Seiko SARB017 İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko SARB017 İncelemesi

Mesaj Aristophan » 28 May 2014, 22:39

Herkese merhaba
Saat ve mekanizma bilgilerim son derece sınırlı olduğu için ağırlıklı olarak fotoğraf eksenli bir inceleme olacak , şimdiden afola
Uzunca bir süre takibimde iken , nihayetinde kolumda olan bu Japon güzeli jdm yani Japon iç pazarına yönelik üretimi yapılan doğa tutkunlarının haklı övgüsünü alan seiko sarb 017 ürün kodlu bilnen adıyla alpinist.
Kutusu diğer seiko modellerinden farklı olarak uzun ve görsel olarak şık , ancak malzeme kalitesi için aynı şeyi söylemek yanlış olur , her zamanki seiko işgüzarlığı diyip geçmek lazım.
Saat parlatılmış (polished) çelik bir kasaya sahip, diğer Japon saatlerimle kıyasla işçiliğinin üst düzey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim , kasa çapı 38 mm , kullanım olarak son derece konforlu ,bileğe çok rahat oturan bir yapıya sahip , lugların bileğe doğru kıvrılması bu rahatlığı üst düzeye taşıyor,. Kasada iki tepe mevcut , biri zaman ve tarih ayarı, diğeri de döner pusulalı bezeli kontrol etmek için , orta tepe güzel bir işlemeye sahip ve vidalı iken , bezel tepesi herhangi bir temas ile dönebilecek yapıda sıkıştırma özelliğinden yoksun , bu beni sıkan bir durum olmasına karşın üretilme amacına uygun düşmüş.
Kadranı farklı ışıklarda görsel bir şölen sunan son derece alımlı bir yeşile sahip ki bu saate beni en çok bu cezp etti, kollar hem tok hem oldukça zarif, altın rengi rakamlar da eklenince göz dolduran ve seyretmesi keyifli bir görüntü ortaya çıkıyor . Monsterla kıyasla sönük olsa da lümesi son derece tatminkar diyebilirim
Camı safir özellikte , su geçirmezliği 200 metre
Mekanizması 6R15 kalibre 23 jewel , saniye durdurma özelliği var, sıklıkla eta 2824-2 ile kıyaslanan ve daha başarılı bulunan bir mekanizma , 50 saatlik güç rezervi ve +/- 15-20 saniye aralığında bir sapma olduğu belirtilmiş, ben kullandığım sürece sapmayı +- 3 olarak ölçtüm , son derece tatminkar
Saatin en büyük eksisi kordonu , deri ancak çok basit görünüyor , ben başka bir kayışla kullanmayı tercih ettim
Beğenerek kullandığım ve fiyat / performans olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim bir saat
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Aristophan

Re: Seiko sarb 017 incelemesi

Mesaj Tolgi06 » 28 May 2014, 22:46

En beğendiğim ve aksiliklerden ötürü hep almanın sınırından döndüğüm modeldir. İleride denk gelirse alacağım ben de sanırım.

Güzel günlerde kullanın ve bu kordon ile de çok güzel olmuş :champ:
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj justdoctor » 28 May 2014, 22:46

Güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
justdoctor

Mesaj Modern60 » 28 May 2014, 23:05

Çok güzelmiş. Güle güle en güzel günlerle kullanmanızı dilerim. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj ErsinGS » 28 May 2014, 23:10

hayırlı olsun...
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj Aristophan » 28 May 2014, 23:17

Tolgi06 :champ: umarım en kısa zamanda siz de sahip olursunuz
Modern60 :champ: beğenmenize sevindim
ErsinGS :champ: teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Aristophan

Mesaj zfr » 28 May 2014, 23:25

Çok güzel bir model, iyi günlerde kullanın. İnceleme ve fotolar için teşekkürler :champ: :thumbup:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Re: Seiko SARB017 incelemesi

Mesaj Cct » 28 May 2014, 23:34

Alpinist :champ:

Almadığıma çok pişman olduğum saatlerden.

Zevkiniz ve yeni saatiniz için kutlarım :champ:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners