1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Seiko Velatura Yacht Timer SPC049P1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko Velatura Yacht Timer SPC049P1

Mesaj konami » 05 Tem 2010, 21:03

Çok güzel bir saat; ama Seiko bu saatin neden kinetic modelinden üretmiyor anlamıyorum. Halbuki diğer Velatura Yatching lerin aynı zamanda kinetic versiyonları da mevcut.
konami

Mesaj Bond » 06 Tem 2010, 00:24

Konami Velatura Yatching Timer'ın 4 farklı opsiyonu içinde hiç birisi Kinetic değil, bu 4 modelde 7T84 Yacthing Timer Kalibre kullanır. Ama sanırım sen Velatura ürün gamı içinde Kinetic kalibreli modeller var demek istedin, bu doğru. Velatura serinin en pahalısıda 8R28 Kalibreli otomatik bir modeldir. Büyük olasılıkla 7T84'te kullanılan Regatta Split Chronograph sistemi ve alarm nedeni ile Kinetic yerine Analogue Quartz kullanılmış olmalı. 7T84'ün fonksiyonları Kineticte kullanılani KESU ünitesine fazla yük bindirebilir ve diğer versiyonlardaki gibi uzun power reserve süresi sunamayabilir veya sadece teknik sebeplerden uyumlu olmayabilir. Yada senin belirttiğin gibi Seiko'nun tercihide olabilir elbette.

Velatura ürün gamı için link: :arrow: http://www.seikowatches.com/products/velatura/index.html
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj konami » 06 Tem 2010, 09:17

Evet, doğru ifade edemedim galiba. SPC049P1 modelinin renk uyumu çok hoş. Aynı renk dağılımı, aynı kadranlar, aynı kayış ile ... neden bir Velatura Kinetic yok demek istedim. Aşağıdaki resimdeki saatlerden biri kinetic velatura, diğeri velatura yatching. Resim Bundan bahsetmiştim.
konami

Mesaj Clk » 17 Tem 2010, 06:41

Ben cevap vereyim hemen. Böyle bir saatin kinetic olarak yapilmasi tabii ki mümkün ancak sorun iki noktada. Birincisi fiyat, ikincisi ise saatin boyutlari.

Bu kadar cok özelligin yanina birde rotor ve kinetic sisteminin diger parcalari eklenirse saatin kalinligi artart ki bu yeni bir kasa demek. Ikincisi ise zaten 2.000 TL üzeri fiyati olan saat belkide 3.000 TL üzeri olur ki iyi kaliteli otomatik saatlerin fiyatina geliyor neredeyse.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Velatura » 20 Tem 2010, 14:02

merhabalar arkadaşlar,

aranıza henüz bugün katıldım. daha forumunuzu yeni keşfettim. fakat geçen hafta ebay sitesinden Seiko Velatura Yacht Timer SPC049P1 siparişi verdim, saati 550 $ civarında satın aldım, nakliye dahil. saat hong kong dan geliyor. yanlışmı yaptım? replika olma ihtimali varmıdır sizce?
Kullanıcı avatarı
Velatura

Mesaj nickynick » 20 Tem 2010, 14:06

Velatura yazdı:merhabalar arkadaşlar,

aranıza henüz bugün katıldım. daha forumunuzu yeni keşfettim. fakat geçen hafta ebay sitesinden Seiko Velatura Yacht Timer SPC049P1 siparişi verdim, saati 550 $ civarında satın aldım, nakliye dahil. saat hong kong dan geliyor. yanlışmı yaptım? replika olma ihtimali varmıdır sizce?

TSF'ye hoşgeldiniz,
Bekleyip göreceğiz :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Bond » 20 Tem 2010, 14:43

TSF'ye Hoşgeldin Velatura, bir ay kadar önce bir arkadaşımda aldı çok yakın bir fiyata Ebayden. Saat orjinal, kutusu, kullanma kılavuzu ve uluslararası belgeleri ile ücretsiz kargo olarak gönderildi. Yurtdışı ve grey market için normal fiyat. Güvenilir bir satıcı ise zaten sorun olmaz ama herhangi bir sorun ve sahte durumu olursada $ 20 kargo parası verip iade edebilirsin. Paypal ücreti iade eder. Çok güzel saat, şimdiden güle güle kullan.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Velatura » 20 Tem 2010, 16:25

bekleyip ve görelim, çok teşekkürler yardımlarınız için.
Kullanıcı avatarı
Velatura

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners