Concord C2 TSF Edition Kadran Kişiselleştirme Konusu

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Katılımcıları İçin Özel Bölüm

Concord C2 TSF Edition Kadran Kişiselleştirme Konusu

Mesaj Bond » 05 Mar 2013, 17:53

Concord C2 Chronograph TSF Edition özel üretim modeli için kadran kişiselleştirme konusuna başlıyoruz. C2'nin standart üretim ve Y-12 Edition modelleri altında bir çok renk opsiyonu bulunuyor. Standart üretimlerde bulunmayan bazı renk opsiyonları için bizler uzun süre önce bazı denemeler elbette yaptık fakat kimsenin düşüncesini etkilememek adına buraya yüklemedim. Modelin kadran yapısı kişiselleştirmeye çok müsait bir yapıda. Sadece kadran için bir imaj hazırladım. Rakamlar ile ifade edilen yerler potansiyel değişim olabilecek bölümler. Elbette her bölümü farklı renkte yapmak estetik anlamda olabilecek bir şey değil. Doğal olarak standart üretimlere bakarsak bazı noktalar aynı renk olduktan sonra çeşitli renk detaylandırmalarının yapılması daha mantıklı duruyor.

Benim kişisel fikrim özel üretilecek kadran baz renklerinin ( 17 kadran baz rengi ve 6 - 10 - 12 chronograph bölüm baz renkleri ) her kıyafete / tarza kısmen uyabilecek ve çift kasa opsiyonu olması halinde her iki kasa ile de güzel duracak bir kadran olması yönünde. Fikirler yazılmaya başladıktan sonra bende kendi düşüncelerimi daha spesifik olarak eklerim. Aramızda görüşüldükten sonra ortaya çıkacak mantıklı opsiyonları oylama yapabiliriz bu konuda. Daha sonra seçilen deneme tasarımları firma profesyonel olarak hazırlayıp bizlerin görüşüne sunacak.

Bazı proje katılımcısı kişiler bana proje tasarımına karışmayacaklarını ve çıkacak model konusunda bize güvendiklerini belirttiler. Kendilerine güvenleri için teşekkürler. Bu kişilerin oylama yapılması ve bu safhaya gelinmesi halinde gene de tercih anketlerinde oy kullanmalarını rica ediyorum. Bu dediğim durum diğer kasa, kayış, model adı ve arka kapak konuları içinde geçerli. Bu konunun açıldığı tüm grup üyelerine özel mesaj olarak haber verilecek.

Altta görünen noktalar haricinde takvim renk kombinasyonu ve indeks / diğer yazı renkleri bulunmakta. Ek olarak kadranda marka adı altında modelin özel olduğuna dair bir ibare olması mümkün. Bunları aramızda görüşmeye başlayalım bakalım konu nasıl ilerleyecek. Saat kişiselleştirmeye çok uygun gene super bir model çıkaracağımızdan şüphem yok :thumbup:

Standart model görsel linkleri altta. Forum içi olan konudan bakmak çok daha kolay ;) Görsellere bakıp özel modelimiz için nasıl renk kombinasyonunda bir kadran güzel olabilir fikirlerinizi paylaşınız lütfen :champ: Numaralı imajda tek renk seçenekli kadran versiyonu kullanıldı.

C2 Tüm Standart Model Büyük Görselleri :arrow: viewtopic.php?f=12&t=11771#p213691

C2 Tüm Standart Modeller Resmi Web Sitesi :arrow: http://concordwatches.com/#//C2/CHRONOGRAPH/0320177/

Resim

*Legal Disclaimer: All of the samples & basic drawings are for project design discussion and not yet affiliated with Concord Swiss productions by any means
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Concord C2 TSF Edition Kadran Kişiselleştirme Konusu

Mesaj mvurucu » 05 Mar 2013, 18:27

Öncelikle herkese hayırlı olsun, ve emeği geçen buna kafa patlatan zaman harcayan herkese teşekkürler.

Geçen sefer steinhart projesine siteye katılmamdan önce yapıldığı için sadece imrenerek bakabildim..şimdi bu projede yer alam fikri heyecan verici...

Ben de çıkacak tasarıma gözüm kapalı güvenirim sizin bilginiz tecrübeniz çok fazla...

Benim şahsi fikrim ise siyah kasa ve kadran üzerinde mavi veya kırmızı detaylar (tercihim kırmızı olur)
c2 nin siyah mavi ve siyah kırmızı versiyonları gerçekten çok yakışıklı
ufak dokunuşlarla harika olacaktır

Tabii ki TSF Special Edition gibi bir ibare de çok havalı olur
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj herofb » 05 Mar 2013, 19:04

öncelikle herkese hayırlı uğurlu olsun :champ:

benim bu saat ile ilgili tek olmazsa olmazım Çelik kasa olması (umarım isteyen arkadaşlar için PVD versiyon olur) onun dışında dediğin gibi mümkün olduğunca sade olursa kombin konusunda ve ileride oluşabilecek elden çıkarma konusunda daha faydalı olacağını düşünüyorum

Benim için zaten hali hazırda olan Çelik mavi'ye TSF turuncusu ekledik mi OK'dir :)

haydi kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj mvurucu » 05 Mar 2013, 19:27

Sürpriz olacaktı ama yetişmedi akşam akşam bir kaç işim çıktı sabaha kaldı mecburen...
Bir c2 çiziyorum paintte bmp olarak paylaşacağım ki herkes üzerinde boyama vs. yapabilsin
En azından aklınızdakini anlatmak için bir yöntem, bir kaç farklı renk kombinasyonunu görmek için de taslak olur.
Şu an bu aşamada, yarın kadran ve kronolu halini paylaşırım bitirip
en azından çelik vs pvd
kırmızı vs mavi gibi alternatifleri karşılaştırıp görürüz hangisi iyi diye
Resim
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj Frax » 05 Mar 2013, 20:37

Konumuz hayırlı olsun :champ:

Fotoğraf üzerinden PS ile çalışabiliyoruz, gelecek fikirlere göre ben de gerekli denemeleri yapıp yardımcı olurum. Ayrıca birkaç örnek de mevcut :) :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Bond » 05 Mar 2013, 23:02

Mvurucu teşekkürler :thumbup: Paint için baya düzgün çizmişsin :champ: Bu taslaktan gene faydalanırız. Normal lansman resimleri üzerinde de oynama yapabiliyoruz kolayca ;)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Thevenin » 05 Mar 2013, 23:46

Bond resmen yogun bakima almis saati :D :thumbup:

Ameliyat masasindan giderek

17. Acik renk olursa kirik beyaz veya metalik sunburst yine acik gri kadran.

6 & 10 & 12. Mat siyah alt kadranlar, beyaz indisler ve rakamlar.

1. Metalik antrasit veya mat siyah tonunda ic bezel, kirmizi dakika indisleri ile.

2. Bu supertavsan kismin kadran ile ayni tonda ve acik renk olmasinin kat kat kadran tadini her acidan artiracagini dusunuyorum. Buradaki sayilar siyah/kirmizi gibi olabilir.

3. 1. ile ayni kombinasyonda, ortada beyaz lume.

Genel hatlari itibari ile celik bir pandaya I concur diyorum ozetle :D

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj mrbars » 05 Mar 2013, 23:55

bicompax panda:

Resim
Kullanıcı avatarı
mrbars

Sonraki

Dön TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners