TSF ├ťyelerine ├ľzel ─░ndirimli Sat─▒l─▒k Oris Modellerini ─░ncelemek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Seiko Lord Marvel 36000 Tarih├že ve Kullan─▒c─▒ ─░ncelemesi

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Re: Seiko Lord Marvel 36000 Tarih├že ve Kullan─▒c─▒ ─░ncelemesi

Mesaj danGerfuLL » 11 Haz 2020, 00:09

1974 unworn NOS Rolex kadran─▒nda hata mevcut.

Ilgili haber linkini b─▒rak─▒yorum.

https://edition.cnn.com/2020/01/28/us/r ... index.html

Foto─čraf da ekledim, foto─čraf─▒ ald─▒─č─▒m YouTube linkini de ekliyorum.

https://youtu.be/b9Y4bmbh1KY

70lerden hatas─▒z kadran zor mesele k─▒sacas─▒.

Ka├ž ├že┼čit kadran var, orijinal ya da de─čil meselesine girmiyorum ├ž├╝nk├╝ emin de─čilim bu konuda.

Herkese iyi geceler. Resim

Redmi Note 7 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj KKaraku┼č » 11 Haz 2020, 02:10

Turgayer yazd─▒:
KKaraku┼č yazd─▒:
Turgayer yazd─▒:
KKaraku┼č yazd─▒:
Turgayer yazd─▒:Selam,
Eme─činize sa─čl─▒k g├╝zel bilgiler vermi┼čsiniz.
├ťz├╝lerek s├Âyleyece─čim ki saatinizin kadran─▒ sonradan yap─▒lma. (yani orijinal de─čil)
Lord Marvel tarihinde asla bir sunburst kadrana sahip olmad─▒.
Sadece keten kadran diye tabir edilen rakaml─▒ indexlere sahip 2. bir kadran ile ├╝retildi.
Geri kalan model d├╝z zeminli beyaz bir kadrand─▒.
Sayg─▒lar─▒mla.

Merhaba,

Kaynak belirtme imkan─▒n─▒z mevcut mudur ?

Selam,
Bu konuyu ├žok iyi biliyorum beyefendi.
├çok fazla zaman─▒m yok o sebeple kaynak arayamam fakat dedi─čimden emin olabilirsiniz. (kaynak yok iddia etme vs.demeyin l├╝tfen, hem daha ├Ânce okudu─čum konu hemde elimden ├žok fazla ge├žti bu ├╝r├╝nden.)
─░lave olarak payla┼č─▒mdaki saatin kadran─▒n─▒n boyama oldu─ču ├žok a├ž─▒k. (dikkatle inceleyin orijinal ├╝r├╝nlerin 36000 ve LORD MARVEL yaz─▒lar─▒ bu ├╝r├╝ne nazaran ├žok daha ince bir i┼č├žili─če sahiptir.)
sunburst olay─▒n─▒ ise kadran revizyon i┼čleri yapan Aziz bey rahatl─▒kla yapabiliyor.
Yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmas─▒n ben ├╝r├╝ne mana bulmuyorum hatta hali haz─▒rda 2 tanesi NOS kond├╝syonda olmak ├╝zere 3 tanesine sahibim bu ├╝r├╝n├╝n fakat konu sahibi arkada┼č─▒n ├╝r├╝n├╝n├╝ bilmesi a├ž─▒s─▒ndan iyi olur diye payla┼č─▒mda bulundum.
Sayg─▒lar─▒mla.

─░sminizin Turgay olabilece─čini d├╝┼č├╝nerek Turgay Bey olarak hitap etmek isterim.

├ľncelikle bu konuya vaktinde Seiko Lord Marvel (NOS halde) kullanm─▒┼č bir ├╝ye olarak yaz─▒yorum.

Bir birey savunmu┼č oldu─ču yada yanl─▒┼č/hata g├Ârm├╝┼č oldu─ču bir konu hakk─▒nda elinde bir kaynak(yaz─▒, foto─čraf yada buna benzer ┼čeyler) bulundurarak bilgi yazmas─▒ gereklidir.

Bu konuyu "├žok iyi biliyor" olman─▒z hasebiyle sizlerden "elinizden ├žok fazla ge├žen" Lord Marvel'lerden bir demet foto─čraf rica ediyorum. Ona g├Âre bende elimdeki ar┼čiv foto─čraflar─▒mdan payla┼č─▒p benim sunburst kadranl─▒ saatimin de boyama olup olmad─▒─č─▒n─▒ teyit etmek isterim.

├ťstte yaz─▒lanlar "├žok iyi biliyor" oldu─čunuz Lord Marvel hakk─▒ndaki yazd─▒klar─▒md─▒r.

Di─čer konu ise ;

├çok fazla zaman─▒n─▒z olmay─▒p sizden sadece kaynak istemi┼č olup, cevap yaz─▒p kaynak belirtemeyece─činizi anlad─▒─č─▒m i├žin emin olun dedi─činiz konudan emin olam─▒yorum. :roll: L├╝tfen "hali haz─▒rda bulunan" 2 adet NOS Lord Marvel'inizi ├Ârnek te┼čkil etmesi ad─▒na bizlerle payla┼č─▒rsan─▒z memnuniyet duyaca─č─▒m, duyaca─č─▒z. :thumbup:

Size kadran ile ilgili g├╝venilir kaynak g├Âsterece─čim buna emin olun.
─░lave olarak 2-3 Lord Marvel'den ziyade akl─▒n─▒z─▒n ucundan dahi ge├žmeyecek Ultra Nadir 20-30 aras─▒ farkl─▒ ├╝r├╝n├╝ de m├╝sait oldu─čum ilk f─▒rsatta foto─čraflay─▒p ayr─▒ bir konuda forumun be─čenisine sunar─▒m nasipse.
Lord Marvel ├žok b├╝y├╝t├╝lecek bir ├╝r├╝n de─čil, neler var neler ...
Sayg─▒lar─▒mla.

Yazd─▒klar─▒n─▒z "├žok b├╝y├╝t├╝lecek cevaplar" olmad─▒─č─▒ i├žin yine istenilen cevaplardan ve kan─▒tlardan uzak havada kalacak yaz─▒lard─▒r.

Hala sizin kendi ellerinizle yazd─▒─č─▒n─▒z s├Âzlere binaen "2-3 adet NOS Lord Marvel'i" burada ├Ârnek te┼čkil etmesi ad─▒na yay─▒nlaman─▒z─▒ beklemekteyim.

Bu arada, "akl─▒m─▒z─▒n ucundan dahi ge├ž(e)meyecek" "ULTRA NAD─░R" ├╝r├╝nlerinizi (sizde ├╝r├╝n bende saat diye tan─▒mlan─▒yor.) kendinize, konumuz olan Sunburst kadranl─▒ Lord Marvel'i de do─čru bilgi olarak bize b─▒rak─▒n derim.

Hakl─▒s─▒n─▒z; ├žok b├╝y├╝t├╝lecek bir durum de─čil, demek istedi─činiz : "Yemin edebilirim ama kan─▒tlayamam " durumudur. :thumbup:
" ─░nsanlar hangi d├╝nyaya kulak kesilmi┼čse, ├Âb├╝r├╝ne sa─č─▒r..! " / ─░smet ├ľZEL
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
KKaraku┼č

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj afl » 11 Haz 2020, 11:57

Esnaf buradaki ├žok ki┼činin bildi─činin onda birini bilmez. Kerim'in bildiklerine hele hele Emre'nin bildiklerine ula┼čabilmeleri zaten hayal ├╝r├╝n├╝. Muhatap olmak gereksiz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 53
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj Ankthas » 11 Haz 2020, 12:03

Ankthas yazd─▒:
mertk yazd─▒:├çok g├╝zel bir inceleme olmu┼č,elinize sa─čl─▒k.

Bende arabic rakaml─▒ veya bu modelini d├╝┼č├╝n├╝yorum.─░lla yurt d─▒┼č─▒ndan m─▒ sipari┼č etmemiz laz─▒m.T├╝rkiye'de ikinci eli bulunmuyor mu?

Bide temizi par├žas─▒ orjinal d─▒┼č─▒nda de─či┼čmemi┼č olmas─▒ laz─▒m.

Ayn─▒ model(ya da ├žok benzeri emin olamad─▒m tam bunun kadran─▒ sanki mat, suburst de─čil gibi) yak─▒n bir zamanda sat─▒lm─▒┼č. Bu beyefendi ├çanakkale'den sat─▒┼č yap─▒yor. Birka├ž kere K kodlu SKX007'yi J kodluymu┼č gibi satt─▒─č─▒na ┼čahit oldum ama ba┼čka bir ters durum g├Ârmedim. Profilini incelerseniz o d├Ânemden ba┼čka vintage Seiko modelleri de satt─▒─č─▒n─▒ g├Ârebilirsiniz belki gene ├ž─▒kabilir. Gene Instagramda benzer hesaplarda benzer saatlere denk gelmi┼čtim, eminim biraz ara┼čt─▒rmayla siz de bulabilirsiniz :thumbup:

https://www.instagram.com/p/BsBvadEFHzf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=s9w1o4xewrx5

─░ncelemeye ├žamur atmaktan ├žok ayn─▒ ba┼čl─▒kta sizi ilgilendiren bu iddiaya yan─▒t vermeniz daha yerinde olurmu┼č a├ž─▒kcas─▒ Turgay Bey. ┼×imdi yaz─▒lanlar─▒ okuyunca akl─▒ma geldi, ben yukardaki yaz─▒y─▒ yazd─▒─č─▒mda forumdan bir arkada┼č sizden bir SKX173 ald─▒─č─▒n─▒, bu saatin ar─▒zal─▒ oldu─čunu fakat katiyyen saati geri almaya yana┼čmad─▒─č─▒n─▒z─▒ saatin ├╝creti kadar da tamir ├╝creti ├Âdemek zorunda kald─▒─č─▒n─▒ yazm─▒┼čt─▒, fakat ├╝yeli─čini kald─▒rm─▒┼č olacak ki ┼ču an bu yaz─▒y─▒ g├Âremedim. Kendisi benim bu yaz─▒m─▒n ├╝zerine bunlar─▒ yazm─▒┼č ve instagramdaki turgay wacthes'dan kesinlikle al─▒┼čveri┼č yap─▒lmamas─▒ gerekti─čini belirtmi┼čti. Belki ba┼čka hat─▒rlayanlar da ├ž─▒kar ┼čimdi. Bu konuda ne diyorsunuz acaba?
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Turgayer » 11 Haz 2020, 17:53

Ankthas yazd─▒:
Ankthas yazd─▒:
mertk yazd─▒:├çok g├╝zel bir inceleme olmu┼č,elinize sa─čl─▒k.

Bende arabic rakaml─▒ veya bu modelini d├╝┼č├╝n├╝yorum.─░lla yurt d─▒┼č─▒ndan m─▒ sipari┼č etmemiz laz─▒m.T├╝rkiye'de ikinci eli bulunmuyor mu?

Bide temizi par├žas─▒ orjinal d─▒┼č─▒nda de─či┼čmemi┼č olmas─▒ laz─▒m.

Ayn─▒ model(ya da ├žok benzeri emin olamad─▒m tam bunun kadran─▒ sanki mat, suburst de─čil gibi) yak─▒n bir zamanda sat─▒lm─▒┼č. Bu beyefendi ├çanakkale'den sat─▒┼č yap─▒yor. Birka├ž kere K kodlu SKX007'yi J kodluymu┼č gibi satt─▒─č─▒na ┼čahit oldum ama ba┼čka bir ters durum g├Ârmedim. Profilini incelerseniz o d├Ânemden ba┼čka vintage Seiko modelleri de satt─▒─č─▒n─▒ g├Ârebilirsiniz belki gene ├ž─▒kabilir. Gene Instagramda benzer hesaplarda benzer saatlere denk gelmi┼čtim, eminim biraz ara┼čt─▒rmayla siz de bulabilirsiniz :thumbup:

https://www.instagram.com/p/BsBvadEFHzf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=s9w1o4xewrx5

─░ncelemeye ├žamur atmaktan ├žok ayn─▒ ba┼čl─▒kta sizi ilgilendiren bu iddiaya yan─▒t vermeniz daha yerinde olurmu┼č a├ž─▒kcas─▒ Turgay Bey. ┼×imdi yaz─▒lanlar─▒ okuyunca akl─▒ma geldi, ben yukardaki yaz─▒y─▒ yazd─▒─č─▒mda forumdan bir arkada┼č sizden bir SKX173 ald─▒─č─▒n─▒, bu saatin ar─▒zal─▒ oldu─čunu fakat katiyyen saati geri almaya yana┼čmad─▒─č─▒n─▒z─▒ saatin ├╝creti kadar da tamir ├╝creti ├Âdemek zorunda kald─▒─č─▒n─▒ yazm─▒┼čt─▒, fakat ├╝yeli─čini kald─▒rm─▒┼č olacak ki ┼ču an bu yaz─▒y─▒ g├Âremedim. Kendisi benim bu yaz─▒m─▒n ├╝zerine bunlar─▒ yazm─▒┼č ve instagramdaki turgay wacthes'dan kesinlikle al─▒┼čveri┼č yap─▒lmamas─▒ gerekti─čini belirtmi┼čti. Belki ba┼čka hat─▒rlayanlar da ├ž─▒kar ┼čimdi. Bu konuda ne diyorsunuz acaba?

Di─čer konu ile ilgili m├╝sait zamanda a├žaca─č─▒m bir konu ile cevap verece─čim. (%100 hakl─▒y─▒m ├ž├╝nk├╝.)
Bu konuda ise beni forumdan ve piyasadan tan─▒yan bir├žok sayg─▒n ki┼či size gerekli cevab─▒ kendileri verecektir.
Benim esnafl─▒─č─▒m ve g├╝venilirli─čim ile ilgili vs. hi├ž kimse s─▒k─▒nt─▒ ya┼čamaz.
─░lave olarak forumda yazd─▒─č─▒m i├žin sat─▒┼č yapmak istiyorum vs. gibi bir┼čey asla alg─▒lanmas─▒n, fark─▒ndaysan─▒z ne instagrama ne sahibinden ma─čazas─▒na ilan koyam─▒yorum yo─čunluktan.
Sayg─▒lar─▒mla.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Turgayer

Kay─▒t: 20 A─ču 2016, 15:27

Mesaj manil » 11 Haz 2020, 18:04

Turgay bey kimsiniz, necisiniz, neyle i┼čtigal ederseniz bilmem ama hayat tecr├╝beleri g├Âsterdi ki, esnaf - sayg─▒nl─▒k - g├╝ven - s─▒k─▒nt─▒ yok - v.s gibi kelimeler patlamaya haz─▒r bir volkan gibidir...

Konuya yabanc─▒ ve fakat forumun g├Ârece k─▒demli bir ├╝yesi olarak size ┼čunu diyebilirim. Somut ┼čekilde su├žlay─▒c─▒ ifadelerle, tabiri caizse taarruza kalkm─▒┼č bir sipahi misali h─▒zl─▒ bir giri┼č yapm─▒┼čs─▒n─▒z konuya... ┼×imdi iktiza eden o dur ki, belge ile konu┼čas─▒n─▒z terenn├╝m edesiniz ki dediklerinizin bir k─▒ymeti harbiyesi olsun. Siz tabiri caiz ise grejuvay─▒ d├Âk├╝p ricat etmi┼čsiniz.

G├╝ven unsurunu kebir-i muazzama olarak g├Ârd├╝─č├╝n├╝z vaki, heyhat en basit uygulamada s├Âylem ile eylem tezad te┼čkil etmekte...

g├Âsterin ┼ču belgeleri herkes rahatlas─▒n...soru i┼čaretleri de kalks─▒n... sevgi, muhabbet ve de h├Ârmetle...
ÔÇťSome people feel the rain. Others just get wet.ÔÇŁ

Bob Marley
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
manil

Kay─▒t: 14 ┼×ub 2014, 12:33

Mesaj Ufkynl » 11 Haz 2020, 20:38

2016 ├╝yelik bikac soru sonras─▒ sessiz. Zaman─▒nda foruma ├╝ye olup istedi─či ortam─▒ bulamayan insanlar arada donup ortaya bi bomba b─▒rak─▒p ka├ž─▒yor 6 7 ayda bir. Asl─▒nda iddian─▒z g├╝zel. E─čer dediginiz gibiyse emre bey ve herkes size te┼čekk├╝r eder yeni bir ┼čey ├Â─črendi─či icin. Niyetiniz halis ise arg├╝manlar─▒n─▒z─▒ sunun. Degil ise gerek yok b├Âyle provokatif i┼člere. Forum ├žok temiz. Insta ve facebook saat sayfalar─▒na benzemiyor benzemez de.

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ufkynl

Kay─▒t: 18 Eki 2015, 18:09

Mesaj Naimnaci » 28 Haz 2020, 19:45

Turgay beyi tan─▒r─▒m d├╝nyan─▒n en temiz vintage saatlerini t├╝m d├╝nyaya g├╝venle ula┼čt─▒ran i┼činin ehli birisidir, buda ondan temin etti─čim saatim. Resim

SNE-LX1 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Naimnaci

Kay─▒t: 15 Eki 2016, 16:15

Mesaj hakanefe » 03 Tem 2020, 22:26

├ťz├╝lerek s├Âyleyece─čim ki saatinizin kadran─▒ sonradan yap─▒lma. (yani orijinal de─čil)
Sadece keten kadran diye tabir edilen rakaml─▒ indexlere sahip 2. bir kadran ile ├╝retildi.
Sayg─▒lar─▒mla.
├ľncelikle b├Âyle bir ba┼čl─▒─č─▒ tekrar ├╝st s─▒ralara ta┼č─▒y─▒p keyifli bir incelemeyi hat─▒rlamam─▒za olanak sa─člad─▒─č─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. Sonras─▒nda yaz─▒lanlar─▒ okudum, t├╝m arkada┼člar olduk├ža kibar ve nezaketli cevaplar vermi┼č. Malesef ben onlar kadar nazik olamayaca─č─▒m. Bir s├╝re forumdan uzak kalmay─▒ g├Âze alarak size ve sizin gibi foruma ara ara u─črayanlara s├Âyleyece─čim tek kelime ┼ču. Bi bitmediniz :)

Redmi Note 8 Pro cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hakanefe

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 28 May 2014, 18:51

Mesaj kethuda57 » 03 Tem 2020, 22:50

hakanefe yazd─▒:
Sayg─▒lar─▒mla.
├ľncelikle b├Âyle bir ba┼čl─▒─č─▒ tekrar ├╝st s─▒ralara ta┼č─▒y─▒p keyifli bir incelemeyi hat─▒rlamam─▒za olanak sa─člad─▒─č─▒n─▒z i├žin te┼čekk├╝r ederim. Sonras─▒nda yaz─▒lanlar─▒ okudum, t├╝m arkada┼člar olduk├ža kibar ve nezaketli cevaplar vermi┼č. Malesef ben onlar kadar nazik olamayaca─č─▒m. Bir s├╝re forumdan uzak kalmay─▒ g├Âze alarak size ve sizin gibi foruma ara ara u─črayanlara s├Âyleyece─čim tek kelime ┼ču. Bi bitmediniz :)

Redmi Note 8 Pro cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
.Resim

16th cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Senin ku┼člar─▒n olurdu mevsimi yolculuklara ├ža─č─▒ran...
─░nstagram : kethuda57
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kethuda57

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 26 Tem 2011, 21:02

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 3 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners