ST19 Sea Gull 1963 Kronograf Yeni Versiyon

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: ST19 Sea Gull 1963 Kronograf Yeni Versiyon

Mesaj gurcaglar » 01 Oca 2014, 15:03

Çok teşekkürler herkese. Mutlu ve barış dolu bir yıl dilerim.
Önyargıları yıkmak kaleleri yıkmaktan zordur...
Kullanıcı avatarı
gurcaglar

Mesaj Modern60 » 01 Şub 2014, 00:05

Çinlilerin mucizeleri dağları aşmıştır zaten....mesela bir Lemania 1872 kopyası vardı swiss made den çok daha mükemmeldi...bu yüzden de isviçre saat endüstrisi kolaylığı muvmanları orada üretmekte buldu...yıllar önce de bir gün 10 yaşında falndım bir ur 610 zannedrsem açmıştım...iyi görünüyordu...ne zaman bir seiko 5 muvmanı gördüm ur kaba gelmişti. Ama yabii bu İsviçre de muvman üretilmiyor demek değil... sadece ciddi markaların muvmanları üretilmekte...
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj nemesis » 04 Şub 2014, 01:31

hocam çok güzel anlatmışsınız emeğinize sağlık. bende bir 1963 pilot alacaktım ama bir türlü planlar tutmadı 2 senedir sea-gull m182sk kullanmaktayım. çok memnunun darısı başıma :D
Kullanıcı avatarı
nemesis

Mesaj gurcaglar » 15 Şub 2014, 15:39

nemesis yazdı:hocam çok güzel anlatmışsınız emeğinize sağlık. bende bir 1963 pilot alacaktım ama bir türlü planlar tutmadı 2 senedir sea-gull m182sk kullanmaktayım. çok memnunun darısı başıma :D

Teşekkür ederim Nemesis. Bu arada üç hafta önce Sea-Gull ST25xx serisinden bir otomatik mekanizmalı saat aldım, hiç fena değil doğrusunu söylemek gerekirse. Power reserve, takvim ve flying wheel gibi atraksiyonları var-aslında flyin wheel'e meraklı değilim, hatta biraz çocuk işi geliyor bana ama power reserve ve takvim çok işlevsel bir özellik. 40mm üzeri saat sevmememe rağmen kolumu rahatsız etmemesi de bir başka olumlu özelliği. Mushroom markalardan birine sahip, bu da olumlu bir özellik. Sea-Gull ST5 aldım bir hafta önce NOS kondüsyonda, ancak dakika çarkı kırıldı ayar yaparken, yapmamam gereken bir şey yaptım, üretildiğinden beri hiç kullanılmamış(en azından yirmi beş yıldır), yağları kuruyup taşlaşmış bir saati doğrudan saatçiye götürüp hemen bakım yaptırmak gerektiğini bildiğim halde çocuk gibi oynamak iştiyakiyle böyle şeyler yapmamak lazım geldiğini hatırdan çıkardım. Neyse ki saati satın aldığım satıcı gerçekten nezaketin zirvesinde bir kişi olduğu için bana ST5 mekanizması gönderdi, şu anda Hong Kong'tan yola çıkmış durumda. Gelmesini "sabırla" bekliyorum. Saat hazır olunca ve fırsat ta olursa burada paylaşmak isterim, zira mekanizma gerçekten çok güzel, baskılar elde işlenmiş ajurlu dekorasyona sahip, ayrıca oldukça dakik olmasıyla nam salmış bir mekanizma. Ona bir de camlı arka kapak aldım , Hong Kong'da hala bu eski mekanizmalar için özel camlı arka kapak üretiyorlar. Sea-Gull'ın idari merkezi Hong Kong'ta aynı zamanda.
Selamlar,
Önyargıları yıkmak kaleleri yıkmaktan zordur...
Kullanıcı avatarı
gurcaglar

Mesaj berdi » 21 Mar 2017, 23:16

Anlatımınız çok başarılı, yağ gibi aktı derler ya öyle işte :) Okurken insan hem markayı sahipleniyor hem de bir an önce sipariş veresi geliyor. Model de çok başarılı hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
berdi

Mesaj alihoca » 25 Mar 2017, 18:28

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Böylece biz de seagull hakkında detaylı bilgi aldık.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners