulum yok.

Tekrar ediyorum, kanitiniz nedir?

Bu yazıdan anladığım;
Seiko resmi sitelerinden birinde ''Sadece 2 kadran zemini ile üretildi ve sunburst kadran semini ile üretilmedi'' yazısını önünüze koymadıkça bu durumu kabul etmeyeceksiniz.
Bana göre boş muhabbet, çünkü siz 1 tane bulmuşsunuz benim elimden minimum 50 tane geçti belki 1000 den fazlasını da bana whatsapp vs. atılan fotolarda gördüm.
Kısacası Orijinal olarak sunburst zemin ile üretilmiş Lord Marvel (36000) yok, olayın aslı budur.
Ve hadi var diyelim, Koskoca Seiko firması gidip 2 zemine bastığı LORD MARVEL ve 36000 yazılarından daha farklı bir kalıp ile kalın yazılar ile özel baskı mı yaptı bahsettiğiniz kadrana?
Bu imkansız...
Size Orijinal Sunburst yüzeyli ve diğerlerinden daha kalın yazılı kadrana sahip Lord Marveliniz ile mutluluklar dilerim. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Turgayer

Mesaj Hsnmrycl » 10 Haz 2020, 21:49

Sevgili forum uyeleri,
Gördüğünüz gibi herhangi bir ispat yok.
Sadece subjektif tahminler, eksik bilgiler uzerine mesnetsiz cikarimlar var.

Her ne kadar iddia sahibi herhangi bir ispat sunamamis olsa da kadranin Yazi puntosu konusunda falan kafasi karisan varsa çözünürlüğü ile oynanmamis yuksek boyutlu foto cekip mail olarak yollamaya hazirim.
Yeter ki kimsenin aklinda soru isareti kalmasin.
Yeter ki bu camur at izi kalsin tadinda bos yazilar karsilik bulmasin.

Ben restore ya da sahte kadranli saate sayfalarca inceleme yazacak kadar amator degilim.

Nitekim Seiko lord marvel’in silver sunburst kadrani her yerde gorulebilecek ve pek de ender olmayan bir kadran varyasyonudur.
Bana herhangi bir ciddi cevap verilmedigi icin artik uzatmayacagim cunku boyle ici bos muhabbetlerle zaman ve enerji kaybedemem.
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Mesaj rtalhaustun » 10 Haz 2020, 21:51

Araştırma yapılıp ve kaynakça gösterilerek yazılan yazıdaki saate, kaynak ve delil göstermeksizin sahte diyorsunuz. Yazar bu yazıyı yazarken belli ki araştırmış, ancak siz bizim görmediğimiz 50 saati kaynaj göstererek kalabalık yapıyorsunuz. Eğer haklıysanız kanıtlayın, bu katalog olur, internet adresi vs. olur. Lütfen yanılıyorsak kanıtlayın.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Seiko Lord Marvel 36000 Tarihçe ve Kullanıcı İncelemesi

Mesaj Ground » 10 Haz 2020, 23:03

.
Kullanıcı avatarı
Ground

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 104 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners