Concord C2 TSF Edition Kadran Kişiselleştirme Konusu

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Katılımcıları İçin Özel Bölüm

Re: Concord C2 TSF Edition Kadran Kişiselleştirme Konusu

Mesaj Bond » 19 Nis 2013, 02:41

Arkadaşlar konuda yazılan genel istekler doğrultusunda çoğunluğun istediği siyah beyaz ve beyaz siyah modelleri ekliyorum. Bazılarımız turuncu kırmızı sarı mavi camo gibi renklerde hazırlanan modelleri de beğendi fakat elbette herkese hitap etmeyeceği ve çoğunluk olarak seçilmesi gibi bir durum görünmediğinden ankete dahil etmedim. Elbette buna ek olarak çok farklı renklerde olabilecek modellerde üretim maliyetinin artması ve ana firma / distribütor'den gelen üretim uygunluğu durumunu da göz önüne aldım.

Hemen hemen hepimiz farklı kasa yapısına sahip spor chronograph bir saat modelinde baz olarak sade ve ana siyah / beyaz ( gümüş ) gibi renklerin uygun olacağını ve ufak renkli parçalar ile desteklenebileceği konusunda hem fikir olmuştuk.

Bu renklerdeki modeller konuya iştirak eden kişilerin ve benim yaptığım model tasarımlarının hemen hemen hepsini kapsıyor. Elbette 35-40 kişinin katıldığı bir projede herkese yüzde yüz hitap eden bir saat olması mümkün olmasa dahi bunların arasında gerek yemek organizasyonunda saatleri gören inceleyen kişilerden dönüşler, gerek bireysel görüşmeler, gerekse konuda ki değerlendirmelerden ortaya çıkan genel eğilim sonucu bu renk kombinasyonları beğenilmişti. Bu kadar kalabalık bir ortam için ise oldukça başarılı ve uyumlu olduğumuzu söylersek doğru olur. Bu durum sanırım katılımcıların yaklaşık % 80-85 gibi bir kısmından gelen dönüşlerin sonucu. Bu projede elimizden gelen en üst düzey detaylı şekilde çalışma yaparak ve olabilecek en adaletli şekilde modelin seçilmesine özellikle gayret ettim. Hatta bu yüzden bir süredir modelleri yüklemek konusunda tereddüte düştüm çünkü hepimizin gördüğü üzere C2 hemen hemen her tasarımda iyi duruyor. Bu nedenle seçmek ve son kararı vermek hiç kolay değil. Pek sanmasam dahi aramızdan bu modellerin hiç birini beğenmeyecek veya tercih etmeyecek kişiler de çıkabilir ama projenin son haline genel çoğunluk karar vereceğinden akla yatkın en mantıklı sistem bu duruyor.

Yüklenecek olan 15 model arasından örnek olarak 5/6 seçim hakkı ile 5/6 en çok oy alan tasarımı seçtikten sonra tekrar o 5/6 model için ikinci bir oylama yapılabiliriz. Son oylamada ise 1 ila 3 oy ile en çok oy alan modelleri net görebiliriz. Bu durumda karar verilen saat ortaya çoğunluk oyu ile 2 aşamada çıkmış olacaktır.

Burada kullanılan kırmızı parçalar yakın uygun tonlarda veya farklı bir renkte olabilir ya da sayıları/pozisyonları farklı kombinasyonlar olarak azaltılabilir. Renk tonlarına, gölgelendirme vb durumlara takılmayın neticede bunlar sadece amatör birer çizim. Bu diğer detay renkteki örnekleri de yaptım fakat bunları oylamalar dahil edersek 45 - 90 adet arası model ortaya çıkıyor. Bu nedenle iyice her şey karışmasın diye onları hiç eklemiyorum. Ana kadran için 1-3 arası model için karar kesinleştikten sonra o detaylar adına oylama ve karar durumları çok kolay ve çabuk olacaktır.

Saati çift kasadaki duruşu ile yan yana hazırladım. Fakat bildiğiniz üzere C2'de kasa üzerindeki bezel, ring ve buton / buton çerçevelerinde de kişiselleştirme mümkün bunu aynı şekilde sonraki aşamada seçeceğiz. Firma ile görüşmelerimiz sonucu tek kadran ile siyah ve çelik kasa opsiyonunu da bireysel olarak seçmek mümkün olacak :champ: Bunun dışında arka kapak kişiselleştirmesi için de gene ana kadran sonrası kararımızı vereceğiz. Bu kadran karar aşaması sonrası her şey çok daha rahat olacak elbette. Aynı şekilde kayış opsiyonları var deri / çelik / silikon olarak bunları da sonraki aşamada karar vereceğiz. Ben gene geri dönüşler ve detaylı incelemeler sonucu en çok beğenilen ve fiyat olarak daha uygun olan silikon üzerinden devam ettim. Bu opsiyonların da bireysel seçiminin gerçekleşme durumu olabilecek gibi duruyor fakat henüz kesin değil bu ;) Bunların çoğunu zaten daha öncede yazıp konuştuk ama genel bir toparlama olsun diye tekrar ekledim.

Anketi açtığımız zaman oylarınızı değiştirme imkanı olacak. Yani karar değiştirenler tekrar oy verebilecek. Anket öncesi çiftli numaralandırılmış modelleri ve rahat bakılması adına büyük hallerini buraya ekliyorum. Kolay olmasa dahi herkesin kafasında bunlar arasından mutlaka öne çıkacak 5/6 model olacaktır. Herkes biraz düşünsün daha sonra anketleri açarız. Oylamada elbette sadece projeye katılan kişiler oy verebilecek. Çift saat için katılan arkadaşlarımızın ikinci set oyları seçimleri doğrultusunda manuel olarak daha sonra eklenecek. Gözden kaçan model veya farklı diğer konularda fikirler varsa konuya bekliyoruz.

Proje karar aşamasını en adaletli şekilde yapmaya çalıştım aynı şekilde saatin farklı modellerinin teker teker incelenmesi, detaylı şekilde yan yana fotoğraflanması, belirli süreli kullanım testleri, katılımcıların bireysel ve toplu olarak görüp deneyebilmesi adına da hemen hemen hiç bir projede olmayacak şekilde tüm gayreti ve mümkün olan tüm organizasyonları gerek firma gerek bizler gösterdik ve gerçekleştirdik diye düşünüyorum. Bu açıdan Distribütör'e çok teşekkürler :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Bond » 19 Nis 2013, 02:42

Daha büyük boyutta ve tekli halleri ise karışık olarak altta. Sanırım bir kaç eksik / fazla veya çok benzer olabilir bunlar arasında.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mvurucu » 19 Nis 2013, 09:30

2.9 ve 11 favorilerim oldu...:)
"He' s winding watch of his wit; by and by it will strike..." W. Shakespeare
Kullanıcı avatarı
mvurucu

Mesaj caybars » 19 Nis 2013, 13:44

13 favori
9 plase
Kullanıcı avatarı
caybars

Mesaj Bg17 » 19 Nis 2013, 19:19

Muhtemelen tek kalacagim ama 1 ve 3
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Önceki

Dön TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners