Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient EL06001D Blue Beast M-Force 200M

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient EL06001D Blue Beast M-Force 200M

Mesaj Modern60 » 31 Oca 2014, 00:39

─░yi geceler sevgili saat sever dostlar. Uzun bir aradan sonra tekrar aran─▒za kat─▒lmaktan ├žok memnunum. Bu ge├žen zaman zarf─▒nda Cenevre'de hayli ciddi ├╝├ž proje ile u─čra┼čmaktayd─▒m. Ama ge├žti─čimiz y─▒l itibar─▒yla ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m marka maalesef maddi s─▒k─▒nt─▒lar ├žekmeye ba┼člay─▒nca memlekete geri d├Ând├╝m. Bu makalede de, bir ay kadar ├Ânce ald─▒─č─▒m ORIENT M-FORCE AIR DIVER 200M THE BLUE BEAST EL06001D den bahsetmek istiyorum. Buraya benim ├žekti─čim foto─čraflar yerine Orient USA deki sayfas─▒n─▒ koyaca─č─▒m. Hem video hem de teknik olarak ├žok iyi anlat─▒lm─▒┼č. ASLAN SAAT olarak da m├╝messilimiz elinden geldi─čince g├╝zel ┼čeyler yap─▒p sitesini geli┼čtirmekte ama her ┼čey zamanla olur. Fiyat olarak ise ASLAN SAAT ger├žekten ├žok daha iyi. Saatimi, ASLAN SAAT de bulamad─▒─č─▒m i├žin Emin├Ân├╝'deki ba┼čka ├žok sevdi─čim bir arkada┼č─▒m ALSA saat Sava┼č beyde bulup ald─▒m. Model ad─▒ndan da anla┼č─▒laca─č─▒ ├╝zere M-FORCE serisinin an─▒s─▒na 9 y─▒l─▒ sonra tekrar edilen bir ├╝retim. Tepesi saati sola takanlar─▒ yad─▒rgatacak ters konumda durmakta. Ama bu durum, hem kullan─▒m hem de elbiselerle uyumu kolayla┼čt─▒rd─▒─č─▒ndan ben hi├ž de o kadar ┼čikayet├ži de─čilim. ├ť├ž kadran rengi olan modelin bir de Limited Edition vbersyonu Subaru tak─▒m─▒ i├žin ├╝retilmi┼č. Ama ben, size benim saatimden bahsetmek istiyorum.
Derin iki renkli(kadran y├╝zeyindeki d├╝z ve desenli y├╝zeyler sebebiyle ├Âyle alg─▒lanmakta) mavi kadran, i┼člevsel dalg─▒├ž saatlerindeki gibi k─▒sa saat ve ok u├žlu dakika ibresi metal renkte,yine ok u├žlu k─▒rm─▒z─▒ renkli saniye ibresi superluminova ile doldurulmu┼č. Saat 6 y├Ân├╝ndeki g├╝├ž rezervi ibresi de, saati profesyonel bir enstr├╝mana ├ževirmekte. Kasa ve bilezik i┼č├žili─či, e┼čsiZ g├╝zellikte ve ─░svi├žre saatlerinin ├žok ├╝st d├╝zeylerini pek aratmamakta. Bilezi─čin kilitleme sistemi iki tu┼člu ve ├╝zerine bir kemer kapat─▒larak ├žok daha emniyetli hale getirlmi┼č.Parlak siyah anodize ├želik tek y├╝nl├╝ d├Ânen bezel bu i┼č├žili─či b├╝y├╝k bir zarafetle tamamlamakta. 40N5A Orient'in Japon yap─▒m─▒ ├žok iyi bir muvman─▒ ve her muvman +25/-15 sn g├╝nl├╝k hata oran─▒yla ayarlanmakta. Ben saatimi 24 g├╝n ├Ânce ayarlad─▒m, bu ak┼čam o konumdan sadece 22 saniye ileride. Evet ben de ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m ama durum b├Âyle. ├ťstelik her g├╝n h─▒zl─▒ y├╝r├╝y├╝┼č tempolar─▒m ve ko┼čma te┼čebb├╝slerimle biel bu fark hi├ž de─či┼čmemi┼č. ├çok g├╝zel tabii ├žok memnunum ve size de bu saati tan─▒tmak istedim. Ayr─▒ca bir 300 metre saturation deep diver m─▒odel var ki k─▒rm─▒z─▒ renkli kadran hala akl─▒mdan ├ž─▒kmam─▒┼č.Onun da kasa ve genel i┼č├ži,lik detaylar─▒ enfes. K─▒sacas─▒ Orient fiyat/performans k─▒yaslamalar─▒nda bence d├╝nya birincisi olmal─▒. Siz de mutlaka saati di─čer ORIENT saatleri g├Âr├╝n derim. A┼ča─č─▒ya da linklerimni koyuyorum... iyi e─členceler...

bu benim saatim...

http://orientwatchusa.com/collections/mens-watches/diver/el06001d

Resim

Resim

bu da di─čer deep diver...

http://orientwatchusa.com/collections/mens-watches/diver/el02003h
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Modern60
Contributor

Kay─▒t: 02 Mar 2010, 01:40

Re: Orient EL06001D Blue Beast M-Force 200M

Mesaj Modern60 » 31 Oca 2014, 00:47

Bir notumu tekrar edeyim: USA linklerini verdim ama be─čenecek olursan─▒uz T├╝rkiye'de hem fiyatlar ├žok daha iyi hem de m├╝messilimiz ├žok sevdi─čim kibar ve i┼čini ciddiyetle yapan Meliha Aslan ve ASLAN SAAT ┼čirket(Tabii ki muhterem babas─▒ndan ki ayn─▒ zamanda orta─č─▒d─▒r alm─▒┼č oldu─ču i┼č disiplini ├žok ├Ânem ta┼č─▒makta)i. Hem servis hizmetleri m├╝kemmel hem de gerekli oldu─čunda Japon deste─či daima yanlar─▒nda.... yani d─▒┼čar─▒dan almak yerine buradan bulup almay─▒ tercih etmenizi tavsiye ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Modern60
Contributor

Kay─▒t: 02 Mar 2010, 01:40

Mesaj mustafacakir » 31 Oca 2014, 01:18

G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n hay─▒rl─▒ olsun. :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mustafacakir

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 07 Ara 2010, 02:05

Mesaj necati » 31 Oca 2014, 11:11

G├╝le g├╝le kullan─▒n. :champ:
Bu saatin ├žap─▒ tepe dahil 47 mm mi yoksa tepe hari├ž mi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
necati

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 07 Mar 2012, 21:22

Mesaj ZubFB » 31 Oca 2014, 11:14

Hay─▒rl─▒ olsun :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ZubFB

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 31 Tem 2012, 12:10

Mesaj raven » 31 Oca 2014, 11:34

hay─▒rl─▒ olsun :thumbup:
Dusunuyorum oyleyse varim, dusunemiyorum oyleyse malim!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
raven

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj mlm » 31 Oca 2014, 13:58

Modern60 tekrar ho┼č geldiniz. ─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ: Kendi saatinizin ├že┼čitli a├ž─▒lardan ├žekilmi┼č foto─čraflar─▒ bu g├╝zel incelemeyi belki daha da g├╝zel k─▒labilirdi :) G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Timsah » 31 Oca 2014, 14:34

g├╝le g├╝le kullan─▒n :champ:
Umut do─čar genellikle, her ┼čey umutsuzla┼čt─▒─č─▒nda.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Timsah

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 16 Tem 2013, 15:32

Mesaj ErsinGS » 31 Oca 2014, 18:24

iyi g├╝nlerde kullan─▒n
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ErsinGS

Ya┼č: 53
Kay─▒t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj Offside » 31 Oca 2014, 18:38

g├╝le g├╝le kullan─▒n! ilgi duyulmayacak gibi de─čil,ama benim de sorum ayn─▒ olacak 47 mm tepe ile berabermi e─čer ├Âyleyse maalesef benim bilek i├žin biraz b├╝y├╝k.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Offside

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 09 Nis 2010, 16:52

Re: Oreint EL06001D Blue Beast M-Force 200M

Mesaj serdarfb » 31 Oca 2014, 19:42

Hay─▒rl─▒ olsun. :champ: g├╝le g├╝le kullan─▒n. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serdarfb

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj Bond » 31 Oca 2014, 21:44

Alan abi g├╝zel g├╝nlerde kullan :champ: :thumbup: Bir ka├ž resim ekleriz sonra :D Bilgiler i├žin te┼čekk├╝rler :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners