Seiko SARB045 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko SARB045 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj altanos » 22 Oca 2014, 01:00

G羹nl羹k olarak kullanabileceim, formal giyinmek zorunda kald覺覺m g羹nlerde de g繹mlein i癟inden efendi bak覺lar atabilecek bir saat istiyordum ki, bu d羹羹nce beni 繹nce j羹bilee bilezikli datejust'a g繹t羹rd羹.

G繹t羹rd羹 ama eve o g羹n kendisi ile d繹nseydim muhtemelen ikinci g羹n anahtar覺m evin kap覺s覺n覺 a癟mayacakt覺 :D

O halde 繹yle mavi bir Aqua Terra neden olmas覺nd覺 diye d羹羹nd羹m, lakin kendisiyle y羹zy羹ze g繹r羹emedik. G繹r羹ebilseydik eminim kendisinden bir elektrik al覺rd覺m, anahtar覺m da kap覺y覺 belki a癟ard覺 ama datejust kupas覺nda matematiksel olarak ikinci tur ans覺m覺 kesin kaybederdim.

Umutlar覺m覺 k繹reltmeden nefsime diazem olacak saate, Cantona'n覺n 93'de kulland覺覺 saati :D ararken tesad羹fen rastlad覺m : Sarb045

Fakat istein m羹tevazi olmas覺 vuslat覺 herzaman kolaylat覺rm覺yor. Arkada art覺k 羹retilmiyor ve bu s羹re癟 zarf覺nda 繹rendiim 3 japon b羹y羹kleri; higuchi, seiya ve chino "sorry dude!" diyorlar.

Silah bir kere g繹r羹nd羹, bildiiniz 羹zere patlayacak, siyahi kardei Sarb021'e bak覺lar at覺yorum, mavi orientstar'覺 yokluyorum ama boaz覺mdan ge癟miyor bir t羹rl羹..

G繹rev yeri doan g羹nein 羹lkesi olan zal覺m scout Hozburun 羹stad覺m覺n kap覺s覺n覺 癟al覺yorum;

A: Abi, aylard覺r Sarb045 ar覺yorum, ya hi癟 yok ya da PP fiyat覺na yak覺ns覺yor kayboluyor, pes ettim.sence sarb021 mi, WZ0031DV mi ?
H: Galiba son kalan sarb045 i ben ald覺m yar覺n elimde k覺smetse
A: :shock:
H: 扎怒閬扼怒
A : 艾喋准潦舐⊥扼
.
.
.
H: sen bana adres telefon vs yazsana
A: :super:

3 g羹n sonra:
Resim

Sarb045, zaman覺nda japonya pazar覺na sunulan ve art覺k 羹retilmeyen bir model, o y羹zden birlikteliimiz g繹r羹c羹 usul羹 balad覺, lakin bir araya geldiimizde benim hatunsu ince bileim ve onun 38.5mm lik kasas覺 birbirlerini 癟ok sevdiler. Ben de dilim d繹nd羹羹nce saat hakk覺nda bilgiler vermek istedim;

Kadran:

Resim
Safir kristal cam覺n ard覺ndaki kadran i癟in sunburst tan覺mlamas覺 yapamam, daha 癟ok parlak bir y羹zeye m羹rekkep d繹k羹lm羹 ve 覺覺a g繹re m羹rekkebin kal覺nl覺覺 deiiyormu gibi. G羹zel yan覺 kadrandan s覺k覺lmak zor ne zaman baksan覺z farkl覺 bir tonla bak覺yor size. Mavi kadranlar i癟in fotoraflar yan覺lt覺c覺 oluyor genelde, bu sebeple fotoraflarda 繹zellikle efekt kullanmad覺m, her bir fotoraf benim g繹z羹m羹n g繹rd羹羹 maviyi g繹steriyor. Unutmadan, g繹n羹l isterdi camda bir yans覺ma 繹nleyici uygulama olsun, mavinin keyfine perde 癟ekilmesin.

Resim
G繹r羹c羹 zamanlar覺mda 襤ndeksler fotoraflarda olduk癟a kal覺n g繹r羹n羹yordu bana ama kolunuza takt覺覺n覺zda kibar bir saatle kar覺la覺yorsunuz, indeksler k羹癟羹l羹yor ve 癟ou yan覺p s繹nen ince 癟izgilere d繹n羹羹yorlar. Yak覺ndan bakt覺覺n覺zda ise 12 pozisyonunda 3l羹 olmak 羹zere indekslerin ikili kitkat 癟ubuklar覺ndan olutuunu g繹r羹yorsunuz, herbirinde 癟ok ince enine ileme kalem 癟izgileri var.

Resim
Kollar son derece parlak ve ortalar覺nda lume bar覺nd覺rmayan beyaz bir 癟izgi var, beyaz 癟izginin g繹revi kolunuzu hareket ettirince anla覺l覺yor zira neredeyse ayna gibi olan kollar, beyaz 癟izgiler hari癟 baz覺 a癟覺larda hi癟 g繹r羹nm羹yor. Ayn覺 ekilde indeksler ve chapter b繹l羹m羹ne de lume uygulanmam覺

Kasa:

Resim
Kasa ananta ve baz覺 grand seiko modelleri kadar olmasa da keskin hatlara ve iyi bir i癟ilie sahip, 繹yle ki skx'in d繹k羹mden sonra ka覺t z覺mpara ile haz覺rlanm覺 gibi duran kasas覺 ile yanyana geldiinde, fruit ninja'da silah olarak se癟ilebilir bir havas覺 var diyebilirim :). Kurma kolunda -san覺yorum seiko'nun japon pazar覺nda kulland覺覺- S ilemesi var, fena da durmuyor. Su ile ilikisi i癟in 100m belirtilmi ama kolay 癟ekilebilen vidas覺z tepesi bana su ile samimiyet i癟in yeterli g羹veni vermedi.

Bilezik/Toka:

Resim
Bilezik 5 par癟al覺 baklalardan oluuyor, saat ile b羹t羹nl羹羹 i癟in k繹t羹 eyler s繹yleyemem, ayn覺 kasada olduu gibi be par癟an覺n ince ikilisi parlat覺lm覺 dier b繹l羹mleri f覺r癟alanm覺 ikili finisaja sahip. Ancak kalitesi i癟in kasayla uyumlu diyemeyeceim zira bilezikte kullan覺lan 癟elik 癟ok daha yumuak, bileziin mat b繹l羹mlerinde 2 g羹n i癟erisinde masa ile temas eden b繹lgelerinde parlamalar oldu.

Resim
Bileziin kilit b繹l羹m羹nde ise sadece iki ince ayar delii var, baklalar覺 癟ok da ufak say覺lmayacak bir bilezik i癟in olduk癟a az bir ayar mesafesi sunuyor, ans覺ma benim bileim i癟in ideal 繹l癟羹de kald覺 uzunluu. Bu konuda wus'de 癟ok fazla kullan覺c覺 ikayeti okudum, baz覺lar覺 orient'in kilidi ile bu sorununu 癟繹zm羹, bana sorarsan覺z farkl覺 logolu toka, bir saat sever i癟in sevimli bir 癟繹z羹m deil.

Mekanizma:

Resim
Sarb045, Seiko'nun hack fonksiyonu olan, elle doldurulabilir 23 tal覺, saatte 21600 vuru yapma gayretinde 6r15C mekanizmas覺n覺 kullan覺yor. Genelde performans olarak ETA 2824-2 ile denk olduu yorumlar覺 yap覺lm覺, bence vuru say覺lar覺 bile farkl覺 iki makinay覺 denkletirmek 癟ok anlaml覺 deil. Gelgelelim bu makinay覺 ETA2824-2'den daha aa覺da konumlad覺覺m anlam覺na gelmiyor, zira imdilik ortalama +3s ile 2824'l羹 steinhart'dan 癟ok daha iyi zaman tutuyor. Dekorasyon nam覺na rotora ufak bir m羹dahale var ama dier g繹r羹nen par癟alar nerdeyse ham b覺rak覺lm覺. Bu halleri izlediimiz penceremiz ise mineral kristalden.

Bu uzun ve yar覺 c覺v覺k incelemeye katlan覺p sonuna kadar (ya da sadece sonunu :) ) okuduunuz i癟in teekk羹rler. S羹r癟-羹 lisan, teknik gaf var ise affola

Resim

Resim
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullan覺c覺 avatar覺
altanos

Ya: 44
Kay覺t: 04 Au 2010, 17:33

Re: Seiko SARB045 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj mlm » 22 Oca 2014, 01:12

Altan :D incelemeyi s覺r覺tarak okudum, eline sal覺k :) Harika bir Seiko, g羹le g羹le kullan dostum :champ: :champ:

Hasan abi b羹y羹ks羹n :super:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj Tolgi06 » 22 Oca 2014, 01:17

Herkesin s覺nav覺n覺n bitip eve gittii bu gecede, hayat覺mda g繹rd羹羹m en s覺k覺c覺 ders olan European Law'dan kalan 1-2 kiiden biri olan ben bu sa癟mal覺覺n 繹devini yaparken, hayat覺ma heyecan katt覺n altanos :D . 襤nceleme i癟in ellerine sal覺k keyifle okudum. Saati 癟ok beendim ger癟ekten, mavi tonu da 癟ok g羹zel. G羹zel g羹nlerde kullan altanos :champ: :champ:

Edit: Hasan Abi'nin kaderi bu san覺r覺m :D (bkz: Orient Star Somes, Mako Cerakote )
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Re: Ynt: Seiko SARB045 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Miriel » 22 Oca 2014, 01:26

Tolgi06 yazd覺:Herkesin s覺nav覺n覺n bitip eve gittii bu gecede, hayat覺mda g繹rd羹羹m en s覺k覺c覺 ders olan European Law'dan kalan 1-2 kiiden biri olan ben bu sa癟mal覺覺n 繹devini yaparken, hayat覺ma heyecan katt覺n altanos :D . 襤nceleme i癟in ellerine sal覺k keyifle okudum. Saati 癟ok beendim ger癟ekten, mavi tonu da 癟ok g羹zel. G羹zel g羹nlerde kullan altanos :champ: :champ:

Edit: Hasan Abi'nin kaderi bu san覺r覺m :D (bkz: Orient Star Somes, Mako Cerakote )

Tolga abi kolay gelsin, biz haz覺rl覺klarda yat覺tay覺z. :D :lol:

Altan aabey hay覺rl覺 olsun, tebrikler 癟ok keyifli bir inceleme. :champ:

Hasan aabey :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj sercankaf » 22 Oca 2014, 01:26

Guzel gunlerde kullanin, inceleme icin de tesekkurler ;)
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullan覺c覺 avatar覺
sercankaf

Ya: 41
Kay覺t: 16 May 2012, 09:33

Mesaj Hsnmrycl » 22 Oca 2014, 01:30

Altan hay覺rl覺 olsun :champ:
ok g羹zel anlatm覺s覺n eline sal覺k :thumbup:

Hasan abi u forumda girdii sevaba 癟eme yapt覺rsa giremezdi :D
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj drk » 22 Oca 2014, 01:32

Seiko deyip ge癟memek laz覺m :thumbup: ok keyifli ve g羹zel bir inceleme olmu, g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ: Bir de b繹yle g羹zel fotoraflar覺 nas覺l 癟ekiyorsunuz anlam覺yorum :?
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj mucadeleci » 22 Oca 2014, 01:37

Hay覺rl覺 olsun *altanos, iyi g羹nlerde inallah :thumbup: ok g羹zel bir saat, sarb serisi her zaman ilgimi 癟ekmitir, bende bir tane istiyorum nasipse... 襤nceleme i癟inde eline sal覺k, ayr覺 bir ho olmu :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 205 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners