Seiko Velatura SRX010 Special Edition Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Velatura SRX010 Special Edition Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Bak覺rbey » 30 Haz 2014, 16:54

Resim

Herkese merhaba ,
10 g羹n 繹nce SEIKOnun ge癟en sene 100.y覺l an覺s覺na 羹rettii saatlerden olan 100.y覺l renkleriyle s羹sledii ve kendi sitesinde AM襤RAL GEM襤S襤 ! olarak adland覺rd覺覺 saati %50 indirimle 8 taksite ald覺m. 10 g羹nl羹k kullan覺m sonunda art覺lar覺n覺 eksilerini amat繹rce 癟ektiim fotoraf ve bilgimle paylamak istedim .(ve BOND un tavsiyesiyle tabiki)
SEIKO 100.y覺l覺 i癟in 3 model 羹retti, bunlar Premier, sportura ve velatura serisinden se癟ilmi 3 modelden oluuyor, hepsi ayn覺 renklerde(rose gold ve koyu mavi) ve 羹zerlerinde special edition yaz覺s覺yla sat覺lmakta.Ayr覺nt覺l覺 bilgi kendi sitesinden alttaki linkten okunabilir.

http://www.aydinsaat.com/seikoweb/collections/velatura/index.html

Teknik 繹zellikler:
zellikler: SRX010
℉alibre 5D88
Kinetic Direct Drive
℉asa
ap覺: 46.3 mm, Kal覺nl覺覺: 12.67 mm
Pembe alt覺n kaplama paslanmaz 癟elik ve mavi iyon kaplama bezel.
10 Bar (100 m ) su ge癟irmezlik
\ilezik
Koyu mavi deri kay覺
$am
Safir cam

襤zlenimlerim:
Saat kesinlikle fotoraflar覺nda g繹z羹kt羹羹nden 癟ok daha g繹z al覺c覺, kolunuzda olduu s羹rece t羹m g繹zler saatinizde oluyor. Renkleri 癟ok kullan覺l覺 tak覺m elbisenin yan覺 s覺ra kot hatta ortla bile giyilebiliyor. Etli yap覺s覺yla saatin kolunuzda olduunu asla unutmuyorsunuz多ani baz覺 saatler vard覺r ya kullan覺c覺lar覺 繹yle der abi o kadar hafif ki unutuyorum kolumda olduunu 夷te bunu unutmuyorsunuz ! A覺rl覺k ve boyutuyla kendini hep hat覺rlat覺yor, ama bunun bir avantaj覺 var o da u ; saat fiyat覺ndan daha pahal覺 duruyor (piyasa fiyat覺 3600-3300 TL aras覺) .
Teknik olarak, direct drive kinetik bir saat, yani isterseniz kendiniz saati kurup kullan覺yorsunuz, ya da kolunuzda saat salland覺k癟a kapasit繹r羹n羹 dolduruyor, saatin i癟inde solda saatin ne kadarl覺k enerji kapasitesi olduunu g繹steren bir b繹l羹m bulunuyor. stte ise ay takvimi mevcut,fotoraf 癟ektiim g羹n yeni ay evresi olduundan saatte ay sembol羹 g繹z羹km羹yor (ne ie yarad覺覺n覺 hala anlamad覺m, yani bir insan覺n neden ay takvimine ihtiyac覺 olsun ki ? Denizcilikle ilgili olabilir seiko bu saati okyanus saati olarak s覺n覺fland覺rm覺 , belki ilgisi vard覺r,bilen varsa bana da a癟覺klas覺n l羹tfen). Karanl覺kta g繹rmekten bahsedecek olursak sadece akrep,yelkovan ve saat 12 y繹n羹ndeki noktada fosfor var.Cam safir, g繹vde alt覺n kaplama 癟elik ve iyon kaplama maviden oluuyor. Makina olarak bence kusursuz ve 繹m羹rl羹k bir makinaya sahip.Saat tabiki 2 y覺l T羹rkiye ve 1 y覺ll覺k uluslararas覺 garantiyle sat覺l覺yor.

Resim
Resim
Resim
Resim

Benim gibi ince bilekli kiiler i癟in bir癟ok saat modeli sadece vitrinde g羹zeldir, fakat seiko saatin bu deri dolgusunun i癟ine sert bir yap覺 koymu, 繹zetle kordon g繹vdeden tam olarak b羹k羹lm羹yor bu sayede bilekleriniz benim gibi ince bile olsa kolunuzda g羹zel duruyor , saati kolunuzda d繹nmesin diye sonuna kadar s覺kman覺z gerekmiyor.

Resim
Resim
Resim

Gelelim houma gitmeyen mevzulara !!!

Akrep ve yelkovan bence biraz kal覺n, bunun ne eksisi var peki ? Eer 繹zellikle akrep takvimde 21 den 27 sine kadar bir b繹lgenin 羹zerinde ise ve tarih o g羹nlerde ise takvimi g繹remiyorsunuz (bir 羹stteki fotorafta yazd覺覺m durumu hayal edip bakt覺覺n覺zda bunu farkedeceksiniz).
Fosfor biraz az ,sadece saat 12 istikametinde olmas覺 bazen saati anlamakta zorlanmaya sebep oluyor, ......Bunlar hep ayr覺nt覺lar tabiki, ama ayr覺nt覺 olmayan bir konu var ki buda saatin kay覺覺 ! Kay覺ta 10 g羹nde alttaki fotoraflarda g繹r羹ld羹羹 gibi baz覺 deformasyonlar var... bunlar biraz nanay, hi癟 houma gitmedi ve baya tad覺m覺 ka癟覺rd覺. 襤lk kez deri kay覺 kullan覺yorum bu y覺pranma normal mi bilmiyorum. 襤nsan覺n akl覺na garip garip sorular tak覺l覺yor mesela 2 sene sonra bu kay覺 iyice y覺pran覺nca ayn覺 renk kay覺 bulmak beni urat覺racak m覺 ? 5 sene sonra ya 15 sene sonra ? Ayn覺 saatin siyah ve gri modeli vard覺(Special edition olmayan覺) acaba onu mu alsayd覺m, o zaman siyah kay覺 heryerden bulabilirdim falan diye d羹羹nceler arada kafama tak覺l覺yor.

Resim
Resim

Sonu癟 olarak saatten kay覺覺 d覺覺nda 癟ok memnunum , kesinlikle g繹z al覺c覺 , fiyat覺ndan a覺r duran her eyle giyebileceiniz 繹zel bir saat...
Umar覺m g羹zel bir a癟覺klama olmutur , yorumlar覺n覺z覺 bekliyorum imdiden herkese teekk羹rler...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bak覺rbey

Kay覺t: 11 Haz 2014, 20:30

Re: Seiko Velatura SRX010 Special Edition Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj tarkani » 30 Haz 2014, 17:26

G羹zel g羹nlerde kullanman覺z覺 dilerim. G羹zel bir saat. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
tarkani

Kay覺t: 26 Ara 2012, 11:14

Mesaj otedengelen » 30 Haz 2014, 17:33

Incelemeniz fotograflarla cok g羹zel olmu g羹zel g羹nlerde kullanin saatinizi :champ:
襤nstagram @mryleather
Kullan覺c覺 avatar覺
otedengelen

Ya: 39
Kay覺t: 28 May 2010, 23:31

Mesaj sercankaf » 30 Haz 2014, 17:34

Tebrikler, iyi gunlerde kullanin
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullan覺c覺 avatar覺
sercankaf

Ya: 41
Kay覺t: 16 May 2012, 09:33

Mesaj Tolgi06 » 30 Haz 2014, 18:08

Guzel gunlerde kullanin
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj Bond » 30 Haz 2014, 18:19

Bak覺rbey tebrikler :champ: G羹zel g羹nlerde :thumbup:

Optik olarak gayet g羹zel model, kolda da iyi durmu :thumbup: Bence bu modele kasa kaplamas覺 nedeni ile kahve tonlu bir kay覺ta uyum salayacakt覺r. Kay覺覺n eskimesi halinde temsilci firmadan temin edilebilir diye d羹羹n羹yorum fakat fiyatlar覺 hakk覺nda bilgim yok. SRX010'da bir 癟ok komplikasyonu ayn覺 anda sunan baar覺l覺 bir kinetic kalibre kullan覺lm覺.

Direct Drive i癟in forumda Clk'n覺n veya benim bir ka癟 bilgi konumuz vard覺 san覺r覺m, linkini bulunca bu mesaja eklerim.

Kullan覺c覺 d羹羹nceleri ve detayl覺 fotoraflar i癟in teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj hozburun » 30 Haz 2014, 18:38

Tebrikler, gule gule kullanin :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj onatozer » 30 Haz 2014, 18:39

Cok guzel bir inceleme olmus, iyi g羹nlerde kullan覺n :champ:
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 250 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners