Ancon X-35 Concept III Carbon Kutu Açılış / Detaylı İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Ancon X-35 Concept III Carbon Kutu Açılış / Detaylı İnceleme

Mesaj Cct » 19 May 2015, 22:14

Selamlar :champ:

Sizlere bir süredir kullandığım Ancon X-35 Concept III Carbon'un (Kısaca X35 diyelim) detaylı incelemesini yapacağım. Daha önce yine bir X35 açılışı yapmış ve modeli detaylıca tanıtmıştım lakin bu sefer hem yeni bir model olmasından hemde saatseverler tarafından fazlaca merak edilen bir materyalden üretilmiş olmasından dolayı bu yazıyı hazırlamak istedim.

Standart modelin incelemesinde marka ve model üzerinde fazlaca durduğumdan bu yazıda bunları atlıyorum.

Standart modelin incelemesi için :arrow: viewtopic.php?f=217&t=17170#axzz3aarCIhWN

(Fotoğraflardaki tozlar için çok özür diliyorum. Masa malesef çok tozlanmış, bunu fotoğrafları bilgisayara aktarınca farkettim)

Saat diğer X35'lerle benzer bir kutu içerisinde geliyor. Kutu küçük ama oldukça kaliteli hazırlanmış. Alman saat üreticilerinin kutularına benzeyen kutudan tabiki saat dışında birde ufak tanıtım ve kullanım klavuzu çıkıyor.

Resim
Resim

X35 Carbon önceki versiyonlara göre bazı geliştirmelere sahip.

-Yeni ve bağımlılık yapıcı vanilya kokusuna sahip silikon kayış gerçekten hem konfor hemde görüntü olarak çok daha iyi duruyor.
-Kadran artık seçeceğiniz renge göre baskın bir renk kullanımına sahip.
-Kollarda luminasyon var. Uygulanan alan ufak olduğundan biraz iyi niyetli olmuş ama hiç yokdan iyidir :)

Resim

X35 Carbon eski versiyonlarla birebir aynı boyutlara sahip, 45mm çapı 16.5mm kalınlığı ve 56mm yüksekliği var. Ön ve arkada safir cam kullanılmış modelde yenilenmiş kadran bence eski versiyona göre çok daha iyi duruyor.

Resim
Resim

Mekanizma da bir değişiklik yok. Yine Miyota kullanan modelin fonksiyonları ve kadran layout'u değişmemiş.

Resim

Şimdi gelelim bu incelemenin eses konusuna. Materyal!

X35 Carbon adındanda anlaşılabileceği gibi Karbon Fiber kasaya sahip. Tam açılımı Carbon Fiber Reinforced Polymer olan bu materyal oldukça dayanıklı, pahalı ama tüy gibi hafif.

Önce havacılık ve savunma sanayisinde kullanılan bu materyal daha sonra süper spor otomobillere transfer olmuştu. Son yıllarda süperlüks segmentteki saat markalarında da görmeye başladığımız Carbon Fiber kullanımı çoğu modeli ulaşılması güç rakamlara taşıyordu.

X35 Carbon bu noktada işleri karıştırıyor :D 20.000 - 30.000 dolar bandında bulunan çoğu modelle aynı kasa materyaline sahip olan X35 bu rakamların yanında komedi denilebilecek bir rakama satılıyor.

Peki Carbon Fiber bir saat kullanmak nasıl bir his?

İlk tecrübenin oldukça şaşırtıcı olduğunu söyleyebilirim. Saati ilk elime aldığımda hissettiğim "E bu boş?!" hissi görülmeye değerdi :D Zira 45mm çapa sahip bu devasa saatin toplam ağırlığı sadece 70GR! Hafifliğe alıştıktan sonra ise saat size plastikten yapılmış hatta tırnağınızı batırarak oyabilecekmişsiniz gibi bir his veriyor (Denemeyin ben tırnağımı kırıyordum :lol: ) Ne kadar plastik gibi hissettirsede Carbon Fiber aslında çelik kadar sağlam bir kompozit malzeme.

Resim

Tabi Carbon Fiber'ın avantajları burada bitmiyor. Çeliğe göre daha esnek olduğundan dolayı saati çizmek bir hayli zor ayrıca fotoğrafta gördüğünüz saati ben 1 metreden yüksekten betona düşürdüm hatta düşmekle kalmayıp sekti :o Çelik veya Titanyum bir saati perişan edebilecek bu kazadan X35 sıyrık bile almadan kurtuldu :D

Hafifliğin asıl farkını saati bileğiniza taktığınızda yaşıyorsunuz. Sadece 70gr ağırlığındaki X35 Carbon bileğinizde saat olduğunu unutturuyor.

Resim
Resim

Oldukça iri olmasına rağmen çok kolay taşınan X35 Carbon dokulu kasa materyali sayesinde Egzotik tatları uygun fiyata sunmayı başarıyor :D

Resim
Resim
Resim

Tabi eski modele göre bazı dezavantajlar mevcut. Çelik kasada 200M olan su geçirmezlik değeri Carbon versiyonda 100M'ye indirilmiş. Birde tokada çelik yerine yine Carbon kullanılabilirmiş.

Resim

X35 gerçekten silah gibi bir saat :shock: Farklı tarzı ve egzotik kasası ile gerçekten dikkat çekiyor. Öyleki genelde taktığım saatlerle pek ilgilenmeyen çevremdeki insanlar ne zaman bu saati görseler hemen bileğimden çıkartıyorlar.

Resim

X35 Carbon'un 24mm genişliğindeki lug aralığı farklı kayışların kullanılmasına da olanak sağlıyor. Silikon kayış ne kadar güzel olsada ben modeli çok yakıştığını düşündüğüm Hirsch Robby ile kullanıyorum :thumbup:

Resim

Yavaş yavaş konunun sonuna gelelim :) X35 Carbon farklı tatlar arayan ve Carbon Fiber saatlere meraklı olanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir model. Zıt kutupları bir araya getiren (Boyut-Ağırlık) basit ama güvenilir bir mekanizmaya sahip (Miyota) modern bir saat.

X35 Carbon'da kullanılan farklı ve lüks algısı yüksek olan Carbon Fiber kasa ise modern saatçiliğin gelecekte dayanıklılık ve verimlilik açısından neler yapabileceğinin güzel bir göstergesi.

İncelememi bolca fotoğrafla noktalıyorum :geek:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saat olsunda inceleyeyim, öyle seviyorum bu işi :D

Herkese sevgiler :champ:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Ancon X-35 Concept III Carbon Detaylı İnceleme

Mesaj Caner1983 » 19 May 2015, 22:40

İnceleme için teşekkürler İnsan tokada niye çelik kullanır ona anlam veremedim ve çizik olmamasıda cidden çok iyi bir avantaj
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj drm67 » 19 May 2015, 22:45

Güzel bir inceleme zevkle okudum :thumbup: Saat de çok güzel güzel günlerde kullanın. Yalnız bir sorum olacaktı forumda Ancon satışı için özel bir bölüm vardı kapatıldı mı?
Kullanıcı avatarı
drm67

Mesaj silentroad80 » 19 May 2015, 23:35

Çok güzel inceleme olmuş teşekkürler
Kullanıcı avatarı
silentroad80

Mesaj altıkırkbeş » 19 May 2015, 23:59

Cct çok güzel bir inceleme olmuş eline sağlık :champ: Arabayla uyuman ayrıca :champ:
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Mesaj Kaçmazfb » 20 May 2015, 01:04

RC hava araçlarımda az kullanmadım karbonfiber az dremel eskitmedim gerçekten mucize bir teknoloji.
.Saatdede kullanılması çok hoş olmuş güzel saat bu arada iyi günlerde kullanın :thumbup: .
En son Kaçmazfb tarafından 20 May 2015, 01:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Kaçmazfb

Mesaj Bond » 20 May 2015, 01:12

Aylar oluyor sen alalı ben sende olduğunu unutmuştum :D Çok hoş inceleme olmuş, eline sağlık :champ: Güzel günlerde :thumbup: Bende severek kullanıyorum sarı ve yeşilini :champ: Geçen hafta Mandarin Oriental'da Beymen Store'a saatleri verirken sana güvenip çizilmez bu diyerek çok ince uçlu kayış değiştirme aparatı ile baya abartarak bastırdım az da olsa çizik olunca rezil oldum :lol: Ancak parmağımla üstüne bastırarak ovaladım neredeyse gitti çizik diyebilirim, o şekilde toparladım, ekstra bilgi olsun :D Genel anlamda malzeme darbe ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklı elbette.

Fotoğraflar çok hoş :champ: Ancak Java daha güzel :super:

Drm67 Ancon bölümünü geçici olarak kaldırım çünkü geçen hafta elimizdeki saatlerin bir kısmı çeşitli noktalara satıldı. Saatlere halen bayilik vermedik ancak bazı özel satış noktalarında olacak yaz sezonu boyunca. Stok düzenlemesi yapılıyor şu an. Bazı model ve renk alternatiflerinden elimizde kalmadı. Maalesef Ancon'da da biten modeller olmuş o sebeple şu an temin edemeyeceğimiz saatler var. Bronze Yeşil Sea Shadow discontinued olmuş ona üzüldüm çok güzel bir saatti. Şimdi Mlm düşünsün :D :roll: Belki sonra farklı versiyonunu yaparlar.

Yeni siparişlerde geldi sayılır, kısa süre sonra tekrar açacağım bölümü. Saatler satış noktalarında normal fiyattan satılırken TSF'de özel fiyatlı satılmaya devam edecek. Bir indirim kod sistemi hazırlıyoruz. EFStraps bazı modeller için çok güzel deri kayışlar yaptı onları da paylaşacağım. Başka çeşitli markalar için alt kısma TSF üyelerine özel fiyatlandırma ile mini butikler açılması gündemde :thumbup:

Geçen hafta Bodrum ve Marmaris'te saatleri teslim için hazırlarken bir kaç foto çekmiştik otelde. Renkli kayışlar güzel oldu yaz için ancak neden orijinal yeşil ve mavi silikon kayış yok halen çözemedim. Güzel aynı kalitede renk tonu uyan silikon mavi ve yeşil kayışta bulamadım aramama rağmen :?

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj altıkırkbeş » 20 May 2015, 01:46

Deri kayışlara bayıldım çok iyi iş çıkarmışlar, anconlar bu kayışlarla daha bir havalı olacak gibi :champ: :champ:
Bond yazdı:Resim
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 275 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners