TSF Exclusive Limited Edition By Concord Teslim Bilgi

Concord C2 Chronograph TSF Edition Proje Katılımcıları İçin Özel Bölüm

Re: TSF Exclusive Limited Edition By Concord Katılım Bilgi

Mesaj Bg17 » 02 Mar 2013, 16:57

Arkadaslar, bugun akmerkezde gitmisken arte ye olagan ziyaretimi yaptim. Ve de concord u gordum. Hem c2 hem c1 mevcut. Denedim, fotoladim. Aksam eve donunce dusuncelerimi yazip fotograflari ekleyecegim.

Modeli merak eden gormek isteyen gidip bakabilir.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Bond » 02 Mar 2013, 18:17

Akşam izlenimlerini ve fotoğrafları bekliyoruz.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj herofb » 02 Mar 2013, 19:14

Kutu metal mi başkan ?
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj mlm » 02 Mar 2013, 19:54

Nasıl da güzel görünüyorlar :(
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Bg17 » 02 Mar 2013, 22:15

evet, yukarıda da söylediğim üzere bugun concord ları görme ve deneme şansına eriştim. Sizin aranızda da görmek isteyen olursa hatırlatıyım, mekan Akmerkez Arte. Su anda ellerinde sınırlı adetle c1 ve c2 var. Ben sahsen 3 adet c2 gördüm, konsantrasyonu bozmamak icin de c1 le fazla ilgilenmedim.

İzlenimlerimi özetlemek gerekirse,
hem celik ve pvd kasa kesinlikle çok şık duruyor, ama beni özellikle etkileyen pvd oldu, daha önce üst markalarda dahi pvd sanki cok kolay zedelenecekmiş gibi duruyordu. Bu saatde durmuyor. Ben sansen pvd nin renginden daha fazla etkilendim.

small second ile kronometrenin dakika gostergesi yer değiştirse daha güzel olabilir. Kronometre demişken, saniyesi tam doksan derece ile durmuyor gibi geldi, insanın gözü takılıyor, belki benim gördüklerimde olan birşeydir.

Sınırsız renk kombinasyonu olabilir, tek siyah oldukca guzel gorunmekle beraber, az bir kırmızı eklenirse ki, bu bezel in cevresi olabilir, yada göstergelerin cevresi olabilir, cok daha güzel duracağını düşünüyorum. resimlerde göreceğiniz üzere mavi de hoş fakat, bana kırmızı daha güzel olur gibi geldi, bir de tam daire değil de yarım daire olursa daha etkileyici durabilir.

Kalınlık olarak ben burdayım hissi verecek kadar kalın, fakat konfor sorunu yaratmayacagını düşünüyorum. Su anda kullandıgım 15 - 18 mm lik saatlerden daha konforlu geldiğini söylebilirim.

Krono tuşları kesinlikle iki tane düğme koyduk havasında değil, farklı bir tarzda yapılmış, ve benim hoşuma gitti.

Dükkandaki modeller silikon kayıştı, ki bence saatin en zayıf noktası. Her ne kadar spor bir saat için iyi bir alternatif de olsa, çok güzel durmuyor. Tokası kesinlikle çok büyük ve olmaması gerekdiği kadar gösterişli. Bunun yanı sıra klipsli makenizma ayar yapmak icin çok kullanışlı. Kayışın saate bağlantı noktaları farklı bir tasarım. Ben bu noktada kesin birsey demeden önce metal bilezik ile görmek isterim.

Eger kasa renginde bir metal bilezik olursa çok ama çok güzel duracagını dusunuyorum.

c1 lerde olan markanın dna sına işlemiş sekizgen, veya altıgen kasa, c2 ye de yumuşatılarak getirilmiş. Böylece markanın genel izlerini taşıdığını söylebilirim.

Konuşmam sonuncunda bir yada bir buçuk ay önce geldiğini öğrendim, fakat şu ana kadar hiç satılmamış. Sanırım lansman bekleniyor, fakat satıcı ilk yorum olarak bir 'şirket' özel olarak yaptırıyormuş, onu bekliyoruz dedi. Kısaca detaya inmeden bilgi verdim.,

Öneri : special edition da dssd de olduğu gibi cam la kasa arasında kalan bölgeye TSF Special Edition veya sececegimiz model ismini yazabiliriz. Eger mümkünse tabi.

Saatin arka kapağının yerine cam tercih ederdim ama bu kadar spor bir saatde cok da gerekli değil. Fakat arka kapaga birseyler işletme sansımız olabilir belki, cünkü baya yer var.

Ben bir kere daha secimi ve boyle bir saati bize getirdiği icin Bond baskana tesekkür etmek istiyorum.

Ve resimler...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Merak eden olduysa etiket fiyatı 7180 CHF...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Bond » 02 Mar 2013, 23:30

Bg17 fotoğraf paylaşım ve düşünceler için teşekkürler :thumbup: Beğenmene sevindim :champ: O chrono ibresinde bir sorun var bendeki versiyonlar öyle değildi tam hizalamamış özellikle siyah saatin :? Bizim saatte böyle bir problem olmaması için gereken dikkati gösterecektir firma :thumbup:

Özel sirket yaptırıyor dediği nedir anlamadım, bizden mi bahsediyor acaba :lol: Lansman konusunda bilgim yok sanırım Distributor bu konuda bilgi verecektir. 1 hafta gibi bir süre sonra bildiğim kadarı ile yeni versiyonlar geliyor. Bu saatleri tasarım aşamasındayken gene inceleyip fotoğraflayarak düşüncelerimizi paylaşacağız.

Pek silikon kayışlı saat kullanmadığım için silikonu ben sevdim açıkçası kaliteli duruyordu ama çelik bilezik ve deri versiyon muhtemelen daha güzel olacaktır. Fakat onların fiyatı biraz daha yüksek doğal olarak.

Arka kapak için zaten dediğin şekilde çalışma yapcağız aramızda. Kolay olmasa dahi saatin hem PVD hem SS versiyon olarak üretilmesi için tüm şartları zorluyorum :champ: Yarın veya pazartesi salı gibi tasarım konularını açacağım ;)

HeroFB kutu kalite anlamında super :champ: Alt kısım komple metal sanırım yerinden zor kalkıyor :lol: İlginç bir tasarımı var çift yöne açılıyor ve içeriğinde saatle ilgili sertifika ve garanti kartı dışında özel kilitli bir USB bellek var. Şifreyi doğru ayarlamazsan erişim ve veri transferi yapmıyor. Proje saatinde buna gizli bilgiler yükleyerek şifreleri katılımcılar vereceğiz :P :lol: Bu arada kesin olmasa dahi plana göre bizim kutuda özel ibareli ve nispeten farklı olacak diye tahmin ediyorum ;) :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Ynt: TSF Exclusive Limited Edition By Concord Katılım Bi

Mesaj ludingirra » 03 Mar 2013, 00:06

Genel olarak pvd kaplamaya cok sicak bakan biri degilim ama yakismis buna ya:)
Kullanıcı avatarı
ludingirra

Mesaj mrbars » 03 Mar 2013, 00:08

uuu beybi :champ:
bg17 :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
mrbars

ÖncekiSonraki

Dön TSF Exclusive Limited Edition By Concord Watches

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners